Păreri Death Warrant

(1990)

Condamnat la Moarte

cezarika21 pe 01 Martie 2016 07:47
O incursiune cinematografică deosebit de dură în mediul penitenciar
Unul dintre cele mai bune filme cu Van Damme, alături de „Soldatul universal” (1992), „Death Warrant” a intrat pe nedrept în uitare, deși multe din secvențele sale sunt arhicunoscute celor care urmăreau filme la începutul anilor '90, fără însă ca unii să-și mai amintească în ce film le-au văzut.

Filmul prezintă o investigație polițienească sub acoperire într-un penitenciar american în care avuseseră loc mai multe morți suspecte în ultima perioadă și dezvăluie infernul din închisorile americane (abuzurile unor autorități corupte și sadice și crimele săvârșite la adăpostul legii). Linia de separație dintre cetățenii „onorabili” și cei neonorabili tinde să se estompeze tot mai mult pe măsura trecerii timpului odată ce ies la iveală interesele speciale ale celor dinafară pentru cei de dinăuntru și complicitatea… citeşte

Chelbos pe 01 Aprilie 2010 01:17
a fost misto filmul cand l-am vazut acum cativa ani. acum astept sa vad reluarea dar nu e bun programul
Manusa pe 15 Februarie 2014 22:13
L-am vazut de nenumarate ori, si astazi m-am uitat din nou. Un film clasic cu Van Damme, un film foarte bun, care probabil intrece multe filme de astazi, avand in vedere ca este din anii '90, ani in care se produceau filme de calitate. Oricum filmul merita vazut de cei care nu l-au vazut inca ( desi ma indoiesc) si revazut.
Dar_kvampire pe 26 Ianuarie 2011 14:54
Frate ce ma enerva idiotul ala parca era robocap la bagat Vandame in foc si el a iesit prea tare filmu actiune cam tot filmu nota 10
niko18 pe 22 octombrie 2014 17:16
Taekwondo, Kickboxing, Muay Thai, Shotokan ,Karate!!!
cosmin_kedii pe 31 Martie 2013 09:44
Un film cu Jean-Claude Van Damme, care ține promisiunile sale cu un demn final al unui film de acțiune mare.
Horatiucrisan pe 27 Iunie 2021 23:59
Un clasic al filmelor cu Van Damme alături de Kickboxer, unul din primele filme în care s-a afirmat actorul belgian. L-am văzut la începutul anilor 90 și revăzut cu plăcere în 2021 ca un film ușurel fara mari pretentii.
caeralex pe 30 Decembrie 2019 21:47
nota 10
iubesc filmele lui Van- Damme, iar asta e magnific!
flory_cool pe 29 Ianuarie 2018 15:17
Super! Mi-a plăcut la nebunie!!!
A fost genial! Un film de nota 10+++++++

MNarcis pe 20 Ianuarie 2012 20:16
Nu aveam mai mult de 11 ani cand l-am vazut prima data insa mi-a placut foarte mult acest film........abia asteptam finalul filmului sa vad lupta finala intre Louis Burke
si ,,The Sandman'' (trebuie sa recunosc ca ,,the sandman'' m-a fascinat tot filmul, fiind invaluit in mister).......daca esti mai mic de varsta, merita vazut!

Dragos.87 pe 02 Martie 2017 23:23
Am urmarit un film destul de interesant cu o actiune si un thriller care te tine captivat bine.Prima oara cand am vazut filmul asta cred ca aveam 5 ani si mi-a placut atunci,l-am vazut pe caseta video.Are un scenariu interesant si regia este reusita si faptul ca actiunea se petrece in inchisoare,are un mare plus.Un film bun si interesant al anilor '90 pe care il recomand cu placere!
cosmin742000 pe 15 Ianuarie 2017 00:27
Un film penibil ca orice film cu Jean Claude Van Damme
caeralex pe 30 decembrie 2019 21:46
atunci ce cauti aici? uita-te la michey mouse
caeralex pe 30 august 2020 21:02
esti facut gramada prietene!!
Cristi Weed pe 12 Mai 2008 16:19
Mediocru ! Iar ii bate asta pe toti , ma enerveaza domle , park-i Bruce Lee ! :)
caeralex pe 30 decembrie 2019 21:46
E mai smecher ca Bruce Lee
GiulianoDirt pe 22 Septembrie 2021 19:21
Unul din filmele bune ale balerinului belgian. Muie Cosmin742-Blackmore , imbecilul de serviciu.
blackmore pe 13 Iunie 2020 19:08
Un film penibil ca orice film cu Jean Claude Van Damme