Păreri Down with Love

(2003)

Jos cu dragostea!

Tim3a12 pe 02 Ianuarie 2010 12:41
Nu l`am vazut pe tot.imi place ca il faceau sa para atat de vechi..dar interpretarea era putin exagerata.Renee esti una dintre cele mai bune actrite.:)
Krystyne pe 13 Noiembrie 2010 21:11
5,desi as fii oferit un 10 ,dar din pacate ,realizare filmului nu-mi place si de asemenea actorii si interpretarea actoriilor ..
Povestea,ideea filmului e foarte buna ..dar din cauza realizarii pierde..

Ammelie pe 07 Aprilie 2010 14:20
Down with Love
Una dintre comediile mele preferate, o poveste amuzanta si frumoasa despre o iubire cu complicatii in America anilor '60. Retro, quirky, seducator - acest film te cucereste. Decorurile, muzica, stilul de viata sunt delicioase, iar Renée Zellweger si Ewan McGregor se potrivesc perfect. 7/10
Dragos.87 pe 06 Iulie 2021 20:44
Excelent de frumos
In sfarsit o comedie placuta care te bine dispune garantat..este o comedie romantica de bun gust filmata in stil clasic intr-un mod elegant cu multe faze dar si dialoguri amuzante care te destind relaxant si iti schimba starea..prezenta frumoasei Renée Zellweger face ca filmul sa capete o nuanta aparte datorita sarmului si rafinamentului ei desavarsit si a prestatiei sale de mare actrita..Il recomand oricand,iti schimba starea si poate te face sa privesti lucrurile mult mai relaxat..
xerses pe 25 Mai 2013 11:06
Si la a doua vizionare, filmul si-a pastrat prospetimea.
Alinasweet pe 24 Februarie 2010 17:19
Da!!!
Va rog spuneti-mi ca ati vazut filmul Dawn WIth Love!!! Doamne filmul acesta chiar este o comedie de nemaivazut dupa parerea mea:X.Renee Zellweger si Ewan McGregor sunt printre actori mei favoriti:..:X:X: nu este primul film pe care acesti 2 mari actori il joaca impreuna pe marile ecrane,ei au mai jucat si in Miss Potter in care si in acel film sunt fantastici:X:X:X:
Silviu Mosman pe 06 Noiembrie 2003 00:57
De foarte mult timp nu am mai vazut un film comedie cu atat umor ca acesta.Este un film decent si merita vazut.
cosmin_kedii pe 15 Februarie 2013 15:04
McGregor si Zellweger sunt convingătoari în rolurile lor
mihaelatb pe 27 Martie 2011 01:13
De vazut in TOTALA lipsa de altceva.Mie mi s-a parut o copiere neinspirata a filmelor din anii ' 60, caci este o mare diferenta intre comediile romantice a acelor ani, How to Steal a Million,Barefoot in the Park sau That Darn Cat! si acest film. Renée Zellweger, da! este alta de la rol la rol, dar Ewan McGregor, a fost lamentabil.Sau are el un talent pe care eu nu-l inteleg.