Păreri Ella Enchanted

(2004)

Ella Fermecată

clauditza03 pe 19 Septembrie 2010 21:29
Mi-a placut mult idea acestui film. Un mod foarte placut de a parasi cotidianul si a ne indrepta cu totii din nou spre lumea de basm.
monisss pe 15 Martie 2010 15:06
Ella Enchanted
Frumos filmul, cu printi si printese insa Anne Hathaway ne-a demonstrat ca poate mai mult de atat, trecand de perioada de inceput a carierei sale
Vezi: Rachel getting married, The Devil wears Prada sau Alice in Wonderland
Nota 10 pentru toate filmele

Ovy pe 27 Februarie 2009 21:35
Acest film prezinta o poveste de dragoste frumoasa. Actrita principala joaca bine, iar rolul i se potriveste ca o manusa. Este un film de week-end, de urmarit impreuna cu familia. Dupa o saptamana agitata si plina de stres, poate fi un film linistitor.
KarGo pe 18 Septembrie 2012 01:36
Un film de fantezie placut cu o poveste frumoasa si o Anne Hathaway care intra bine in astfel de roluri si aici face un cuplu simpatic cu Hugh Dancy. Relaxant, amuzant si usor de urmarit. Merita o vizionare.
larisa B pe 06 Ianuarie 2009 20:52
super film
teddybearpictures pe 16 Aprilie 2012 13:49
Este frumos filmul. Chiar acum s-a terminat. Mi-a placut cum a jucat Anne. A jucat foarte bine. mi s-a parut ca e o combinatie intre Star Struck si Cinderella.
mihaelatb pe 25 Decembrie 2011 16:43
Un film ( la care daca nu as fi citit sinopsis-ul in programul tv, nici macar nu mi-as fi adus aminte ca l-am vazut ) pe care-l uiti la scurt timp dupa vizionare. Daca am sa stiu cine a jucat in The Devil Wears Prada, in filmul asta nici macar nu-mi mai aminteam de prestatia lui Anne Hathaway. Probabil ca merita inclus intr-un DVD cu basme filmate alaturi de Fantaghiro. Dar este un basm pe care copiii ceva mai marisori sa-l guste, daca nu sunt fani Hannah Montana!
bainca pe 13 februarie 2021 20:30
violenta , sex , vulgaritati , bazeaza-te pe asta madam ca majoritatea ,,adultilor '' cu aere de prosti din Romania
vaduva rebeka pe 07 Aprilie 2007 22:09
e unul dintre cele mai frumoase filme pe care leam vazut vreodata, felicitari
matew10 pe 01 Aprilie 2022 11:11
Chiar daca nu are nicio legătură cu realitatea si un joc actoricesc ce cam lasă de dorit. Merita văzut doar pentru pasionații de povesti, basme. In rest puteau sa lungeasca si sa complice mai mult epica povesti, ba chiar sa schimbe stilul zânei ăleia care a provocat totul, poate un personaj negativ mai credibil era de preferat si un personaj mai sarcastic, mai grotesc, de ce nu, nitel suspans, mister, mind twisted.
bainca pe 22 Ianuarie 2020 16:52
nota 9 de vazut si revazut
Un film superb din punctul meu de vedere .Este foarte frumos mai ales ca poveste , poate o fii mai de copii dar tot frumos este .Actrita Anna si talentata si frumoasa .Actiunea buna , povestea frumoasa si interesanta , ideea buna de asemenea , un film care merita 9 de vazut si revazut .Bun
ioanaa_ioana pe 04 August 2019 12:47
Film pentru copii. Exista canale de filme pentru copii, de ce trebuie sa le vedem pe Paramount?
arabellasugistan pe 9 decembrie 2019 05:13
Cand a murit copilul din noi suntem ca si morti.
Iulidesprefilme pe 29 Iulie 2018 10:41
Povestea, ca orice poveste, evidențiază conflictul dintre bine și rău într-o atmosferă antrenantă, susținută de bagheta regizorală, de coloana sonoră, de costumele sugestive și nu în ultimul rând de interpretarea vivace a actriței din rolul principal...
cezarika57 pe 22 Iulie 2018 18:53
O comedie superba in genul povestilor repovestite din alte puncte de vedere, nu al fratilor Grimm
badea_maria_ioana pe 14 Februarie 2016 11:23
Foarte frumos . Chiar mi-a placut . Va recomand sa va uitati la el .
madda97 pe 18 Aprilie 2015 17:16
Un film foarte frumos,l-am vazut de vreo patru ori si pot spune ca inca nu m-am plicitisit . Are tot ce ii trebuie , imbina lumea de basm cu lumea in care traim .. foarte draguta ideea . Merita vazut .
Selenadragutax pe 19 August 2013 18:26
Filmul asta e foarte frumos si captivant.Vi-l recomand
silviu_ciobanu pe 05 Aprilie 2013 00:10
frumos film......................................................
cosmin_kedii pe 01 Martie 2013 17:48
O poveste foarte frumoasa condusa de o excelenta actrita Anne Hathaway.
raraee pe 23 Aprilie 2012 20:23
L-am vazut a doua oara de curand, mi-am dat seama pentru ca mi se pareau cunoscute unele momente. Oricum mi-a facut placere sa-l revad, este foarte frumos, actorii sunt tare carismatici, iar intamplarile hazlii si interesante!
xerses pe 22 Aprilie 2012 21:41
Mi-a placut foarte mult aceasta poveste amuzanta....
Laura00 pe 18 Aprilie 2012 22:29
Un film foarte frumos,ce te duce pe taramuri pline de zane si capcauni(dar si altele).Ideea principala e originala iar Anne Hathaway si Hugh Dancy au jucat bine impreuna.
happysunnyday pe 16 Aprilie 2012 19:44
asta numesc eu comedie adevarata.. nush de ce are are o nota asa mica pe imdb...
GeorgianaDolsee pe 15 Aprilie 2012 18:25
un film superb!!!
a fost ffffff funny,a avut tot ce ii trebuie unui film de calitate:momente de comedie,iubire,bad guy,surori vitrege,basm si printi chipesi.Personajul principal(Anne Hathaway in rolul Ellei) si'a jucat minunat prestatiile,chiar daca trebuia sa faca tot ce i se spunea,eu una nici o zi nu as fi rezistat,il recomand oricui vea sa se relaxeze alaturi de familie
fbasil pe 27 Decembrie 2011 00:39
Foarte bun film
Anne Hathaway joaca extraordinar, iar rolul o prinde foarte bine. Este un film placut, ca idee pe-aproape de Cenusareasa, si daca de Craciun cum a fost acum, sau in alte momente vrei sa vezi un film de poveste, ceva pozitiv care sa te bine dispuna, merita din plin sa il vezi. Mi-au placut printe altele si momentele in care au parodiat lucruri in ziua de azi, faptul ca aveau acolo mall, in mall erau scari rulante, faptul ca era un fan club al printului mostenitor cel chipes, iar respecitvele aveau postere cu el, etc. Il recomand din plin.
alex_il_fenomeno pe 20 Decembrie 2011 16:20
ma bucur de faptul ca filmul se incadreaza printre ecranizarile reusite , avand de fata un film reusit , plin de scene comice , dar o productie in care nici romantismul nu a fost uitat . Anne Hathaway a reusit sa anime acest film cu mare succes , fiind printre primele roluri in care incepea sa se vada o actrita puternica si valoroasa . desi povestea nu are prea mult realism , veti avea parte in schimb de multa magie , cu care veti uita de toate problemele din viata reala . desi pare aparent un film de copii , cred ca si adultii se pot distra copios la acest film . eu il recomand tuturor , indiferent de varsta sau de preferinte cinematografice .
margott pe 11 Decembrie 2011 22:25
Un basmulet pentru copii, Anne Hathaway in rolul Cenusaresei si Hugh Dancy in rolul printului. Are cateva momente dragute, daca va mai plac basmele pentru copii, vi-l recomand.
ane_mona pe 05 Septembrie 2011 17:08
foarte frumos filmul, si o comedie adevarata, dar mai ales bine jucat, mai ales actrita principala anne ... cu toate astea, seamana un pic cu cenusareasa
danymury pe 08 August 2011 12:51
foarte bun filmu, faze amuzante si povestea interesanta
recomand!!!

monica.padure pe 05 Iunie 2011 18:09
Un basm traditional sa zic asa,care chiar are de toate:iubire,baieti rai,print,regat,surori rele,zane...Povestea e draguta,totusi sa te supui la orice nu e tocmai cel mai placut dar...Anne Hathaway intra perfect in roluri de acest gen,e foarte draguta si profesionista...Cred ca s-a dorit ca si umorul sa fie mai ridicat,avand in vedere ca au fost si elemente ca scarile rulante,acel buton in caz de urgenta...Dar nu prea a mers...Cat despre unchiul cel rau,ala numai rau nu era,era destul de prost...Cum naiba sa iti pui in cap coroana pe care in urma cu cateva minute o otravisesi???Halal bad guy...Oricum filmul e o portita de evadare spre visare,spre fantastic,deci oricand e binevenit un asa refugiu...
sallyuk pe 30 Decembrie 2010 15:33
draguuuut ...interesant si fantasticul folosit intr-un mod atat de placut..toate se leaga...
koosie pe 25 Decembrie 2010 14:08
foarte dragut filmul..iar actrita din rolul principal(Anne Hathaway) joaca foarte bine i se potriveste rolul:)
aticia pe 24 Octombrie 2010 18:00
povestea cenusaresei ... si ca orice poveste ne incanta inimile si privirea
roxza pe 08 Octombrie 2010 12:04
Frumos filmul,poveste interesanta si a fost amuzant...l-am vazut acum cativa ani ,dar mi-a ramas in minte..
jingsaw112 pe 16 Ianuarie 2010 21:16
f bun
L-am vazut acu 2 ani la tv in prima zi a acelui an la o ora matinala, dupa o noapte alba. Filmul mi-a placut, nu au facut rabat la comedie.
delllia pe 09 Martie 2022 14:20
@GiulianoDirt
Sa ne giugiulesti barzoiu!!!
Ramane cum am stabilit.

GiulianoDirt pe 05 Martie 2022 20:43
Ioanaa_ioana, Dacă îți place muia, există camere de hotel, de ce trebuie să o iei pe Cinemagia?
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:15
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
chiba_florin pe 27 Aprilie 2012 20:07
for family
o poveste dragitzik intr-o perioada in care basmele au fost si sunt un mister dulce si atat de acaparant
Marocico pe 29 Octombrie 2010 15:30
foarte frumos filmul....interesant merita avzut................
Iamsaved pe 25 Septembrie 2010 13:33
Ce blestem pe fata asta,eu nu cred ca as fi rezistat.Un film bunicel,dar numai la gandul ca ar trebui sa ma spun la tot ce mi-ar spune cei din jur ma ia cu rece.
Mbi pe 31 August 2009 14:41
Printul meu preferat:)).
Chiar fain filmul..Anne Hathaway si Hugh Dancy fac un cuplu minunat..chiar daca doar in film:).

deea9595 pe 10 August 2009 12:32
foarte frumos filmul si amuzant............................................