Păreri Foxfire

(1996)

Adolescente rebele

nephrite05 pe 19 Ianuarie 2011 22:31
Filmul e de tot rahatu'. Lipsesc o grămadă de elemente importante din carte. Chiar daca joaca Angelina Jolie, care după umila mea părere, rolul nu a prins-o deloc, filmu' tot mizerabil rămâne. Hedy Burress (Madeline Wirtz - Maddy) ce şi-a intrat cât de cât în rol, în rest jalnic.
Dacă nu citeam cartea poate dădeam un 4 , aşa nici 1 nu merită.
Ieri am terminat-o (doar 2 zile mi-a luat) care e o capodoperă, pur si simplu te şochează.

Stau şi mă gândesc dacă Annette Haywood-Carter a răsfoit puţin cartea, de citit toată pun pariu pe şomajul meu mizerabil că nu a făcut-o :)) De asta sunt sigură.

Mai bine citiţi cartea decât să vedeţi filmul şi dacă vreţi musai să-l vedeţi fără să citiţi cartea mai bine nu, nu merită să-ţi pierzi 1 oră şi ceva din viaţă cu un film aşa mediocru, mai bine te uiţi la altceva.

shhht pe 8 decembrie 2014 16:28
Ai dreptate , finalul filmului e mai naspa decat finalul carti , in carte Legs dispare in timp ce in film pleaca cu un camion , deci ca sa vezi ce greseli de incepator fac experti .