Păreri Faces of Death

(1980)

Faces of Death

Tweeknax pe 03 Februarie 2011 14:40
+18
Un documentar de groaza ce prezinta fetele mortii.Interzis celor slabi de inima!
iglazar pe 21 martie 2012 13:41
Scurt si la obiect, clar si concis ce ai spus iar eu o sa detaliez putin situatia. M-am tot documentat despre filmul dupa ce am vazut 3 din toata seria de 5+1. Producatorii au mentionat ca 40% din scene ar fi adevarate. Nu stiu cata dreptate dau pentru asta, important e ca a fost interzis in peste 40 de tari din lume si inteleg de ce. Le-am vazut la varsta de 26 de ani, sunt o persoana cu o educatie cat de cat buna trecand destul de bine si neafectat prin capriciile varstei, nu prea vicios, fara inclinatii sadice sau chestii care sa imi afecteze starea mentala si am terminat facultatea de arhitectura,iar curiozitatea m-a impins sa il vad. Ce am vazut acolo in filme (in special in partea a 4-a) este de-a dreptul tulburator (desi din fire am un psihic destul de stabil si puternic) indiferent cat de fake sau nu sunt cadrele. Le-am vazut in timpul noptii si apoi m-am pus sa dorm linistit chiar daca incercam sa nu ma gandesc la film. Subconstientul mi-a lucrat in timpul somnului non-REM (cea mai profunda faza a somnului) si mi-a creat un PAVOR NOCTURN (sau teroare nocturna, de nedorit lucrul asta, e groaznic), neavand probleme de genul pana acum decat foarte rar cate un cosmar amarat care este normal in viata unui om. Sfatul meu, si fac apel la toti amatorii de horror: Evitati-l, imaginile alea nu vor fi uitate, si fara sa va doriti or sa va afecteze.
crisalisa pe 19 Ianuarie 2020 13:36
Documentar crunt, nu e pentru toata lumea, afecteaza psihicul si amatorilor horror. E mult mai brutal decat Cannibal holocaust 1980, aici au fost animale ucise bestial , iar organele expuse erau umane !
Interzis in 46 de tari! iar nicaieri in lume nu se difuzeaza la tv sau cinema, doar net