Păreri Death at a Funeral

Înmormântare cu peripeții

Octaz pe 16 Iulie 2010 00:28
Criminal :))) Inceputul a fost foarte plictisitor , dar a fost doar o mica incalzire pentru nebunia care a urmat . Nu am ras in hohote , dar important e ca am ras :) Recomand
t3rra pe 16 Ianuarie 2010 13:12
un mare rahat , o copie tipica americanilor si mai ales actorii ... lasa de dorit ... (mult mai talentati si mai originali cei din filmul englezesc ) oribil nu imi vine sa cred cum se poate sa copieze in halul asta
Milla pe 7 iunie 2011 21:20
Îți dau dreptate că este remake după varianta englezească, însă chiar din cauza mesajului tău m-am uitat și la original și din punctul meu de vedere acesta este mult mai amuzant.
whitebird pe 23 iulie 2011 22:02
Nu imi pasa cat e de remake, pot doar sa spun ca , filmul acesta e chiar o comedie de calitate, o comedie care imbunatateste prima varianta...
SUGUK pe 05 Ianuarie 2010 03:59
Eu Cred ca e destul sa zic Chris Rock si Martin Lawrence....si va dati seama ce iese :D:))....sa nu mai zic ...inca,cati actori buni mai apar in film.......ce sa mai e super tare....cu toate ca e aceeasi poveste cu celalalt Death At A Funeral.....e identic....tot comedie.....numai ca aici actorii schimba totul...si il face Super Tare' De Tot!
psihologu pe 11 aprilie 2010 16:40
l-ai vazut pe cel englezesc ? daca nu te rog sa-l vizionezi pe acela si apoi......
Adelutza23 pe 26 noiembrie 2012 22:46
pls,vreau sa vad filmul asta si nu stiu unde sa intru
Raddu pe 14 Februarie 2012 00:15
Il recomand cu placere are niste faze la care te spargi de ras :))))) foarte bun filmul . actori si mai ales acrtrite pe cinste :D
Moan pe 26 Aprilie 2011 13:22
doamne cat am putut sa rad la acest film ..este super .il recomand
veronyk20 pe 07 Ianuarie 2010 01:11
vazut? da! oricum e tare filmul merita....sfarsitu e mai tare..mosulica ala in carucior ia niste droguri si ta gol pusca p acoperis...cum a ajuns acolo nimeni nu stie....=)).:)) aa filmul e din 2009
Andrey9211 pe 13 martie 2010 17:30
1.filmul despre care vorbesti e din 2007 2.asta e un american remake dupa ala care nu a aparut inca asa ca nu ai cum s-l fi vazut tu!
artgrl pe 22 Iulie 2010 09:00
Desi are o distributie de exceptie este doar o copie slaba a celui din 2007.
kasmyn pe 13 Martie 2010 12:08
ACELASI VARIANTA CA SCENARIU CA CEA DIN 2007
ACELASI SCENARIU CA CEL DIN 2007, NUMAI ACESTA E CU ACTORI NEGRI, SI DIALOGURILE PUTIN SCHIMBATE!
Ipna pe 20 Aprilie 2010 14:50
l-am vazut si pe cel din 2007, insa de abia astept sa il vad pe acesta din 2010...am ras cu lacrimi la trailer!!
marius93 pe 02 Aprilie 2010 13:50
Nu cred ca va fi un film foarte prost. Sunt multi actori in distributie care stiu sa te faca sa razi: Martin Lawrence, Danny Glover si Chris Rock cu siguranta vor aduce o mare contributie filmului. Eu astept lansarea.
bubbles25 pe 13 Decembrie 2011 21:25
Criminal !
Am ras insfarsit la o comedie .Rar se intampla in ultima vreme .MA rog normal ca si actorii sunt "de vina" ca filmul a fost bestial ! Martin Lawrence , Danny Glover ,James Marsden .. normal ca fost un film bun
MNarcis pe 08 Noiembrie 2011 15:17
Bun filmul, destul de haios, iar la unele faze chiar am ras bine, il recomand, este o comedie buna, merita vazut!
Apocalypto pe 03 Aprilie 2011 12:26
bun film, foarte comic si cu niste momente de toata frumusetea, o distributie fenomenala. bun film !
otonis pe 16 Aprilie 2010 15:19
"Death at a Funeral" originalul britanic, ma plictisise de moarte cand il vazui acu' ceva ani in urma, iar varianta americanilor, din ce prezinta trailer-ul, pare mult mai animata.

Later edit: 22.04.2010
L-am vazut in seara asta, si este intr-adevar MULT mai amuzant decat cel englezesc. Singurul de care nu mi-a placut cum a jucat, a fost James Marsden, care nu si-a luat rolul in serios. Regina Hall ca de obicei, ma distreaza modul ei haios de interpretare. Il recomand celor care vor sa-si umple timpul cu o comedie buna.

psihologu pe 11 Aprilie 2010 16:43
plagiatura
copie aproape fidela cu cea a englezilor care nu ma feresc sa o spun ca a fost mai buna , chiar daca nu a avut o asemenea distributie......
xerses pe 10 Iulie 2011 10:40
Mi-a placut mai mult cel din 2007.Am ras cu lacrimi cand il vazusem.Acesta desi a beneficiat de actori cunoscuti, nu a reusit sa se ridice la nivelul filmului facut de englezi.
kingzoor pe 17 Iunie 2011 09:01
--Death at a Funeral--
Remake-ul dupa filmul din 2007,acum in varianta cu oameni de culoare.
Cum sa incep? DEZASTRU,PRAF,NASPA,URAT...
Am ras la o singura faza.Unchiul Russell nemaiputand sa se tina,a facut treaba mare pe mana lui Norman,mana prinsa intre fundul unchiului si closetul wc.
Partea cea mai proasta este ca sunt foarte multi actori cunoscuti:
-Martin Lawrence
-Luke Wilson,care nu a facut nimic in tot filmul,doar plangandu-se ca nu poate sa o aiba pe Elaine
-Chris Rock
-Kevin Hart
Unul dintre acestia ar fi trebuit sa aiba rolul principal.De ce?Nu a esit nimic frumos.

Ra7ul pe 29 Decembrie 2010 12:58
Un remake nereusit dupa filmul din 2007. Mi-am pierdut timplu degeaba urmarindu-l.
MatzaMica pe 21 Noiembrie 2010 21:47
o copie ieftina..atat. pacat de actori
uitati-va la originalul din 2007

robson pe 26 Iulie 2010 19:01
slabut, pacat de distributie, de vazut doar pentru a face deosebirea dintre un film banal si o opera de arta. de vazut/rrevazut ORIGINALUL.
Sergiu.Lobont pe 13 Iulie 2010 22:23
In momentul in care faci o reecranizare o faci ca sa aduci imbunatatiri primului film... aici chiar dimpotriva. Aceleasi dialoguri putin actualizate fata de cel din 2007, subiectul tras la indigo, Chris Rock se potriveste cu rolul acesta la fel de mult cum se potrivea Keanu Reeves cu rolul din Sweet November...adica absolut deloc. Nici macar Martin Lawrence nu salveaza cu nimic onoarea filmului.
rchante2001 pe 06 Iunie 2010 22:25
Dezamagitor!
Cu toate ca am un respect deosebit pt talentul actoricesc a lui Chris Rock si Martin Lawrence, aceasta pelicula m-a dezamagit complet. De ce?
Pt ca este o copie fidela a filmului omonim lansat in 2007 (care face parte din top 5-ul personal al celor mai bune comedii ever).
Se puteau modifica aspecte, lucruri, etc pt a personaliza pelicula. In schimb s-a redus totul la copy/paste!
Dezamagitor!

bloodhound pe 23 Aprilie 2010 11:41
Puteau schimba cate ceva...macar atat
Prefer varianta britanica,originala.Acest film nu are mai nimic nou,inafara de actori..productie americana.Nota 4
andils pe 21 Aprilie 2010 16:52
??? ce-i prostia asta?asa se fac mai nou filmele? se iau alea mai vechi si se redifuzeaza cu putine schimbari ?publicul american care oricum are cultura cinematografica 0 probabil ia filmul asta ca pe o mare realizare.sper sa nu facem si noi la fel.
catacris2003 pe 09 Februarie 2020 16:12
O mizerie de copie a Hollywood-ului. Nu se ridica la nivelul filmului original Death at a Funeral 2007.
Florina1976 pe 07 Ianuarie 2020 09:03
Am ras cu lacrimi in patrea a doua a filmului! Super tare comedia! Recomand filmul.
alexandra_mirela pe 20 Iunie 2017 22:14
Este destul de bun acest film ! :D Il recomand ! Si are o distributie foarte buna
cosmin742000 pe 17 Februarie 2017 09:27
Un film jenant de penibil , sau penibil de jenant.......................
XxRedBullxX pe 06 Februarie 2016 03:34
Death at a Funeral (2010)
Comedie foarte reușită, are unele faze de toată caterinca, merita văzut.
kakapiciu pe 03 Septembrie 2015 00:21
Inceputul este umpic cam sec insa dupa prima jumatate totul devine interesant.
chiba_florin pe 17 Martie 2015 00:35
O nebunie
Ce mai ? O adevărată nebunie ! M-am distrat copios, până la urmă asta aşteptăm de la o comedie nu ?
ayssa_lumy pe 22 Noiembrie 2014 10:45
Ar trebui sa aibe o nota mai mare
Este o comedie foarte tare la care chiar razi ,iar Martin Lawrence este exceptional ,mie una chiar mi-a placut acest film si il recomand
emy_sinaia pe 29 Septembrie 2014 21:59
Merge...
Comedioara mediocra fara pretentii cu actori buni, merge vazuta o data.
mihaelatb pe 05 Decembrie 2013 22:44
Nici eu nu am vazut filmul englezesc intai ( l-am vazut dupa, sa pot face o comparatie in cunostinta de cauza) dar inteleg perfect sentimentul, eu l-am patit cu Sabrina lui Sydney Pollack vs Sabrina lui Billy Wilder. In plus filmul de fata este o copie la indigo-apropo si de culoare si de titlul - a filmului englezesc. Cu foarte mici exceptii si replicile sunt aceleasi. Nu pot da vina pe scenariu, a fost acelasi, dar eu nu-l agreez pe Chris Rock si transpunerea scenariului in atmosfera de Bronx nu mi-a placut. Negrii cand fac sitcom-uri sau soap-opera exagereaza voit, se ridiculizeaza ingrosand vorbitul mult si tare, grimasele, ifosele, eu nu gust acest umor. Parca ar fi un Show pacatos editie de Harlem.
doomlol96 pe 03 Septembrie 2013 17:03
cea mai proasta comedie care am vazuto vreodata,doar 1,2 maxim 3 faze la care mai ca am zambit,in rest,nota..4
LoreDanna pe 09 Aprilie 2013 00:29
Cum sa te amuze asa ceva ?!
Probabil cel mai prost film de comedie vizionat vreodata, si am vazut cateva pana acum. De abia daca am schitat un zambet instinctual in coltul gurii, dar mai mult decat atat fimul nu prea are de oferit.
doomlol96 pe 3 septembrie 2013 17:03
ai dreptate,un total bullshit,multi prieteni imi spuneam ca am sa rad,dar eu abea daca am zamit,o porcarie,nota 4.
AndreBlack pe 16 Ianuarie 2013 21:20
Este destul de bun filmul , o comedie cat de cat reusita . Nu am ras foarte mult la el , dar m-am simtit bine vizionanadu-l . Imi place foarte mult de Zoe Saldana si Chris Rock . Merita vazut si il recomand !
pisicuta1 pe 04 Decembrie 2012 20:22
da este f bun merita vazut ,o comedie reusita!.............
Pavel.F pe 20 Iulie 2012 15:28
este un film chiar bum merita vazut,este o comedie pe cinste,merita vazut de mai multe ori.
KarGo pe 03 Iulie 2012 19:11
O groaza de actori de culoare cunoscuti si pe care i-am urmarit cu placere in alte productii aruncati intr-o copie penibila si nereusita careia nu ii vad rostul. Macar daca schimbau putin situatiile sau cursul actiunii, asa cum ma asteptam, ar fi fost mai interesant dar in felul asta este o pierdere mare de timp. Daca ai vazut varianta englezeasca din 2007 atunci nu merita sa-ti obosesti mintea si sa-ti pierzi timpul cu asta, daca nu l-ai vazut atunci ti-l recomand pe ala si tot nu se merita sa-l vezi pe asta.
clau_ditza091 pe 19 Iunie 2012 19:34
Nu am vazut filmul original englez si nici nu prea ma mai intereseaza sa-l vad la cat de lipsita de haz si fara substanta e varianta americana. Desi in distributie se afla actori de comedie cunoscuti, prestatia lor lasa de dorit, nereusind sa salveze prin interpretarea lor glumele proaste, tipic americane din film.
White1 pe 19 iunie 2012 20:16
Am vazut doar varianta originala dar sunt foarte sigur ca e mai buna decat asta americana. Ar trebui sa o incerci daca vrei sa vezi o comedie reusita.
anghel.alex pe 03 Septembrie 2011 18:26
Bun filmu, l-am vazut si mi-a placut. Unele faze te prapadesc de ras. Il recomand
Lucarelli pe 25 Iunie 2011 21:21
Rezista primele 20 de minute, si nu vei regreta in urmatoarele 70
De urmarit! Il recomand celor care nu se plictisesc dupa primele 20 de minute din film. Inceputul a fost foarte plictisitor , dar ce urmeaza este foarte amuzant!
Sorin87 pe 19 Iunie 2011 12:30
Death at a Funeral
Un film foarte hazliu,cu un umor "macabru",poate chiar sadic dar in orice caz foarte indraznet.Eh ce sa-i faci?In orice caz o comedie reusita.
catasmile17 pe 29 Martie 2011 22:05
bunicel ce sa zic.....
pute sa fie si mai bun daca erau mai atenti :))
ca actorii de clasa au :)

S0bY pe 19 Februarie 2011 01:11
Vreau a 3a varianta =)
deci ... daca se poate vreau si eu acelas film cu aceleasi replici si aceleas gesturi copiate dar sa fie cu chinezi ... in rolul principal jackie chan ... si daca se poate in cosciug la inceput sa fie un indian ... =))))))))))))))))))) omg deci cum sa copieze asa de mult 1 film ... acu eu vroiam sal vad pe asta si lam tras pe celalt si ramasesem wtf O_O era cu negrii filmu si dupa am vazut cas 2 identice :)) m-a cam enervat asta la inceput dar ... acu o sal vad in continuare pe asta din 2010 :)) si dupa poate o sa lvad pe ala din 2007 dak vreau sa revad filmu...
zeki pe 02 Februarie 2011 16:18
O comedie buna , mi-a placut .... merita vazut ...
th3eo pe 19 Ianuarie 2011 10:41
Nu mi-a placut filmul deloc. initial, cand am vazut actorii am crezut ca este o comedie super dar de fapt este foarte plictisitor.
aayana pe 10 Ianuarie 2011 23:13
O comedioară cu Chris Rock şi Martin Lawrence la o înmormântare mai puţin obişnuită. Avem câteva detalii prezente din ce în ce mai des în comediile americane: folosirea accidentală a medicamentelor cu etichetă falsă, elemente scatofile, adunarea tuturor membrilor familiei la evenimente funebre. Este amuzant dar nu extraordinar.
Federer pe 06 Ianuarie 2011 01:13
:)))=))))o comedie foarte buna.Mie mi a placut foarte mult

Film - Death at a Funeral

Death at a Funeral