Păreri Dragostea și revoluția

(1983)

Dragostea și revoluția

user-63b02ad8a0ee8 pe 30 Ianuarie 2023 13:01
Cosminache......NICI NU ÎȚI IMAGINEZI câtă cenzură ,auto-cenzură, turnătorie , invidie ,"mâncătorie" și ce atmosferă sumbră ERA ......☝️ ///Decoruri somptuase, lumini inteligent aranjate , cadre și portrete sublime ,expresive ...filmul de pe peliculă restaurat și transpus pe suport digital .... fundal muzical excelent....actori buni. ...~ Scenariul = ce aproba regimul ☝️
Vegetarian pe 09 Decembrie 2014 03:22
Femei albe - dezavantaje - solutii !? = O romanca ii face zile fripte sotului ei = sotul ii zice in film = Nici de premiile copiilor nu te bucuri !?
Ea zice = E si normal sunt premiile lor . Mie ce imi ramane de la viata = sa va spal , sa ca calc , sa ca gatesc .. Puteam fi nevasta de ministru daca nu te cunosteam .. Mie scarba de tine . Las ca platesti tu pensie alimentara
Las ca te invat eu minte ..

Acest film este reluat periodic si difuzat online la Neptun tv in 7 dec 2014 .

cosmin742000 pe 30 Ianuarie 2013 20:00
Un film slabut .Distributia este excelenta. Filmul dovedeste ca nu exista cenzura .Insa fiind dupa un roman de Dinu Sararu nu prea ai ce pretentii sa ai .
eduard_stratan pe 20 martie 2022 12:06