Păreri El cuerpo del deseo

(2005)

Trupul dorit

raducu angela pe 08 Februarie 2008 04:00
este super .. dea imi lipseste ..clar pentru minee pe primul loc...
mihaelatb pe 12 Mai 2014 23:29
O telenovela atipica, poate cel mai bun rol al lui Mario Cimaro. Poate lungita un pic, dar interesanta si cu nota de imposibil( trecerea unui suflet dintr-un corp in altul s-a practicat- ca subiect- si la case mai mari) care-i da un plus de atractie. finalul de film normal, nu de telenovela.
alexa099 pe 16 Ianuarie 2011 13:24
O telenovela superba cu spiritism::X.are de toate.nu e ca app toate porcariile de novele kre una saraca se indragosteste de unu bogat ramane gravida s pleaca departe de el,ala se casatoreste cu cea rea etc..alea n mai au valoare in ziua de azi!..frumoasa telenovela si reusita.Mario si Lorena au fact o pereche sexy!
mara maria andrada pe 17 Decembrie 2007 15:58
imi place telenovela trupul dorit dar pacat ca se termina prea rebede
Lopez Melanie Christina pe 29 Decembrie 2006 08:52
A fost cea mai tare telenovela difuzata pana acum(cu exceptia REBELDE) Lorena Rojas si Mario Cimaro au jucat super bine ar trebui dat in reluare
tabac lorena carmen pe 30 Octombrie 2006 18:01
acest film mia placut la nebunie pe mine ma fascineaza telenovelele cu intrigi, pasiune ura dragoste iar acest serial a avut toate aceste calitati mai bagati o data cuerpo del deseo va rog daca sveti scenele in care isabel devine ofemeie buna va rog sa mi le trimiteti pe aceasta adresa va rog mult sunt disperata sa le revad
Voinea Roxana pe 05 Septembrie 2006 21:54
TRUPUL DORIT a fost o telenovela de neutat pentru mine . Pacat ca s-a terminat. Cand o mai difuzati ? Abia astept sa o revad .
Bogdan Raducanu pe 28 Martie 2006 18:24
nu cred ca a existat vreodata o telenovela mai tare super cool decat asta.In unele episoade chiar nu mam dus la baie.daca cineva poate sa imi dea si mie niste melodii sau filmuletze din film ii sunt dator.adresa de mess :bogdanx2005
Vlad pe 22 Martie 2006 13:56
Imi pare rau ca s-a terminat dar asta e!!!V-as ruga daca ati putea sa o difuzati din nou!!!Ciao!
DENISA TRIFAN pe 20 Martie 2006 12:57
de unde pot sa fac rost de toata seria TV Trupul dorit? help me.
www.televisa.ro pe 19 Martie 2006 17:33
Este un serial foarte bun la fel shi mie imi pare rau ca s-a terminat.Chiar mia parut rau ca Isabel a murit.Ar fi fost bine ca ea sa se fi indragostit de vreun personaj nou aprut,dar asta e.
Cui ii place PEREGRINA?
pentru mai multe informatii
vizitati:http://forum.acasatv.ro/viewtopic.php?t=21099

madalina elena pe 19 Martie 2006 16:44
Cred ca a fost cel mai frumos film.Dar nu mia prea placut finalu .Actrita mea prefersata a fost Isabel si salvador.Spunetile lui Rebeca si WALTER sa aiba grija cu politia.Va iubesc pe totii in afara de Rebeca si WALTER.Va pup pa
Lupu Steluta pe 19 Martie 2006 00:28
Este de fapt a fost o telenovela super imi pare rau ca s-a terminat asa repede. Super super tot,de la costumatie,machiaj,coafuri pana la locatii si interpretarile actorilor. Sincer sa va spun inainte sa inceapa serialul vazand reclama care se facea nu prea am fost de acord cu participarea Lorenei Rojas,dar urmarind fiecare episod m-a lasat masca aceasta actrita prin modul perfect de interpretare,este o superba actrita si femeie. Despre Mario Cimarro nici nu mai am ce sa spun,cu fiecare serial ma uimeste mai mult. Este super ca barbat,actor si ce mai vreti voi.Poate o sa ne incante cu prezenta lui si venind la noi in tara,cei din Spania l-au invitat anul trecut in vara cu succesul telonevei "Pasion de Gavillanes" pe care l-a avut,si la noi telenovela se terminase de ceva timp. Totusi poate se indura si postul Acasa si-l invita la noi in tara,merita zic eu. Intr-un cuvant pe mine m-a… citeşte
Cristi pe 19 Martie 2006 00:09
Super a fost.. pacat ca s-a terminat.. azi 18 March 2006 :(. Mi-am scos si melodia din generit + genericu video de pe dc++. A fost super, 5 stele
nicoleta pe 19 Martie 2006 00:08
Supper tare telenovela ! pacat k sa terminat :((( dar pana la urma toate au un sfarsit! :( imi doresc foarte mult insa temele muzicale de la telenovela am citit pe alte site-uri k a aparut un C.D. prin america si prin spania cu muzik din aceasta telenovela si vreau sa stiu dak o sa apara si la noi dar va rogg fff mult dak este cineva care are melodia " hoy te vuelvo a enamorar" a lui Diego Vargas il implor sa mi-o dea si mie k tot o caut dar nu o gasesc pe nicaieri !!! e-mail:nico_coco05@yahoo.com pls!!! ms mult si va poop
Mirela Panaite pe 18 Martie 2006 17:45
Am urmarit fiecare episod din Trupul dorit,cred ca a fost singura telenovela in afara de Gitanas pe care am indragit-o de la inceput.Abia astept sa vad cele doua episoade care se vor difuza astazi si cu regret pot sa spun caci sunt ultimele.Nu a fost multa intriga,actiune ,ci totul a fost echilibrat condimentat cu ceva fantastic ,asa a rezultat o combinatie care ne-a multumit pe foarte multi telespectatori.Nota maxima.BRAVO
nicolae elena pe 17 Martie 2006 21:19
este cea mai misto telenovela,cu actori super.este o telenovela care mi-a starnit interesul.imi pare foarte rau ca se termina.
M.V pe 17 Martie 2006 11:30
Este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut pana akma...si imi pare foarte rau k se termina...dar raman k speranta k o sa-l mai redifuzati si totodata tin sa-i felicit pe cei 2 actori mari:Mario Cimarro si Lorena Rojas!!!
daisy pe 16 Martie 2006 18:15
Un serial super super beton.Il vizionez cu foarte mare placere. In sfarsit ceva intr-adevar interesant. Ce pacat ca se va termina in 3 zile. Ar fi frumos sa mai apara ceva asa de interesant ca acest serial. SUPER SUPER.
Cristina pe 16 Martie 2006 13:22
Este un film super,minunat iar muzica (mai ales ceea ce canta Pedro Jose la pian) este incredibila. Poate stie cineva de unde pot sa fac rost de muzica.
Parlog George pe 16 Martie 2006 02:54
Uitasem sa acord calificativul pt "Trupul dorit" de 5 stele (pt ca mai mult nu se poate) :) cei de la acasa sunteti cei mai tari si va apreciez pt ca reusiti sa difuzati seriale noi noute, nu vechituri iar in aria voastra, a telenovelelor sunteti chiar cei mai tari din RO
Parlog George pe 16 Martie 2006 02:48
Este cea mai buna telenovela care am vazut-o vreodata(nu ca as fi vazut ft multe). Ft interesant este subiectul, dar tot farmecul il are atmosfera care ti-o creeaza fiecare episod, linistea filmului, totul iar coloana sonora este una de exceptie. Pacat ca se termina, nu cred sa se mai realizeze vreodata o telenovela atat de buna ca Trupul dorit. Poate tot cei de la Telemundo sa dea o alta lovitura. Chiar mi-au starnit interesul, pt ca serialele lor am observat ca sunt total diferite si net superioare fata de cele ale celorlalte firme producatoare de telenovele. As fi foarte curios sa vad cateva episoade si din "En cuerpo ajeno"(Columbia,1992), originalul dupa care s-a realizat remake-ul "El cuerpo del deseo"(Telemundo,2005). De fapt din cate stiu povestea este aceeasi, chiar si numele personajelor, insa difera actorii. Totusi ar fi interesanta o comparatie. Mai sunt numai 3 episoade din… citeşte
Bianca pe 14 Martie 2006 19:01
este cea mai tare telenovela tineti`o tot asa!!! Va pup
violeta pe 14 Martie 2006 10:22
in sfirsit o telenovela altfel, este excelent jucata, si foarte buna din toate punctele de vedere, pacat ca se termina, ar mai trebui achizitionate si altele la fel de bune
Tudor pe 11 Martie 2006 23:54
Nu mi-au palcut niciodata telenovelele dar "El Cuerpo del Deseo" ma- lipit de TV, am urmarit-o chiar si la or tarzie la care este difuzata.
Amariei Catalina pe 11 Martie 2006 11:14
E cel mai tare serial!Cine imi da DVD-ul?As da multi bani numai ca sa il am!Sau stie cineva un site de unde il pot downloda?Va rog ajutatima!!!!!!!!!!!!
adriano cassano pe 09 Martie 2006 17:11
parerea mea despre telenovele era una ffff proasta,,,dar din curiozitate m-am uitat la "trupul dorit",,fiindca are un subiect foarte interesant,,shi pe deasupra toate actritele sunt frumoase,,,mai putin baba aia
Lupea Dragos pe 09 Martie 2006 16:10
Sa stiti ca sunteti cei mai tari. Ami place a nebunie accest serial dar ami pare foarte rau ca se va termina curand sper ca va da o reluare de la anceput.Success. cu mult drag Dragos. pupici . Successsssssss!!!!!!!!!
nicolae elena pe 08 Martie 2006 17:41
este unul din cele mai tari telenovele difuzate pe postul acasa. telenovela mea preferata este rubi si imediat dupa ea este trupul dorit.actori mei preferati sunt angela,antonio,isabel si valeria sunt cei mai tari.ma deranjeaza ca este difuzat la ora 22:30.as vrea sa fie difuzat la 21:30,iar sambata
ar trebui sa fie 2 episoade.imi pare foarte foarte rau ca se termina este o telenovela foarte interesanta

Alex Craciun pe 08 Martie 2006 12:52
Sunt un antitelenovelist convins, si voi fi asa toata viata...dar se uita maicamea la filmu asta,si fara sa vreau am prins si eu din sfarsit si am inteles ideea filmului..foarte tare frate...singura telenovela pe care o accept.Tot respectu pt filmu asta! in rest fu** manele si telenovele.
milosev smilianka pe 07 Martie 2006 12:35
filmul este super tare si le-a intrecut pe toate telenovelele nu este mai persus decat clona dar nici mai prejos cerle mai tari subiecte care poate o data se vor chiar intampla. va pup pa pa
milosev smilianka pe 07 Martie 2006 12:26
acest serial este nemaipomenit imi place la nebunie si nu pierd nici un episod. imi pare rau ca in curand se va termina dar am avut multe de invatat si de retinut. in schimb este si foarte original si o lucrare foarte bine facuta. cu asemenea actori cum sa nu realizezi ceva fantastic?!
kovaci andreea pe 06 Martie 2006 22:34
super filmu:) imi place foarte mult ,il urmaresc zilnik:x:X:X:X:X va pup:Psi tinetio tot asha!!deny
cozma anca pe 06 Martie 2006 18:20
E super postul vostru!Cea mai noua lovitura ati dat-o cu "Trupul dorit" care este o telenovela mult mai originala si interesanta decat celelalte pe care le-ati difuzat!Tot inainte!Pupici }{ }{
silvia pe 04 Martie 2006 21:01
Eu il am .trebuie sa intri pe un site in spaniola
Mariana Olguta pe 03 Martie 2006 22:11
Toata lumea are dreptate, este o telenovela super, vizionata peste tot cu mare placere, un film care deconecteaza de grijile de peste zi si care satisface toate gusturile posibile... un film de cel putin 5 stele!!!
Amariei Catalina pe 02 Martie 2006 13:20
E cel mai tare serial!CUm as putea sa fac rost de DVD?La unele seriale sunt DVD si cred ca este si la acesta!daca cineva are Dvd-ul sau macar cateva episoade sa ma contacteze!
SIMA ALEXANDRA pe 01 Martie 2006 22:44
E O TELENOVELA KLUMEA,DE 5 STELE.
evelina pe 27 Februarie 2006 17:47
Imi pare rau ca o sa se termine,pentru ca e printre putinele telenovele care starnesc interes chiar si pentru cei care nu le suporta.Nota 10!
Calin Cosmin Niculae pe 22 Februarie 2006 19:53
Sunteti tari! Trupul de zombie e sexy!
MONIKA pe 22 Februarie 2006 19:13
Este super tare telenovela.Ar trebui sa mai faca o continuare la fel de tare si daca se poate cu aceiasi actori.Mario Cimarro e cel mai beton tip care joaca la ora actuala in telenovele.
danciu.tamira pe 22 Februarie 2006 12:44
Buna,
Este un serial oarte bun dar pacat ca se difuzeaza la asa o ora tirzie, se putea difuza de la 19.30 . Dar oricum se termina . Pacat

Bobo&Any pe 09 Februarie 2006 21:51
pana acum telenovelele mi se pareau o porcarie...dar aceasta pot sa spun ca m-a captivat total...este de departe cel mai tare serial care l-am vazut pana acum iar actorii....cum sa joace atat de bine?ma deranjeaza enorm faptul ca nu mai sunt 2 episoade....bv pt acest film,,
Gherman Alexandru-Ionut pe 02 Februarie 2006 15:15
Dupa parerea mea e cel mai tare film difuzat vreodata pe postul acasatv.
Este super,tot ce poti sa vezi intr-un film actiune dragoste si putin mister.

popandron daniela pe 31 Ianuarie 2006 22:41
trupul dorit e cel mai mishto film de pe canalul acasa!e super betton.imi trebuie piesele din film.cine le are sa ma contacteze pe adresa mea de email.va rog mult.papa
cristina pe 28 Ianuarie 2006 22:04
el cuerpo del deseo...un serial de 5 Stele...fascinant...misterios...atragator...actorii?minunati...
ROXANA pe 25 Ianuarie 2006 11:33
are cineva muzica din telenovela trupul dorit?
nu numai din generic,ci si ce4a din timpul serialului?
astept raspuns, va pup!