Păreri Final Destination 2

(2003)

Destinație finală 2

Denis_stelistu pe 09 Aprilie 2005 23:41
Nu il recomand cardiacilor.Este ucigas rau de tot.Nu iarta nimic.Mai ales ca joaca actori tineri:Ali Larter,A.J.Cook.au jucat bine fiecare.Mai ales a avut mare succes,dar in Romania ba,cred ca romanilor le-au fost putin teama,eu l-am vazut la TV de vreo 4 ori,ca m-a cam interesat.Sunt fan horror de cand l-am vazut pe primul horror din viata mea,adik la 10 ani.
Super fiiiiiiiiiillllllllllmmmmm!!!!!!!!

pada pe 12 Iulie 2009 14:03
pada
mai bun decat primul,efecte speciale mai bine realizate,se pare ca final destination urca de la bine spre si mai bine,mia lacut realizarea accidentului,totusi the ring a fost mai degroaza,mai ales shallow ground.
FreakDoll pe 14 Iunie 2009 02:24
Si la al doilea film "Final Destination " apreciez acelasi lucru . Uite asa ti se duce viata in cateva secunde ... :)
XLR pe 28 august 2010 05:59
bine zis FreakDoll :X
arnoldroland pe 07 Septembrie 2010 18:25
Perfecta continuare!!! Toata seria Fin. Des. este speciala, sunt,pur si simplu potentiale morti accidentale,toate cazurile sunt diferite,apreciez mult acest lucru.merita vazut!
kakapiciu pe 06 Mai 2011 18:54
Nu stiu ce credeti voi dar mie finalul m-i sa parut amuzant: Cum moare tanarul acela prin explozia gratarului si la mama lui pe masa in farfurie ii cade mana lui. In rest un film bun.
Ladyandreea1 pe 01 Noiembrie 2010 10:40
sa zicem...
Intr-adevar, mai bun ca primul....DAr aceeasi idee:(
Efectele bune, un pic prea bune pt cei slabi de inima, singeros din belsug, dar deja devine trasa de par treaba cu destinul....Cand ti-e dat sa mori, mori si gata!

YgReK pe 23 August 2009 10:38
Mi se par cam toate la fel de bune deoarece ideea e aceeasi !!
AngelK pe 26 August 2009 23:01
Final Destination 2
mi`o placut foarte mult ... povestea o fost pe placu` meu :D
adym pe 03 Mai 2003 11:49
"Final Destination 2" este ceea ce se numeste un film bun , un film care merita si trebuie vazut .. Este , dupa cum se astepta oricine continuarea ideii din prima parte aceea ca nimeni nu poate trisa moartea , ca fiecare om are propriul destin pe care nu poate sa si-l schimbe. O intrebare foarte interesanta in acest sens este aceea daca cineva moare timp de un minut se va intoarce mortea dupa ea sau nu , in contextul in care eroina noastra Kimberly a fost pierduta un minut si adusa apoi la viata cu ajutorul dl politist si al dr. Klarjeen ? Este ideea de care , cred eu , se va lega in special cea de-a treia parte a seriei , care sper sa aduca ceva cu totul nou in legatura cu acest subiect(in caz ca exista). Ma asteptam ca in aceasta a doua parte sa survina o schimbare majora in subiect , ceva care sa socheze ... a fost intradevar o noua fata
a povestirii dar nu exact ceea ce… citeşte

claudiu-daniel-lugoj pe 27 Iunie 2009 22:19
claudiu-daniel lugoj
pentru mine acesta reprezinta cal mai bun film din seria final destination,un film ne recomandat cardiacilor si cei cu inima slaba,e un film foarte reusit.
yax pe 10 Ianuarie 2005 11:35
bai filmul e tare ,povestea cool

ce tot aveti cu the ring e fain sau e primul film de groaza care va placut si numai pe el il stiti
eu sunt fan filme asa cum sunt ,voi daca ati regiza ai face filme mai bune ?va astept cu premierile voastre,tais toi

rosu alexandru pe 04 Noiembrie 2003 19:00
un singur cuvant:criminal....
alkadeyasss pe 20 Octombrie 2010 17:27
foarte buna continuarea....se bazeaza pe evenimentele trecute...... bravo
Mesphito pe 14 August 2009 01:31
Hmm .
Mi-a placut filmul . Este chiar interesanta ideea "o viata pentru alta". Trebuie vazut ;).
Mircius pe 07 Mai 2003 16:56
Cu sigurantza si fara discutie, cel mai reusit film al anului. Pana acum. Inca Matrix nu a venit. Dar sa revin la Final Destination 2. Prinzi foarte repede povestea, kiar daca n-ai vazut si prima parte. Este genul de film care tine in suspans mai tot filmul, cu toate ca pe undeva pe la primul sfert al filmului, este un pic lent. Dar, merita vazut. Efectele sunt absolut senzationale, si trase de par ca la Spiderman, Daredavil sau XXX. Un film asemanator acestuia a fost The Ring, sau Avertizarea. Amandoua merita maxima atentie. Absolut, 5 stele
gaga pe 27 August 2008 16:27
merge si asta
jokeru28 pe 06 Iulie 2023 08:11
Părerea mea e ca e ceva mai slăbuț ca prima parte.
Dragos.87 pe 12 Februarie 2022 23:04
Mi-a plăcut mult chiar dacă nu a reușit sa ma sperie..Este mai degrabă o drama care te tine într-un continuu suspans,are faze foarte crude pe care nu le-as recomanda celor slabi de inima..Subiectul mi sa părut usor deplasat ca sa nu zic ciudat,sa ai doar premoniții si cam atât,fazele sunt dramatice dar nu care sa te sperie,sa te facă sa tresari..Merita o vizionare..
user-60a29c526bb7a pe 15 Noiembrie 2021 10:56
Filmul este f bun că de altfel toate seriile....dar capodopera nu este nici în 1000 de ani...poate doar trilogia "Nasul"....Rocky....cu multe oscaruri și globuri etc....ideea filmului este ok f bun scenariul și regia actori buni dar să zică uni pe aici că este o capodopera....cred că visează noaptea ceva!nota 7+pt toată seria!
Vegetarian pe 03 Martie 2021 00:29
Masini dezavantaje - autostrazi - viteza

A fost difuzat la TNT Marţi, 02 Mar 2021 22:55

Vegetarian pe 3 martie 2021 00:55
Cine ajunge sa se vaite , inseamna ca sa zgarcit undeva . Budget:$26,000,000 (estimated) Opening Weekend USA: $16,200,000, 2 February 2003 Gross USA: $46,961,214 Cumulative Worldwide Gross: $90,941,129
serghei_romanu pe 03 Decembrie 2009 16:05
Mi-a placut
Ce sa spun, chiar mi-a placut, mai ales personajele .AJ Cook este o actrita pe care o indragesc din serialul Criminal Minds.Un mare plus: planul mortii parca a fost ceva mai elaborat in acest sequel.7/10
tonyyyyyboy pe 10 Octombrie 2009 13:23
A fost super tare la fel ca primul.........merita vazut
noname21 pe 29 Septembrie 2009 10:42
un film foarte bun cu efecte speciale si cu o idee foarte buna. Nu stiu daca chiar se ridica peste final destination 1 dar stiu ca e cel putin la fel de bun. Merita vazut
Radu1711 pe 26 Septembrie 2009 13:27
radu1711
filmul este mult mai frumos ca primul, finalul lui este super,imi place seria Final Destination
chrissT pe 01 Septembrie 2009 13:00
a fost mult mai bine facut decat primul...
mi`a placut faza cand trece gardul de sarma prin ala , si`l face bucati..

Criss111122 pe 11 septembrie 2011 21:21
da si mie si mi-a mai placut cand a cazut acea platforma de sticla pe copilu ala:))a fost asa...TARE
Marian Circel pe 03 Ianuarie 2005 12:38
Iata si partea a doua, ca nu se poate altfel la Hollywood. Si ca toate sequel-urile, tre' sa fie mai sangeros, mai crunt, mai, mai, mai...Cat de mult si reuseste, asta-i o problema de gust. Punctele bune sunt ritmul, efectele si faza accidentului. Cele slabe, restul...
Nu mai e cazul de subtilitati, cum se straduia sa zica prima "Destinatie finala"; aici e un fel de freak show in care realizatorii dialogheaza cu spectatorii gen "ia sa vedeti ce moarte i-am rezervat lu' asta !" Si spectatorii cad pe spate "Woooow !" Filmul are insa o tona de minusuri (cum de-a intrat tirul ala in SUV-ul tipei, nu stiu; si-ati vazut ce mana babana are aia in farfurie la sfarsit, parca nu e de copil?) si o parte finala cam nesigura.
Ma-ntreb oare ce mijloc de transport mai gasesc in partea a treia... Auzisem ca vor sa faca ceva cu un montagne russe sau cu un tren... Om trai si om vedea !… citeşte

Matrix pe 08 Iunie 2004 21:12
Dupa ce am vazut prima parte am zis ca se putea mai bine. Chiar s-a putut la partea a doua. Trecand peste scenariul cu multe lacune
(n-am prea inteles eu la marele accident daca toata coloana trecea cum ii prinde masina cu lemne din urma), realizarea este exceptionala. Crapa astia domne foarte original. Nici nu stiu sa va spun care mi-a placut mai mult, cred ca aia cu airbegul. Iar realizarea accidentului este super.
Un horror bun zic eu, dar raman fan The Ring.
Vizionare placuta!

Salbaticul pe 28 August 2020 01:10
Un review,50 caractere,un review și încă un review=8.
danut_iulian pe 14 Martie 2018 22:02
O continoare foarte buna a filmului Destinație finală
6Patronul9 pe 01 Martie 2018 21:33
Un horror bine facut care reuseste ceva mai rar,si anume sa se ridice in mare parte la valoarea originalului.Merita vizionat atat pentru modurile ingenioase in care sunt ucise victimele cat si pentru interpretarile de calitate.
balta67verde pe 11 Noiembrie 2016 20:05
era inevitabil ! La un film bun e obligatoriu sa apara si continuarea ca sa mai intre niste bani in portofel. E un film bun, nu chiar ca primul dar mult mai bun decat celelalte 25 de parti care vor urma.
andrei_oarga pe 17 Aprilie 2016 16:49
O continuare pe masura primei parti,are suspans,se mentine ritmul primului film iar actorii au jucat bine,recomand fanilor horror in special!
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:24
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 20:55
Asta mi-a placut un pic mai mult ca primul.De data asta un accident auto este cauza a tot ce se intampla.
Sorin87 pe 03 Februarie 2015 23:24
Super filmul, chiar daca il vad a doua ora imi place foarte tare, ideea filmului este geniala
tatucu_alin pe 20 Decembrie 2014 15:05
aceasta continuare vine cu o alta situatie de moarte:un accident rutier.
foarte captivant filmul.

tony_mondyalu pe 17 Noiembrie 2014 21:52
ideea filmului ar fi interesanta, pe alocuri filmul e bun insa .....mai mult d 6 nu merita....lumea moare in cele mai ciudate moduri si ei sunt impasibili practic...tipa putin si merg mai departe....
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:23
Claudynho pe 22 Februarie 2014 21:10
Un film bun care s-a ridicat la nivelul primei parti.
Infinity pe 07 Septembrie 2013 16:43
Final Destination 2 (2003)
A fost cat de cat ok si partea asta a doua... Faza de la inceput mi-a placut mai mult, cand are tipa aia premonitia. Nu prea e film de groaza... Te tine in suspans ca nu sti cum o sa moara urmatorul personaj ca in rest... Sange. Deja isi pierde din originalitate.
pisicuta1 pe 23 Iulie 2013 21:33
da foarte bun,parca mai bun ca primul!
merita vazut

cosmin_kedii pe 07 Februarie 2013 13:19
Este un film foarte bun și este în valoare de Observare,,, modul în care aceştia au murit este mult mai bun decât in primul
Tyybi1 pe 22 August 2012 16:13
Daca acest film este numit capodopera, nici nu vreau sa ma gandesc cum s-ar numi o capodopera adevarata. Nici pe departe nu este un film de nota 10. Da ca doi actori fac un rol impecabil, poate nota filmului este influentata si de alte chestii. Parerea mea...!
Oricum filmul este bun.

happysunnyday pe 01 August 2012 01:33
a fost extraordinar de genial filmu asta. cand redeam ca un anumit personaj a scapat de moarte ,bang! moare.
herleaflorin pe 02 Iulie 2012 21:56
filmul meu preferat din serie nu se compara cu celelalte
BiaB pe 31 Martie 2012 14:37
Bun film,foarte bun de fapt!Merita vazute toate partile chiar daca de la partea a3a si-a cam pierdut farmecul ,partea 1 si 2 sunt cele mai bune!
Gaby_Gabycool2011 pe 14 Ianuarie 2012 15:38
Final Destination 2
Intradevar in film excelent,care a reusit sa ma tina la fel de mult in suspans ca si prima parte din serie,dar totusi are ceva lipsa fata de prima parte.Totusi,un film foarte bun,pe care toti amatorii genului trebuie sa il vada.
IulianManea54 pe 01 Ianuarie 2012 15:57
A doua parte a fost foarte reusita din punctul meu de vedere. De obicei la seriile de filme, prima parte e cea mai buna. Aici e vorba si de gusturi. Mie mi-a placut.
MNarcis pe 06 Noiembrie 2011 21:56
Mi-a placut la fel de mult ca si prima parte, o continuare buna, demna de un film bun, chiar merita vazut!
Manusa pe 16 Septembrie 2011 18:24
Este un film excelent cu o poveste foarte buna care m-a tinut in suspans. Un film pe care merita sa il vedeti si nu trebuie ratat.