Păreri Dragon Ball Z: Kami to Kami

(2013)

isa-chan pe 13 August 2013 21:50
Dragon Ball Z 2013 - Battle of Gods
Filmul este stabilit între capitolele 517 și 518 din manga originala a lui Akira Toriyama. În mod specific, aceasta poveste este setată în "deceniul pierdut" după încheierea luptei cu Majin Buu. Kuririn, Piccolo, Vegeta, și alte personaje familiare îsi vor face aparitia. Filmul nu este o desprindere de la povestea originala, ci o fila din istoria oficială a Dragon Ball-ului.
liviu_viziteu pe 18 august 2013 21:58
si cand o sa apara ???
TheJesus pe 19 Septembrie 2013 06:43
Spectaculos
Un film foarte bine realizat ce reflecta perfect legenda Dragon Ball. Grafica este mult mai bine realizata,asa cum era si de asteptat dupa atatia ani. Un film care trebuie neaparat vazut de cei care au crescut cu aceasta animatie.
Mihaita19 pe 08 Octombrie 2013 13:57
DBZ's spirit lives on.
Doar ce am vazut filmul, super.
Ce nostalgie am simtit, ca multi altii am crescut cu desenele astea, nu mai stiu cand au fost difuzate pe la noi prin 2000?! more or less.
Arta - 10
Magnifice scenele de lupta, conturul, efectele, clar este un plus si se poate bate cu animatiile actuale. Stilul este aproape la fel nu au schimbat decat mici lucruri pe ici pe colo, parerea mea au facut foarte bine.
Povestea - 9
Nu e prea mare lucru, eroul se bate cu cel ce distruge lumea si logic castiga ?!sau nu?! (uitati-va). Ce m-a facut sa ii dau 9? Are niste scene in care iti dau lacrimile de ras (exemplu SPOILER ?! Scena cand Bills il palmuieste pe Gotenks peste fund ?! )
Excelente gag-urile umorul, foarte buna treaba au facut in acest sens.
Vocile - 7
Bills, Bulma, Whis, hai si Goku sunt personajele ale caror voci au fost exact ce trebuia, celelalte… citeşte

Cr1s7y pe 12 octombrie 2013 22:51
In mare parte ai dreptate dar Vegeta park nu mai e asa mandru... Ma refer la faza cu "Bulma a mea" sau cum zicea el :))
XxRedBullxX pe 22 Martie 2014 06:51
Dragon ball Z: Kami to Kami
Foarte tare acest movie, obligatoriu de văzut pentru fani Dragon ball. Sper ca pe viitor sa mai apară filme sau poate chiar o serie noua Dragon ball, după acest movie trag concluzia ca au material destul.

Acum ca am auzit de cele 12 universuri si ceilalți zei chiar m-am ambalat, ar fi tare daca ar apărea o serie noua cu Goku luptând cu ceilalți zeii, etc...poate chiar o sa evolueze iarăși, cine știe....totuși ar fi interesant.

Seey2k pe 26 Ianuarie 2014 03:36
DBZ
Mult prea tare . Orice episod din DBZ ma fascineaza , e o poveste mult prea frumos gandita !
LorenzoRS1 pe 12 Octombrie 2014 16:52
Capodopera
Fara a ne mai referi la toate episoadele si la celelalte filme DB,care este cel mai bun Anime,Desen care a fost si va fi facut vreodata. Si una dintre cele mai spectaculoase si bun lucru de cand a aparut TV/FILMUL. Battle of Gads(KAMI TO KAMI) este o capodopera a filmului ca orice gen, este demn de seriile trecute DB ,poate este chiar cel mai bun film DB. Te vei simti intru-un alt univers,dimensiune in acest film in care acele puteri-personaje sunt reale(si cu ce sunt ele mai reale decat noi,in Creatie totul este posibil,deci este cu siguranta unul sau mai multe locuri in care asa ceva poate fi posibil si chiar este,si mai ales ca aceste lucruri exista in mintile noastre si ale Creatorilor lui DB,noi am creat aceasta realitate a lui DB,poate chiar a existat si fara a o crea noi,deci fii sigur ca exista). Umorul este prezent,lupta,motivatia,pana si dependenta sexuala a MAESTRULUI ROSHI… citeşte
tanase_alexandru pe 04 Septembrie 2014 19:06
Unul dintre cele mai bune animeuri, desene animate sau cum se numesc astazi nam ce zice fara cuvinte.