Păreri Dumb and Dumber To

(2014)

Mai tăntălău, mai gogoman

alex_marasescu pe 14 Decembrie 2014 17:31
O prostie de film, un low budget cu 3 actori cunoscuti si 2 glume naspa.
madalin_alex pe 22 februarie 2015 00:13
nu stiu dc comentati asa naspa fratilor ok nu e ca primul da e pe aproape este o comedie buna pe mine nu ma dezamagit
adelin_crin pe 15 martie 2015 00:58
Nu se ridica la nivelul primului film. In al doilea glumele sunt total expirate...
Madalina.andra92 pe 11 Decembrie 2014 22:08
categoric nu se compara cu primul...niste glume rasuflate.................................
Pantaleon pe 27 decembrie 2014 13:15
Primul abunda de glume intelectuale, de sofisme si cugetari intelepte. Hai, fii serioasa ! E un anumit tip de umor aici. Ori il gusti, ori nu. E pe aceeasi linie ca primul. Scenariul e ceva mai slab, asta e clar.
Madalina.andra92 pe 9 ianuarie 2015 12:49
Mai "cinefilule" vad ca ai o problema cu parerile si comentariile mele...Ia du te si plimba ursu si plictiseste pe altcineva!
AlexGo0d pe 15 Ianuarie 2013 22:23
Sper sa fie cel putin la fel de bun ca primul :)
Si sper ca Jim Carrey sa inceapa sa faca filme bune din nou :)

larisamaria24 pe 17 Decembrie 2014 08:49
o comedie ft tare, mie mi-a placut ft ft mult si am ras aproape tot filmul. Obligatoriu de vazut!!!!!
Ion-Gabriel pe 21 Noiembrie 2014 11:04
Eu am vazut filmul . stau in america si a fost lansat deja de cateva zile .
Mie mi-a placut . actori de nota 10 si o comedie reusita :)

mariuslupu1980 pe 04 Ianuarie 2015 16:19
Cel mai prost film pe 2015. O mare dezamagire .... Si cat l am așteptat :( .... 20 ani!!! . Pierdere de timp
bogdz pe 6 februarie 2015 20:35
Casca ochii si nu mai abera...2014 poate...
cosmin28m93 pe 13 Decembrie 2014 16:54
...
mie mi-a placut filmul , este un film destul de reusit, la care am ras in hohote :D :D :D
bizonul pe 14 iulie 2020 07:37
Este un film idiot, ca si cele cu "Ace Ventura..." lu' Peste. Inca nu am vazut vreo pelicula in care Jim Carrey sa fi fost distribuit intr-un rol onorabil , sensibil si de bun simt. Nu poti rade la asa ceva, imi este imposibil sa cred. Gesturile lui Carrey sunt mai degraba de plans decat de ras.Daca la aceasta "comedie" ai ras atunci ce faci la filmele cu Norman Wisdom, Luis de Fune, cele cu Stan si Bran , cele cu Rowan Atkinson (Mr. Bean), etc. ?
diz3lgirl pe 28 Decembrie 2014 11:11
ingrozitor
glume tampite, idioate de-a dreptul si vulgare! pierdere de vreme!
adrian_trofin pe 15 Decembrie 2014 23:10
gunoi
regret ca am pierdut timpul la cinema cu mizeria asta. ma asteptam macar ca primul sa fie datr nici per sfert nu este. din trailer vezi tot filmul. NU recomand
bogdz pe 8 februarie 2015 17:38
Asa este,o mare porcarie.
daniel_ppk pe 12 Decembrie 2014 10:54
Plictisitor, cateva glume reusite , pierdere de timp .
GAMBITT pe 15 Noiembrie 2013 21:11
DUMBER
Sper ca la 20 de ani de succesul lor sa fie la fel de bun ca cel din 1994,cu toate ca acum se vede ca au imbatranit si ei dar poate tocmai asta va face din film unul de calitate.
GALD pe 11 Ianuarie 2015 20:26
Rasuflat
Un film relativ identic cu primul din prisma descoperirii unor prostii uluitoare. Nu pot sa zic ca nu am ras, dar am ras la aceleasi tip de poante ce stiam ca vor urma.
Din pacate, asteptarile ridicate au dus mult mai in jos rezultatul vizionat.
Nu numai glumele au fost rasuflate si mai putine, dar si actorii parca nu se mai preteaza cu rolurile, pentru ca la ridurile si perii albi aparuti, astepti o coacere a prostiei si ... eventual transformarea ei intr-o alta boala ce putea fi parodiata.

ghirageorge pe 31 Decembrie 2014 10:37
Filmul face parte din duzina anului 2014. Ati vazut voi un film de comedie bun anul asta? Eu nu. Interesant a fost continuarea povetii din 1994 , la acea data un film exceptional.
Am vrut sa fac o comparatie intre cele doua parti asa ca inainte sa-l vad pe asta din 2014 l-am vazut pe primul. Diferenta e uluitoare....la primul am ras cu lacrimi iar la al doilea am zambit. Concluzie... cu toate ca regizorii sunt aceiasi....nu s-a mai putut realiza un film macar atat de bun ca primul....ceva s-a schimbat..... Nota finala:4-5 !

sarge pe 02 Ianuarie 2015 21:41
Destul de slab, ambii incearca sa aiba acelasi haz ca in '94 dar e greu. Merita vazut de dragul primului film
xerses pe 26 Decembrie 2014 22:27
Mi-a asigurat doza necesara de amuzament pentru o noapte de Craciun.
CristiFabian pe 10 Decembrie 2014 18:36
nu se compara cu primul, acesta este mult prea plictisitor in comparatie cu primul, pacat ca nu au continuat seria la momentul potrivit cand erau actorii tineri
andrada_popescu pe 16 Februarie 2015 18:57
SLAB
Film mai prost nu am vazut ! si nu a vorba aici de faptul ca nu gusti umorul ...e doar prost facut
blackseaview pe 07 Februarie 2015 22:17
Neasteptat ... de slab
Nu m-am putut uita la tot filmul. Desi am fost un un fan al primului, acum ma asteptam ca umorul sa evolueze cu varsta lor. Insa au trecut 20 de ani iar ei nu s-au schimbat cu nimic ... in bine, ci in rau. Glume rasuflate iar un Jim Carrey foarte depasit. Pacat ca omul are talent dar nu mai e nimeni capabil sa i-l scoata la vedere. Pierdere de vreme cele 20 de minute in care am incercat sa-i dau sansa dupa sansa.
Infinity pe 27 Decembrie 2014 16:54
Dumb and Dumber To (2014)
Poate ca n-a fost la fel de reusita ca prima parte, dar tot m-a facut sa rad cu lacrimi. Nu cred ca se mai naste vreun Jim Carrey vreodata. Trebuie doar sa te uiti la fata lui si e de ajuns. Ca scenariu', filmu' e slabut. Cand vine vorba de oferit umor, intrece asteptarile. Trailer-ul nu prea ofera multe momente funny. Filmul da. 8.
berciuvic pe 21 Decembrie 2014 23:10
Un film bun trebuie sa aiba multe ingrediente, nu este suficient sa pui pe afis doua personaje indragite si gata filmul, a suferit mult la capitolul scenariu totul a fost previzibil si de multe ori fara legatura, glmele rasuflate si fara inspiratie, s-a dorit un film low cost din acest motiv si rezultatul sub asteptari.
kakapiciu pe 21 Decembrie 2014 22:51
Destul de amuzant filmul si sincer sa fiu cred ca Jim Carrey inca mai are talent in comedie.
alex_antonovici pe 11 Iunie 2014 07:25
Tocmai am vazut trailer-ul;se anunta a fi la fel de bun ca primul daca nu chiar mai bun.De-abia astept sa-l vad.
Luk__ pe 21 Iunie 2013 19:34
Despre film !!!
Nu se stie daca se va face filmul inca !!! Dar eu sper ca se face :D
TheJesus pe 9 noiembrie 2013 21:37
Acum este oficial,filmul este in productie.
bogdz pe 08 Februarie 2015 17:20
Foarte slab !!!
Sincer,nu credeam sa fie atat de slab.Niste glume atat de proaste mai rar vezi.Poate candida cu succes la cel mai prost film pe 2014.
ardelean.andrei pe 03 Februarie 2015 00:42
Uneori comic, dar in general plictisitor !!!
Chiar daca unele momente au fost bune, comice, au fost putine, iar actorii au jucat destul de bine, desi uneori exagerau cu gesturile si atitudinile lor prostesti, filmul este plictisitor in ansamblu, deoarece nu are o actiune bine inchegata, parandu-mi-se haotic! Nu e un film stralucit, chiar daca din nume si trailer pare ca este!
rexcor968 pe 02 Februarie 2015 20:01
urat film
e un film de toata coma singurele faze in care am zabit au fost imaginatile celor 2 dau nota 4
emy_sinaia pe 01 Februarie 2015 22:48
Sau lasa...
Ceva pe langa comedie, niste glume idioate la fel ca si acum 20 de ani , fara sare sau piper, doar ca atunci era ceva inedit iar acum prostia se repeta.
denisse12 pe 20 Ianuarie 2015 23:23
DEZAMAGIRE
cel mai prost film! glume proaste ,scenariu de 2 lei, pierdere de timp !NU RECOMAND
alexandra_dupu pe 10 Ianuarie 2015 21:12
Shit movie
Cel mai prost film ever. Imi pare rau ca am dat bani sa ma uit la asa film.Primul e capodopera pe langa asta, va sugerez sa nu va duceti sa il vedeti la cinema. Cum sa aiba nota 6.7? cand eu nici 2 nu ii dau. Pe langa glumele de 2 lei si fazele de nici 1 leu mai e si scarbos. Waste of time and money!!
camichu pe 10 Ianuarie 2015 09:51
un film de neretinut
nu se compara cu filmul de acum 20 de ani , talentul prafuit, glume trase cu patentu si joc obosit.5-ul este pentru jim carrey care a fost un actor extraordinar si va ramane pentru ca filmul asta cu siguranta nu va ramane decat cu titlul
zdraveius pe 01 Ianuarie 2015 04:19
Pentru experienta si renumele numelor lor, cei doi ar fi putut sa aiba pretentii mai mari de la o continuare facuta la 20 de ani de la prima parte.
Pentru un copil care rade sincer la orice prostioara, de pana in 10-12 ani, e un film distractiv. Pentru un adult pasionat de filme si "fan" al celor doi actori... este o dezamagire absoluta. Un film slab, in care cei doi fac circ ieftin, nereusind sa (mai) fie amuzanti. La 52, respectiv 59 de ani nu mai e cazul sa faci pe mascariciul.

catalin_ionut_23 pe 30 Decembrie 2014 21:32
foarte bun ,recomand!
acum am terminat de vazut filmul mie mi-a placut aproape de reusit ca primu ,m-a facut sa rad ie ok il recomand nota mea 8
georgian9292 pe 29 Noiembrie 2014 01:25
Se spune ca mintea iti vine odata cu inaintarea in varsta. Astia 2 s-au indobitocit si mai mult odata cu varsta? Cam asta reiese din titlu :)) Nu stiu ce sa zic despre faptul ca partea a 2-a e facuta la 20 de ani de prima....Calitatea celor doi actori ar putea face din film unu reusit dar pentru acest gen de filme sunt un pic cam batrani.
lumivasile pe 20 Noiembrie 2014 21:49
nu cred ca o sa prinda si la adolescenti din pacate. sunt buni actori, dar au cam imbatranit pentru acest gen de filme.
ionutcatalin11 pe 30 Septembrie 2013 23:13
deabia aștept filmul,cred că o să fie super ca și primul...
pal_budai pe 16 aprilie 2014 21:32
Poate nu!
crome pe 04 Martie 2022 19:46
Super fun,J. Carrey este absolut fabulos,mai toate filmele cu el imi plac ,e genial acest actor.
GiulianoDirt pe 30 Noiembrie 2021 18:48
Partea a doua cred că este varianta pentru retardați Vulgar, penibil, la limita cretinismului. Nota 1 cu felicitări.
MaddoW pe 02 Ianuarie 2019 23:38
Genial. Am ras cu lacrimi !!!!! Jim Carrey e senzațional
marius93 pe 03 Decembrie 2018 14:16
Cred ca e una dintre cele mai dezamagitoare continuari din toate timpurile. Ador primul film si l-am revazut de foarte multe ori, insa cu asta imi ajunge de doua ori. Ma deranjeaza foarte tare ca n-au incercat aproape nimic nou, povestea are in mare aceeasi structura, cele mai multe glume nu au haz, iar personajele principale nu mai au fermecul de altadata, Lloyd fiind aici enervant si nesimtit. Nu ma asteptam sa fie la fel de bun ca cel din '94, insa nici atat de slab. Fratii Farrelly ar trebui sa se reorienteze spre alte genuri de filme, fiindca la capitolul comedie si-au pierdut creativitatea si sclipirea din primii ani de cariera.
AmphitriteMermaid pe 08 August 2018 18:04
Chiar daca nu a fost la fel de bun ca prima parte, si acest film merita o incercare. Finalul e neasteptat
m1100 pe 31 August 2016 00:10
Oricat ai incerca...prostii nu pot fi amuzanti mereu avand mereu acelasi gen de glume rasuflate. Si finalul si mai prost decat ei.
chiba_florin pe 16 Decembrie 2015 00:37
...
Poate că am avut prea mari aşteptări, având în vedere de prima nebunie. Dar nici acesta nu e de lepădat. Am râs de câteva ori cu poftă !
Bogdan.Alexandru pe 14 Septembrie 2015 13:33
Nici pe departe nu se ridica la nivelul primei parti. 2-3 glume bune, restul pierdere de vreme.
Banana02 pe 24 Mai 2015 04:00
Dexteri sau cinefili?
Suntem noi in 2015 dar "glume expirate , rateuri ,. penibili ,etc" . Filmul este la fel de bun ca primul doar cu un alt scenariu putin mai slabut dar am ras la fel de mult, nici nu spui ca au trecut 20 de ani actorii au jucat dupa parerea mea la fel de bine.
Spectacolele de la vacanta mare de acum 20 de ani, in prezent mi se par glumele de atunci cele mai tari in ziua de azi si pun pariu daca sar uni iar sa faca spectacole in acelasi stil cum le faceau acum 20 de ani tot ar fi salile pline de oameni. Nota 9 de la mine

Mihai2508 pe 28 Aprilie 2015 22:54
Sub asteptari
Un film slabut, ma asteptam sa fie mai reusit, nu pot spune ca primul a fost exceptional, insa sigur partea a doua este sub primul film, glumele sunt slabe, iar regia nu este prea reusita. Acum vazand acest film, dupa atatia ani fata de primul, poti vedea ce a trecut timpul si cum au imbatranit actorii.
Kinnari pe 13 Martie 2015 03:33
A fost foarte prost filmul. Plictisitor si cu genul de glume pe care le auzi intr-un weekend de la cineva dupa cateva beri bune. Probabil cel mai slab film al anului.
bogdan_tecaru pe 13 Martie 2015 00:02
Sugestie
Prima parte e de 10 a doua a e pe 5.E un film ca oricare altu dar dezamagirea este foarte mare pentru ca ma asteptam la ceva foarte misto.Dar dupa ce l-am vazut am fost foarte dezamagit.
Sorin87 pe 12 Martie 2015 19:38
Tare de tot, multe faze comice, merita vazut filmul pentru iubitorii de comedie
Dana04 pe 11 Martie 2015 15:20
O comedie faina, imi place extrem de mult acest duo . Daca te plictisesti si ai chef de o partita de ras si amuzament merita vazut!
tedy_jackson_dennis pe 08 Martie 2015 16:57
Imi amintesc cu mult drag momentele din copilarie cand urmaream foarte amuzat clasica comedie a aniilor 90', Dumb And Dumber. Film foarte apreciat care reusea sa amuze pe oricine indiferent de varsta. Glume foarte reusite si nicidecum lipsite de bun simt. Interpretarii pline de entuziasm si foartr energice. Toate aceste detalii atat de inmportante lipsesc cu desavarsire din aceasta inutila continuare.
Dumb and Dumber To mi s-a parut un film execrabil, o comedie infecta care in nici cea mai mica masura nu face cineste originalului. Cred ca si acel film reusit la inceputul aniilor 2000 bazat pe aceleasi personaje, este mai reusit decat acesta. Pur si simplu nu imi dau seama cum au putut realiza o astfel de porcarie. O rusine imensa care trebuie evitata, oricat de mult apreciezi prima parte sau cat de nostalgic ai fi.
In ciuda toate semnelor care imi spuneau limpede "evita acest… citeşte