Păreri Feast

(2005)

Monștrii

gabonne1 pe 06 Iunie 2007 20:02
Un horror usor peste medie, produs de Ben Affleck, Matt Damon, Wes Craven si fratii Weinstein. Niste creaturi ataca consumatorii unui bar situat tocmai in pustietatea aia a Americii. Singurul telefon fix se strica din primele minute, telefoane mobile niet, ca nu e semnal, exista ceva radio-emitator, dar degeaba, se fac planuri de salvare care, normal, esueaza asa ca oamenii incep sa moara unul cate unul, eroi, victime colaterale, simpli figuranti. Singura salvare e infruntarea directa dintre cele doua tabere, din care scapa cine poate. Tonele de sange inunda ecranul iar filmul nu se termina chiar dupa ce incepe sa curga genericul. Recomandat fanilor genului sau fanilor lui Quentin Tarantino.
Radu1711 pe 04 August 2009 12:13
Radu1711
un film horror cam aiuria, momente perverse precum si monstrii nu asa reusiti
negru_dragan_yahoo_com pe 13 Martie 2017 12:53
un film dezamagitor de slab ,mult sub nivelul altor filme horror ,chiar nu merita vazut ,nota pe care voi da acestui film este 4.
Cristina_ pe 31 Martie 2011 17:05
L-am vizonat acum 2-3 ani dar chiar mi-a placut! Parca are 3 parti, chiar daca nu este cel mai reusit film horror este destul de captivant sa te tina pe scaun ca sa te uiti pana la final.8/10
pada pe 12 Noiembrie 2010 17:44
patetic
slab de tot!!!mai mult mam ras,vine un om intrun hotel si ii anunta ca vor fi atacati de monstrii,si imaginea e foarte proasta abia apuci sa vezi fata unui mostru deala.
Diana_tgv pe 22 noiembrie 2010 20:57
te-ai ras:)))
RSB pe 13 Februarie 2010 02:21
Il consider un simplu film horror.... mie sincer mi-a placut.... frumos.... m-a uimit gagica la un moment dat ceva de la sfarsit cate pusti i-a dat in cap monstrului.
Sorin87 pe 25 Septembrie 2016 19:34
Un horror foarte tare pentru anul 2005, mi-a placut
cosmin_kedii pe 08 Mai 2013 18:09
minunat, întreaga trilogie este mare Daca sunteti un fan al filmelor sângeroase aceasta este ce trebuie să vezi
kakapiciu pe 07 Octombrie 2012 22:51
Filmul este pe bune sau la caterinca? Mai slab rar vezi...
marius pe 12 Iunie 2008 21:15
Au fost cateva faze la filmul asta la care m am prapadit de ras, mai mult comedie decat horror...