Păreri Friends with Kids

(2011)

Prieteni cu copii

bitter_moon pe 01 Iunie 2012 19:35
Daca doriti o seara tihnita, in care sa va menajati neuronii, vizionati filmul "Friends with Kids", mai ales ca aveti ocazia sa admirati o Megan Fox absolut superba !
magdai pe 06 Octombrie 2012 21:22
Replicile sunt asa reale incat ai senzatia ca acest film a prins cateva cadre din viata de zi cu zi si le-a pus impreuna. Mi-a placut!
Friends with Kids – Sarcasm si caldura, o combinatie reusita | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...]  Friends with Kids este o comedie romantica pentru oameni mari care se distinge destul de mult de ceea ce te-ai astepta in mod normal de la acest gen. In primul rand, limbajul folosit este foarte natural si in acelasi timp foarte real, iar firul epic, desi un pic previzibil, te duce cu gandul la modul in care s-ar intampla toate lucrurile acelea in viata reala. Pe cat de romantic si dureros de amuzanta este, aceasta comedie este si foarte cinica, lasand pe alocuri un zambet destul de amar pe fata. [...] citeşte
xerses pe 20 Iulie 2012 09:24
Despre relatiile dintre prieteni, iubiti, care pot fi complicate sau mai usoare in functie de de cum fiecare isi doreste sa isi aseze viata.
girlprinceton pe 20 Mai 2012 22:36
O poveste pasiva, fara actiune dar frumoasa. Mi-a placut si recomand pentru o duminica plictisitoare.
MirceaCeaTanara pe 21 August 2012 13:23
Vorbiti serios? De ce ar vrea cineva sa-si piarda aproape doua ore chiar si dintr-o duminica plicitisitoare pentru filmul asta? Zau acum! Nu e nimic interesant!
bainca pe 02 Martie 2018 16:42
nota 7 bun dar nu extraordinar
un film frumos si interesant , intradevar subiectul nu e nou , dar mie mi-a placut cum sa desfasurat actiunea , actorii au jucat bine , dar finalul a fost prea aiurea si ciudat , dar pentru poveste , idee si actori ii dau un 7 , bun dar nu extraordinar.
Mitza_MvP pe 23 Octombrie 2016 01:58
E cam trasa de par ideea..cum sa faci un copil de dragul de a avea unul si fiecare sa se intalneasca cu altcineva??? ok daca il faceau din postura de cuplu si se desparteau dupa aia mai ziceam..dar asa..ciudat....dar daca asa au gandit scenariul
tonymaestrul pe 19 August 2013 18:43
O comedie placuta de unde poti invata ca adevarata dragoste nu trebuie sa o cauti ci vine ea fara sa te astepti. Film frumos cu multe face comice..
GALD pe 18 Decembrie 2012 23:41
Obisnuinta - a doua natura
Este interesant de studiat si de analizat introspectiv - pentru cine nu este prea tarziu - care este cea mai buna solutie intr-un cuplu. Sa fie - asa cum ne este firea - cu copii!? Sau sa alegem sa ne opunem traditionalismului rudimentar - si fara copii - luptam sa salvam romantismul unui cuplu?
Oricum ai intoarce problema, liberul arbitru este doar o iluzie atunci cand, intr-un timp indelungat, prin obisnuinta, s-a infiltrat dorinta (asa cum apa-si face cale-n stanca), indiferent cat de decisa si planuita era scaparea de cotidianul unui cuplu cu copii, acesta venind pe alte considerente, este sudura nedorita - negarea negatiei.

goldenleaves pe 10 Octombrie 2012 12:49
Filmul este lung si iti da senzatia de nehotarare pentru ca pleaca de la o idee ( a avea copil fara complicatii sentimentale) si ajunge la un final total nereusit. Mult mai credibil este un alt cuplu din film, care se loveste de toate problemele specifice unei casatorii cu copii.
Filmul pare construit pe parcurs, fara o idee clara de la inceput ...
Sincer pe mine m-a deranjat si finalul, cu amestecul nereusit dintre romantism si replica lui, prin care incerca sa ii arate cat de atras este de ea.
In plus chiar m-am intrebat si la final ,,macar de data asta ei sunt convinsi de ceea ce fac?" ,,oare asta simt?"
Sau asta se potrivea ca incheiere?

Mihai_Moise pe 14 Septembrie 2014 21:01
O alta ratare!!!
Nu-mi pot retine impulsul de a scrie despre un alt esec ce are la baza o idee atat de generoasa si ofertante!... Cum naiba reusesc regizorii astia sa strice ceva ce propunea sa ridice o creatie la un nivel extrem de ridicat?!? Primele 30 de minute intriga, pentru ca restul sa fie un fel de salata din care nu mai intelegi nimic. Fara a fi misogin, regizoarea, care interpreteaza si unul din personajele principale, se impiedica undeva pe la jumatatea filmului pentru a nu reusi sa gaseasca o solutie rezonabila. Iar finalul m-a gasit cu mainile in cap, cu gandul ca aceeasi regizoare s-o fi inspirat de la unii colegi de breasla romani!
Pacat! Ma repet, ideea scenariului era una extrem de originala!...

mihaelatb pe 29 Decembrie 2013 10:12
Un film OK , cu faze amuzante si unele deosebit de reale-mai ales pentru parintii cu copii micuti. Adam Scott are un rol asemanator cu cel pe care l-a avut Patrick Dempsey in Made of honor, numai ca el merge pana la a face sex - intr-un scop laudabil, fireste, cu prietena lui. Si nici nu se ajunge pana la nunta ei. Ea, Jennifer Westfeldt, nu-mi place. Nici ca actrita, nici ca femeie. Sfarsitul previzibil, asa cum ii sta bine unei povesti contemporane despre prieteni ce-si dau seama ca vor mai mult decat o prietenie si un copil
bainca pe 12 ianuarie 2021 16:53
dar pe tine ca femeie cine naibii te place , de accea va peiredeti unii timpul absurd pe cinemagia comentand prostii care nu va plac dar totusi le vedeti
cosmin_kedii pe 30 Decembrie 2012 20:15
Acesta este genul de film care este la fata locului cu privire la cuplurile care au copii mici