Păreri Don't Come Knocking

(2005)

Să nu bați la ușa mea!

alali pe 06 August 2014 00:52
Sam Shepard linistit, apatic, aproape stingher.
Iata-l pe Sam Shepard la apusul carierei. Acum 30 de ani era nominalizat pentru un rol secundar in The Right Stuff. Cam ca si personajul pe care il interpreteaza in film; departe de prestatiile de altadata, dar oricum, pedigree de actor are, iar asta se vede.
Rolul facut aici, nu l-a implicat prea mult pe Sam, asta cerandu-i-se de fapt si in fisa postului acestui film. El intruchipeaza un actor odata de succes, dar acum, decazut, din cauza varstei, a alcoolului si a modului de viata in general. Daca prestatia lui nu este nici slaba, nici stralucita, nu la fel se poate spune de prestatia celorlalti. In special a tinerilor din film.
Avem asadar, o poveste de viata, o incercare de "intortocheri" neinspirata de destine si cam atat. Nimic memorabil, nici macar notabil.
Un film sec, supraplatit (11 milioane), cu incasari la nivelul produsului finit. Nici 500 de mii! Un 5,79! Slabut!

Vegetarian pe 16 Mai 2015 22:45
Categoria peste 60 de ani = filme cu actori in rol principal sau secundar peste 60 de ani
= Sam Shepard la 62 de ani este un actor celebru din westernuri , se duce in Las Vegas , apoi intro comunitate mica din apropiere , unde ramane intrun hotel plin de fete imbracate in trandafiriu , care ii arata sanii , se bulucesc in patul lui etc ..
Apoi isi gaseste doi copii majori ..

Acest film este reluat periodic si difuzat online la Neptun tv . A fost in 16 mai 2015 .
Putine filme sunt difuzate pe net si reluate gratis de catre televiziuni ..

Film - Don't Come Knocking

Don't Come Knocking