Păreri Desperate Hours

(1955)

Ore de cumpana

Iulidesprefilme pe 18 Iunie 2013 20:11
Acest film are un remake foarte bun cu acelaşi titlu şi actori performanţi...
cosmin_kedii pe 23 Aprilie 2013 12:48
Excelent suspans. Wyler reușește să păstreze tensiunea pe tot parcursul filmului datorită, pentru un scenariu foarte bun și o distribuție fără sudură
mihaelatb pe 21 Aprilie 2022 12:42
Un scenariu inchegat, doi actori de calibru, si un regizor de exceptie au realizat un film mai mult decat reusit.
Un Humphrey Bogard de exceptie! Caci Glenn Griffin din Deseperate Hours, nu are nimic in comun cu Duke Mantee din The Petrified Forest si cu atat mai putin cu Joseph din Weʹre No Angels. Insa actorul este acelasi.
Un Bogard care face credibila canalia de Glenn Griffin si ne face sa-l detestam si este acelasi Bogard, care a facut sa suspine atatea mii de femei, care iubeste, dar renunta. in Casablanca.
Practic filmul este „facut” din scenariu si jocul celor doi actori.
Personajul lui Glenn Griffin a fost îmbătrânit, de regizor, astfel încât Humphrey Bogart să-l poată juca. In versiunea scenică Glenn a fost jucat si de un tânăr Paul Newman.

cosmin742000 pe 11 Februarie 2013 00:44
Film noir tipic cu Humphrey Bogart ,Deci nimic deosebit.
eduard_stratan pe 26 octombrie 2021 21:48