Păreri Dirty Work

(1998)

O slujbă murdară

Federer pe 06 Ianuarie 2011 15:36
O comedie foarte frumoasa:D.Secventa cu pestii cand sunt amandoi in casa e mult prea tare=))
Vegetarian pe 11 Aprilie 2011 07:26
. . . Solutii pt cei care trebuie sa convinga cativa zeci de kiriasi , care platesc la timp kirii mici , sa plece dintrun bloc cu 2 etaje . Care sunt punctele slabe la cladiri din pereti din lemn , la portbagajele de la masini , cu deskidere cu telecomanda .. Mai sunt solutii de razbunare a unui subaltern pe un sef de tura arogant si insuportabil cu angajatii dintrun cinema etc ..
. . . Apoi cum sa scapi de niste vecini bogati , traficanti de droguri , galagiosi etc = la min 35 - secventa cu pestii imputiti in masina de spalat etc .
. . . Totusi nu e bine sa mananci cirese cu unul mai mare la masã cã-ti aruncã sâmburii în nas , si nu ai ce face . Cine te scoate de la inkisoare si te angajeaza , daca nu se tine de cuvant e greu sa te mai razbuni pe el . Inainte de o razbunare mai trebe verificat daca cladirea este a celui care cere iti comanda distrugerea ei ..
citeşte

Vegetarian pe 11 aprilie 2011 07:27
Dar asta nu e tot ! Aveti posibilitatea de a va skimba viata , oferinduva un somn sanatos ....
zeno.marin pe 12 Februarie 2011 22:04
Smak! Bang! Ha ha ha!
Acum ca tot i-am dat o nota asa de mare, 3, hai sa va spun si parerea mea...
Pe scurt: atmosfera de anii 80, poante rudimentare, umor buf, scene rasuflate si ieftine cam pe masura bugetului.
Norm MacDonald nu mi se pare deloc "genial" (stiu, cuvantul asta e foarte trendi in ultima vreme si folosit cu precadere de cei care agreeaza asemenea filme).
Poate ca e vina regiei sau a alimentatiei necorespunzatoare din timpul filmarilor, dar ca actor, acest Norm MacDonald e o calamitate.
Bine ca n-am vazut mai multe filme cu el... Daca aveti o farama de auto-respect, cautati alt film.

zeki pe 07 Ianuarie 2012 14:59
o comedie super ! cei 2 actori principali se descurca de minune , are multe faze comice si .... merita vazut .....
alex_il_fenomeno pe 28 Mai 2011 12:13
o comedie foarte amuzanta ! cred ca faza cea mai tare este cea cu "parasutele" din portbagaj , cand Mitch isi facea publicitate in direct ! amuzanta a fost si prezenta lui Adam Sandler in acets film , total neprevazuta ! consider ca este un film dragut ce merita vizionat !
andreeeeeeea pe 12 Ianuarie 2012 21:07
Adam Sandler nici nu e "credited" in filmul asta, iar numele sau apare primul. Si Norm MacDonald nici nu apare. Of.
FlorinMovieFreak pe 30 Martie 2011 15:24
Este un deliciu pentru fanii genului .. un rollercoster .. plin de fun ..
recent revazut .. nu imbatraneste deloc .. e ultimul de genul asta ..

Yuber pe 20 August 2010 18:49
Norm MacDonald e genial,unic.Nu-l pot asemana cu niciun mare comic american ,dar se aseamana prin felul de interpretare cu Benny Hill.El aduce un pic din "stand up comedy" si in filme,iar "Dirty work" e o incantare ,precum "Screwed",cele doua filme fiind pentru mine,doua filme de referinta de la sfarsitul anilor 90'.
Pavel.F pe 21 August 2012 14:37
o comedie farte buna merita sal vezi de la mine are nota 10.