Păreri Doom

Doom

Denis pe 05 Martie 2005 12:48
Sper sa iasa bine.
Gil pe 07 Aprilie 2005 11:26
Nu va iesi bine avand in vedere ca regizorul a decis ca nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu nici un element din jocurile originale (pe bune). Adica fara Marte, fara smecherii, fara iad.
O sa iasa un "Rezident Evil" dubios si probabil mai prost(daca se poate asa ceva)

NICO NICO pe 04 Mai 2005 12:56
Sunt si eu curioasa cum o sa apara la noi pe ecrane din 19 august, tinand cont ca Universal Studio lanseaza filmul abia pe 21 octombrie (cel putin asa scrie pe sait-ul de la U.S.)......poate ne lamureste cineva.....sau poate nu e vorba de acelasi film ?!
Si unde a citit tipul care sustine ca filmul nu respecta detaliile jocului(Marte...etc.)....eu nu am vazut nimic de genul asta pe pagina lor , ba chiar spuneau ca filmul a fost realizat ca urmare a succesului avut de joc.Poate ne lamureste si pe noi.....?!

Gil pe 04 Iunie 2005 21:12
^mda, ce sa zic. "Tipul" iti raspunde

Uite un link care spune cam la ce ma refeream: http://pc.gamespy.com/pc/doom-3/609519p1.html

Mai nou scenariul a fost rescris si acuma e vorba de o planeta straina pe care sunt zombie sau asa ceva

Nico Nico pe 28 Iulie 2005 11:25
Cred ca o sa-mi placa, i-am vazut trailer-ul si e ok...mie oricum imi plac genul asta de filme(resident evil;alien...)unde se omoara "monstrisori".
Pentru cine vrea sa vada: www.doommovie.com
s-a facut sait-ul.(Pentru "cunoscatori"...adica cine a jucat jocul , o sa recunoasca si unele "personaje" ).

ALEX pe 28 Iulie 2005 12:52
Poate o sa ruleze si la noi mai repede de 25.11....speram!!!!!
Toate aiurelile de filme au intaietate iar astea de actiune le "uita " pe la sfarsitul anului....d-aia prolifereaza pirateria .
(cine oare vrea sa vada "masina buclucasa", "ce vraji a mai facut nevasta cuiva...care a fost un serial absolut imbecil,cei 4 fantastici ...alta porcarie..cu suces poate la copiii cu varste intre 4 si 6 ani....casa de ceara..aberatie cap-coada...mare chestie ca joaca puicuta Paris in film..putea sa stea acasa ca tot aia era)

edytye.lymytata pe 28 martie 2013 21:40
dragutz filmu
richie pe 31 Iulie 2005 12:28
un film pt gamer-ii seriei doom cu un MARE MINUS:
nu esti tu personajul principal care omoara tot ce misca cu o arma supradimensionata. il astept cu interes dar n-o sa ma impresioneze

Alex pe 30 August 2005 10:53
Vad ca se fac progrese....bravo cui e responsabil cu schimbarea datei premierei, ne apropiem si noi de restul lumii.
Tinand cont ca premiera lui Doom e pe 21.10, e destul de rezonabil 4.11 pentru Romania.
Idealul ar fi binenteles 21.10 si la noi...dar sa nu intindem coarda(oricum, pot sa pun pariu cu oricine ca datorita schimbarii datei o sa fie incasari mult mai mari si binenteles mai putina piraterie).
Astept cu interes noiembrie...cred ca Doom-ul o sa aiba recordul absolut la incasari, urmat indeaproape de Transporter2.

Necros pe 13 Octombrie 2005 16:58
Nu cred ca o sa detina recordul absolut....recordul cred ca o sa-l aiba Aberatia de Harry Poter....m-am uitat la prezentare si am vazut ca si-au dat cu parerea peste 1000 de ...in fine pottermaniaci.....mare pacat ca nimeni nu apreciaza filmele "adevarate".
Gammeri de Doom tineti aproape!!!!!!

Bicazan Calin pe 25 Octombrie 2005 21:49
Iata inca un film inspirat dupa un joc pe calculator si despre care unii experti de pe acest site nu se vor da in laturi sa-si dea cu parerea. Ramane de vazut daca filmul va avea succes cu adevarat si care este valoarea lui in comparatie cu filmul Alien versus Predator despre care se spune ca ar fi trebuit sa urmeze si el linia jocului. Avand in vedere ca joaca "The Rock" Johnson unul dintre actorii mei preferati am sa-l urmaresc cu mare atentie, dar daca filmul nu se va ridica la asteptarile unora le recomand sa nu fie prea SEVERI sau pretentiosi. Inca nu s-au inventat filmele cu imagini din jocuri. 4 stele desi inca nu am vazut filmul, doar niste reclame insuficiente dar care mi-au trezit interesul.
Andu pe 26 Octombrie 2005 13:46
Ce pacat ,ce pacat......ca a fost reprogramat.
(oare cine o fi fost cu ideea?!)
Poate pana la Craciun ajunge si in Romania.

Alina pe 16 Noiembrie 2005 17:17
Surprinzator, dar acest film place si fetelor mult. Ei, cum nu? Karl Urban este perfect in rolul de tuff guy, supraomul care cu siguranta te va tine cu rasuflarea taiata pana la final cand, foarte tare, numai el supravietuieste din toata echipa de interventie...Speram intr-o continuare la fel de atractiva!
Andrei pe 19 Noiembrie 2005 01:19
O prostie la cel mai inalt nivel.
alin_06 pe 28 februarie 2010 20:45
Tu dute si uitate la Barbie.
VIBERS pe 20 iunie 2014 23:29
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Ce ai cu ele.De ce nu le folosesti? Cat despre film, este cea mai mare mizerie posibila.
Alexx pe 27 Noiembrie 2005 17:09
Pacat ca povestea nu seamana mai mult cu cea a jocului ... in rest un film de actiune foarte bun
michael_mike pe 27 Decembrie 2005 01:58
un film bun , trebuie vazut dupa 12 k sa primeasca de la voi maxim 4 stelutze...
Dr. Evil pe 28 Decembrie 2005 00:07
Un exemplu elocvent de cum sa aruncam o groaza de bani pe apa Sambetei! Probabil cel mai slab film al anului din ABSOLUT toate punctele de vedere. Din toate jocurile pe calculator ... au ales pe acela cu cea mai slabutza poveste si l-au ecranizat! Sincer sa fiu toate filmele de acest gen au iesit triste: Mortal Kombat, Tomb Raider, Aliens vs predator...
Astept cu nerabdare Mario Reloaded!

BallGr33zy pe 24 ianuarie 2010 00:46
tu dute si uita'te la Pokemon
VIBERS pe 20 iunie 2014 23:33
Tu ai ceva cu cratimele.Cum sa-ti placa un film de acest gen.Felul cum joaca actorii este absolut penibil.
alc pe 28 Decembrie 2005 10:43
Mai bine nu-l mai faceau ca a iesit o mizerie mai mare ca jocul.
alc pe 5 martie 2005 12:48
Desi am jucat jocul tot mi se pare un film de aruncat la gunoi.
alin_06 pe 28 februarie 2010 20:41
Un film de aruncat la gunoi? Poate te arunca regizorul filmului la gunoi. Nici nu stii ce film bun este
Roua Stefan pe 03 Ianuarie 2006 15:15
pt cei care habar n-au de joc pare o porcarii dar pt. cei ce stiu cu ce se mananca doom este o capodopera.Putea avea 5 stele daca respectau toata povestea jocului, ia 4 ca au pastrat macar cateva elemente
qwerty pe 26 Ianuarie 2006 20:56
Un film pentru fanii jocului Doom.Daca nu ai jucat niciodata jocul nu te uita ca nu o sa intelegi mare lucru.Cei care au mancat Doom pe paine vor fi cu siguranta incatati,vor trai ca si in joc fiecare pas pe care-l face personajul principal.
Catalin Croitoru & Pirvu pe 02 Februarie 2006 16:38
DOOM este un film excelent care merita vazut.Noi avem 12 ani si l-am vazut.Cei care spun ca nu este misto sunt niste fraieri.DOOM este o capodopera.TEO a scris tot ce e aici.La mine sa veniti daca vreti sa ma bateti.Sa va vad cat sunteti de smecheri. DIN CRAIOVA VA SALUTA TEO. PA,PA.
TEO pe 13 Februarie 2006 10:59
DOOM este un flim excelent.De la mine pt el 5 stele pe care le merita pe deplin
qqq pe 06 Martie 2006 11:57
Am jucat Doom I exact cand a aparut,anume in august 1993,daca tin bine minte,dupa aceea Doom II,in decembrie 1994,parca,si filmul tot este unul din cele mai proaste din istoria cinematografiei.
andreiclawhammer pe 09 Iulie 2006 07:51
Io m-am jucat doom I,doom II,doom III cu tot cu expantion si sincer la film m-am spart de ras cum vedeam doua fufe care radeau la fazele in care monstrii rupeau gatu` la aia---scena din inceput---da` si asa ca gamer tot nu pot spune decat ca or aruncat bani pe geam si aia care au produs filmul,cei care au platit sa-l vada ca( intre noi fie vorba smecherasii aia de "baietzi" de cartier de 12 ani nu cred ca or platit sa-l vada ci l-or vazut piratat) da in special io care puteam sa fac ceva mult mai inteligent cu cei 90.000 care i-am dat,ca de exemplu sa-i dau la un aurolac...desi nu stiu dak si asta ar fi fost o idee buna???
Anyway DOOM ii fain ca joc da` atat...

BallGr33zy pe 24 ianuarie 2010 00:45
mai bine cu 90 de mii ii dadeai la aurolaci sa te f*** in cur
Giku pe 19 Septembrie 2006 23:53
Film care merita vazut...e mai reusit decat ma asteptam
DoMeNiC pe 29 Septembrie 2006 13:31
Am jucat Doom 3 si mi`a placut dar filmul nu prea!:DDau cele 3 stele pentru Karl Urban si pentru ideea ca e Doom The Movie!!:P
spanac2015 pe 8 noiembrie 2011 11:15
B.F.G. (Big F*****G Gun) :)))
sile ionut pe 14 Decembrie 2007 08:52
un film care place ochiului pana la 14 ani copiilor dar mie unul nu mi-a placut. cei care au peste 14 ani sa nu se uite nu au c vedea pa pa s
ile

BallGr33zy pe 24 ianuarie 2010 00:43
dute si nu te mai intoarce
John Blazkowicz pe 22 Decembrie 2007 00:52
sare de la film mediocru la film bun pentru coloana sonora
Cristi Weed pe 11 Mai 2008 13:10
Am jucat toate jocurile din seria Doom si vreau sa spun ca mi-au marcat copilaria ! Ce pot spune , Doom III a aparut mai incoace :) nu prea mai eram copil dar a reusit sa ma speria la anumite faze :) ! Filmul nu a fost chiar atat de rau , se putea si mai bine :) ! Karl Urban ramane unul din actorii mei preferati ( Vezi : Pathfinder , LotR 2 si 3 )
marius pe 17 Iunie 2008 00:16
Filmul nu se adreseaza numai fanilor jocului, dar se putea mai mult. Nici un film horror nu a reusit sa ma sperie sau sa mi provoace senzatii de frica si nesiguranta asa cum s-a intamplat cand ma jucam Doom noaptea, singur, cu castile date la volum mare; ambianta sonora e punctul forte al jocului, datorita careia a devenit celebru si se pare ca acest lucru cam lipseste in film...
alin_06 pe 28 Februarie 2010 20:38
Este un film destul de bun. Merita vazut. Pacat ca nu se difuzeaza la Tv
VIBERS pe 20 iunie 2014 23:35
Pacat ca s-a facut.
Katalin02 pe 07 Mai 2010 23:12
Mi-a placut filmul ca sunt un fan al jocului Doom si chiar a fost interesant sa il vad ca film, tinind cont ca e acelasi stil banal de film horror/sf, cand o echipa de soldati intra peste un anumit loc infestat cu nu stiu ce, si mor pe rand si la sfarsit supravietuiesc cativa sau chiar unul. Oricum ii dau 5 filmului si + 3 puncte ca mi-a placut jocul.
sarge pe 14 Mai 2010 14:41
Cred ca aceste este cel mai bun rol facut de The Rock, il prinde bine rolul de dur
cinefan pe 18 Mai 2010 20:16
Un film ce merita vazut. Pacat ca nu au fost mai multe decoruri si elemente ca si in jocul de pe calculator. Oricum, abia astept un nou Doom.
andytimofte94 pe 03 August 2010 09:51
filmu e de rahat n-are pic de suspans si e varza, nu seamana decat in proportie de 30-40 % cu jocul, povestea e diferita ,finalu e praf, nu vad monstrii sau efectele care ar fii trebuit sa faca din acest film o adevarata ecranizare a celebrului joc DOOM 3.Dau nota 3 ca joaca Dwayne.
TeSTe pe 31 decembrie 2023 00:50
joaca si Rosamund Pike ... ii dai 4!?
Vorador pe 17 August 2011 23:33
Part DOOM, part something else
Filmul seamana putin cu jocul Doom,dar povestea este foarte diferita,nu are nici o legatura cu povestea din joc.Cel mai mult mi-a placut scena in care se vede POV sau ,,shooter'',imi aducea aminte de joc.
Srdjan pe 15 August 2012 21:52
slab film. ma asteptam sa fie slab dar nici chiar asa.

nici macar nu se apropie de feelengul din joc...

Tyson_Kyd pe 16 Aprilie 2013 13:58
Un film incredibil, care m-a impresionat si faptul ca folosesc faze din joc spre final, il fac super . Imi place mesajul transmis, iar actori au jucat foarte bine . Poate nu este chiar asa de bun, dar sincer sa fiu, pe mine m-a satisfacut aceasta pelicula .
cosmin_kedii pe 25 Aprilie 2013 18:03
Acest film este pur și simplu excelent și plăcut, cu o atmosferă de distracție și un casting foarte frumos
crismihai pe 26 Mai 2013 00:54
bunicel pentru un film care are la baza un joc.
Se putea si mai mult , daca mai schimbau/dezvoltau cate ceva .
Apreciez ca au lasat ce e mai bun la final | Karl Urban vs. Dwayne Johnson |

Inca un film in care Karl Urban continua sa ne uimeasca.

emy_sinaia pe 29 Septembrie 2013 21:24
Joc
Poate ca jocul video este mai bun pentru ca filmul este ordinar si previzibil.
kakapo pe 26 Octombrie 2014 19:35
...un film slab la toate capitolele: regie, scenele de lupta, scenele horror, actiune (care actiune?), cadre, efecte speciale...pe scurt, un film care pentru mine a fost o mare pierdere de timp...
mihai_barbu pe 20 Martie 2016 06:30
Accesibil filmul. Cat despre joc nu am vazut niciodata stiu doar din Quake de Doom
cosmin742000 pe 10 Septembrie 2017 07:46
O mizerie de film de actiune SF american ca toate filmele de gen americane
negru_dragan_yahoo_com pe 25 Decembrie 2017 14:30
am vazut acest film prima data in primavara anului 2006 si pot spune ca este un film bunicel ce merita urmarit de fani genului actiune cu toate ca nu a reusit sa ma impresioneze foarte mult ,are totusi scene de actiune reusite ,totusi nota acordata este cam mica eu as da 6.5 acestui film.
user-5a6df7d63383e pe 13 Mai 2018 14:11
Prost! Oricum ....e un film cu Dwayne Johnson,deci e normal!????????????????
user-5b797f0d5dbd8 pe 19 August 2018 20:02
Un film plin de acțiune de la început până la sfârșit. Nu mai vorbesc de efectele speciale, care mie personal mi-au plăcut maxim ! În concluzie, fără a supăra pe veșnicii nemulțumiți și cârcotași, filmul merită văzut.
⏩⏩ hdmovieonline2018.blogspot.com
⏩⏩ regardercomplet25.blogspot.com
⏩⏩ movies.4khd.win
⏩⏩ watch.tutugson.com

Horatiucrisan pe 27 Octombrie 2021 00:01
Un film combinație SF horror realizat dupa jocul video Doom 3 care la randul lui a folosit motorul grafic din Quake. Jucând în tinerețe jocurile și văzând și filmul pot spune doar ca filmul e mult mai slab decât jocul din 2004.
GiulianoDirt pe 30 Octombrie 2021 20:29
Pentru amatorii de jocuri video poate e un film bun. Cu bunăvoință un film de 4-5. De la Dwayne Johnson oricum nu mă așteptam la prea multe.
wolverine2024 pe 15 Iulie 2022 00:12
E bun
Nici prost, nici capodopera, e bun. Toatalumea isi joaca rolurile foarte bine. Film de vazut cu baietii in grup
user-606ef974ed744 pe 03 Septembrie 2022 22:56
Cosmin 7420000 bai baiatule du te si fa ti un control ca esti mort complet sus acolo...
Ce ai patit omule in viata ta de esti atat de acru mai rau ca un butoi de otet...
Acum... Filmul... Dragut pt cei care au jucat jocul, il mai joc si acum pe PS5... Altfel, slabut, ca orice film cu D Johnson.
De văzut asa... Mai schimbi poate găsești altveva, daca nu, merge...