Păreri Dragon: The Bruce Lee Story

(1993)

Dragonul: Viața lui Bruce Lee

Ioan Nagy pe 08 Decembrie 2007 23:20
Film foarte bun.te fascineaza miscarile luptelor martiale,film de top, ce mai incoace si incolo.
NelluN.

lucacrisu pe 15 Martie 2010 22:08
"MAESTRUL"
BRUCE o viata model,nimic de comentat pur si simplu........... "maestrul"
claudiu-daniel-lugoj pe 16 Martie 2010 11:33
Este un film foarte reusit despre viata lul Bruce Lee,despre cum a ajuns sa faca cinematografie,dar din pacate nu se spune cum a murit.Parerea mea proprie este ca a fost omorit cu buna stinta pe platourile de filmare.Pacat ca sa stins atit de devreme,dar a reusit sa faca cea ce sia propus:anume sa faca cunoscut modul de viata si luptele poporului asiatic.El a fost deschizatorul de drum al artelor martiale in cinematografie,dar si un mod de viata,pe care multi tineri l-au urmat dupa moartea sa.Cu siguranta a fost un maestru al artelor martiale.
ovize pe 15 octombrie 2011 19:15
Claudiu, in film se spune ca a murit datorita bolii...insa nu se pune accent pe acest aspect
RADU-ANDREI pe 26 Noiembrie 2006 10:37
IMI SI IL VREAU SA IL MAI VAD INCA O DATA DACA SE POATE
spikespk pe 09 Ianuarie 2012 02:26
Un film perfect,extraordinar si foarte impresionant despre viata lui Bruce Lee...cel mai mult ma fascinat la film finalul si miscarile ale artei martiale avand in vedere k practic si eu Kyokushinkai...RESPECT.si imi pare rau k nu ne-a dezvaluit in amanunt de ce a murit Bruce Lee asa tanar:)
ioanaa_ioana pe 06 Ianuarie 2024 21:22
Legendele mor devreme.
Ma bucur ca i s-a dedicat acest film.
S-a presupus ca a fost ucis . Ei au legi nescrise pe care daca le incalca pot muri dar din tot ce am citit nu cred ca a fost cazul , posibil din loviturile pe care le-a primit, da.

andrei_oarga pe 24 Aprilie 2022 06:05
Un film excelent despre cel mai mare luptător de arte marțiale,care pe lângă arte marțiale a fost si un om de o inteligenta aparte,Jason Scott Lee a intrat foarte bine in pielea lui Bruce Lee,sincer merita 10 fără probleme!
constantin_silviu pe 29 August 2020 17:13
Alex_il_fenomeno... M am trezit și eu după 8 ani... Nu e fii-su, fii su e Brandon Lee care a murit împușcat în The Crow 1994
carmen_angelus_romila pe 23 August 2018 09:49
"Dragon: The Bruce Lee Story" spune povestea vietii, pe atat de fascinanta, tot pe atat de reala, a marelui artizan al artelor martiale, curmata din pacate, mult prea devreme.
cristian_azap pe 19 Septembrie 2014 00:39
Cum vad si eu filmul ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marimok pe 20 Ianuarie 2013 19:26
cum ma uit la film mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm?
deadlord pe 09 Septembrie 2012 21:52
Un film excelent, ce reuseste foarte bine sa ilustreze viata lui Bruce Lee.
Pavel.F pe 01 August 2012 12:47
un film foarte bun merita vazut dupa parerea mea filmul asta merita nota zece.
chiba_florin pe 01 Ianuarie 2011 03:22
SUPER
O biografie exceptionala despre un om exceptional
SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER deci sa nu-l ratatzi

alex_il_fenomeno pe 14 Septembrie 2012 20:03
nu credeam sa vad un film biografic de o asemenea profunzime, aducandu-ne in peisaj unul dintre cei mai buni luptatori de arte martiale, Bruce Lee, cu toate evenimentele traite de acesta, parca destinate sa fie atat de fanteziste incat sa ajunga intr-un film... si cine era mai potrivit pentru un asemenea rol daca nu fiul acestuia, Jason Scott Lee, ce face aici un rol extraordinar. un film de urmarit cel putin o data in viata, fara doar si poate.
AntoniaNicola pe 11 Ianuarie 2012 18:57
Este un film care ne da de gandit ...l-am urmarit doar o singura data pe antena 1 si ma fascinat este o adevaarata lectie de viata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
puica pe 08 Ianuarie 2012 21:04
Este un film frumos....dar scopul lui ni e sa fie frumos ci sa ne invete ceca...
AntoniaNicola pe 11 ianuarie 2012 18:54
Dar draga mea filmul ne invata multe: cum sa folosim curajul sa nu ne fie teama de nimic si asa ...poate ca tu nu ai invatat nimic din asta dar mai toti oameni stiu ca aceasta este o adevarata lectie de viata
puica pe 13 ianuarie 2012 17:15
pai mie nu mi se pare ca am invatat nimic din el asa ca nu ma contrazice ...
cristian_2828 pe 26 Noiembrie 2011 18:07
O biografie fantastica.............................