Păreri Dead Silence

(2007)

Liniște mortală

Xtina24 pe 04 Mai 2009 22:27
Dead Silence
"Beware the stare of Mary Shaw. She had no children only dolls. And if you see her in your dreams, do not ever, ever scream."Wow a fost chiar tare filmul:)
iuli_blade09 pe 25 mai 2011 23:16
da a fost super,
Armand755 pe 31 octombrie 2012 13:21
Or she'll rip your tongue out at the seam
Nerwen pe 09 August 2009 21:44
Frumos film!! Destul de interesanta povestea.. Eu zic ca merita sa il vezi..
into_the_labyrinth pe 23 Aprilie 2010 18:32
Un thriller care poate fi catalogat si ca horror, excelent regizat si interpretat. Tensiunea este bine gradata de la inceput pana la sfarsit, actiunea evolueaza intr-un mod interesant. Pentru cei care iubesc finalurile-surpriza, acest film nu va va dezamagi, cu siguranta!!! Pt cei care au scris (nu pe acest site, e drept) ca nu a fost suficient de scary, chiar m-ati facut sa rad!!! Ce voiati, baie de sange de la inceput pana la sfarsit:)))? Un film bun mai are si scenariu!
nox13 pe 29 august 2010 15:26
scary nu inseamna 'baie se sange de la inceput pana lasfarsit'. filmul asta e chiar pictisitor :)
nox13 pe 15 iulie 2012 00:49
y0nutz21, asta crezi tu, dar mai vorbim cand cresti putin :)
[utilizator şters c4ca4238] pe 14 Ianuarie 2010 20:34
Ideea e originala si finalul surprinzator! Il recomand cu incredere!
cuibus catalina pe 28 August 2008 22:36
e tare filmu !!!e super ...va sugerez sa nu va uitatzi la el daca nu e nimeni prin preajma
nox13 pe 29 august 2010 15:11
abureli.
iuli_blade09 pe 25 mai 2011 23:18
merita vazut filmul nu-i nicio abureala,dar cel mai bine vizionati-l noaptea si poate singuri k sa va convingeti cat de bun e filmul
alex_il_fenomeno pe 28 Iulie 2011 18:47
"Beware the stare of Mary Shaw. She had no children only dolls. And if you see her in your dreams, do not ever, ever scream"
cred ca cel mai bun film de gen , imbinarea dintre monstruoasa legenda si papusile acelea infioratoare a fost formidabila ! nu credeam ca este mare lucru , dar "Dead Silence" este unul dintre cele mai bune filme horror vazute ! mai toata actiunea se petrece noaptea , filmul este plin de scene terifiante , iar oamenii gasiti mutilati nu sunt deloc o priveliste placuta ! din fericire , eu am vazut filmul pe DVD original si am avut parte si de scenele taiate , cateva cu personaje noi , care aveau acelasi sfarsit ca multe din acest film ! actorii , desi nu sunt foarte titrati , fac niste roluri remarcabile , intregind atuurile filmului ! de neratat !
mihailescu andreea pe 09 Noiembrie 2007 19:51
excelent film!mi-a placut enorm si chiar e foarte reusit din toate punctele de vedere!
Oracular_Tag pe 16 Aprilie 2010 20:52
super tare... este unul din putinele filme de groaza care chiar mi-au placut , iar sfarsitul foarte interesant ...pana la urma a reusit sa faca papusa perfecta
mariu85 pe 22 octombrie 2011 00:08
lasa -mi si mie un mesaj...care era papusa perfecta?eu nu am inteles..
SunRiseTears pe 06 Iulie 2010 00:13
Dead Silence
Este cel mai bun horror pe care l-am vz....m-am uitat de 3 ori la el si tot am tresarit in acele momente de suspans tot ce pot sa spun este ca daca vreti un horror bun si plin d suspans vi-l recomand..go Dead Silence
nox13 pe 29 august 2010 15:07
se pare ca n-ai prea vazut filme de genu' :)
danutZE6 pe 6 decembrie 2010 11:25
paranormal activity a fost scary pt tine?e clar atunci..cred ca si un copil de 10 se poate uit la filmul ala care mi-a lasat un gust amar in gura la cat tam-tam a facut.
deeutza pe 10 Iunie 2008 18:54
,,Fereste-te de privirea lu' MARY SHAW/Nu avea copii,doar papusi/Si dak o vezi in vise.../Sa fii sigur k nu tipi vreodata'' ....hmm...mie chiar miha placut filmul...bn il aveam prin pc dar nhu mam uitat pana ieri la el...shi chiar mia placut...;)..mistho ....:D
fan_rbd pe 24 Mai 2010 22:10
Top 5 filme Horror!
Un film frumos de nota 10...poveste si actiune captivanta.
Recomand vizionarea lui. :)

alexa babydoll pe 22 Iulie 2007 18:06
mie chiar mi a placut si punct.
robywolf19 pe 23 August 2012 13:20
Super
Foarte tare filmul, nu ma asteptam sa fie asa bun, mai ales cand am vazut papusa aia, ma gandeam la un horror de 2 lei, dar filmul este super tare, chiar te sperii la el, povestea este una superba iar suspansul este continuu!!! Recomand!!!
Alexx pe 07 Iulie 2010 16:14
plictisitor
Ceva tentativa de film horror, cu niste papusi. Foarte plictisitor inafara scenelor ... groaza.
nox13 pe 29 august 2010 15:04
de acord!
miriamysa pe 15 mai 2011 19:09
mie mi-a placut,suspans,mister si un final suprinzator,il recomand
gabonne1 pe 12 Iunie 2007 19:30
Sfarsitul, doar sfarsitul, se vrea surprinzator, dar pana la sfarsit mai e vreo ora jumate de film mediocru, la care poti foarte bine sa si adormi si, sincer, chiar nu mai are vreo importanta cum se termina, cata vreme stii povestea cu ala care a fost omorat si se razbuna apoi pe toti cei care l-au omorat, chiar si pe rudele si pe copiii acestora, pana cand una din potentialele victime reuseste sau nu sa rupa "blestemul". Bla bla bla bla. Ah, desigur, mai sunt si papusile alea folosite de ventriloci care pe mine mai mult m-au amuzat. Nu inteleg de ce acest film are nota 6,2 pe cel mai mare site de profil de pe internet, dar probabil e datorita fanilor regizorului James Wan, cel care a creat "Saw"-ul original.
nox13 pe 29 august 2010 15:07
100% de acord!
Theodor2011 pe 25 Decembrie 2011 22:54
Nu inteleg de ce pe IMDB are doar nota 6,n-o fi capodopera de nota 10 dar nici chiar 6,un film horror in adevaratul sens al cuvantului
pada pe 27 August 2009 11:11
pada
bunicel filmul,mai slab decat saw parerea mea,saw mia placut enorm de mult mai ales pimele 3 parti,merita totusi vazut daca esti amator de filme horror in gen mister,imi plac mult filmele horror-mister.
urbanDelight pe 22 Decembrie 2010 13:32
Nu am mai dormit 2 nopti dupa ce am vazut filmul asta. NU va uitati singuri la el. Au fost cateva faze in care chiar am tipat. Finalul m-a dezamagit putin pentru ca a murit personajul principal. :(
sfeklasfekla pe 27 aprilie 2011 16:06
poate sunt persoane care nu au vazut filmu, daca bagi spoilere in comentariu macar precizeaza ;)
White1 pe 12 iulie 2012 00:36
Da, mama lui vitrega e in spatele tatalui personajului principal. La propriu.
ioana100 pe 17 August 2009 15:01
ioana100
aaaaaaa...baaa nu mai vreau sa il vad niciodata!!!!
nox13 pe 29 august 2010 15:08
nici eu. mai bine ma uit pe tavan. e mai interesant.
arnoldroland pe 28 februarie 2011 21:54
nu cred
Dragos.87 pe 17 Mai 2017 22:03
Un horror foarte bun care te tine incordat pana la final si care are o intriga exceptionala.Acele papusi iti inspira o teama de nedescris iar coloana sonora da un mare plus filmului.Il recomand cu incredere!
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 18:20
Dead Silence - Liniste Mortala
Un film chiar foarte bun . Suspansul si frica si-au facut foarte bine treaba pe tot parcursul filmului plus Ryan Kwanten care a jucat foarte bine . Un film ce merita toata atentia si de vazut noaptea cu lumina stinsa !
sticks0buT pe 27 Decembrie 2012 14:34
marfa!
a fost marfa filmul! Am intrat din greseala pe filmul asta dar in final mi-a placut. Il recomand ... merita sa fie vazut
Sorin87 pe 12 Decembrie 2012 11:13
Dead Silence este unul dintre cele mai bune thrillere din anul 2007, imi place ideea criminalului papusa, foarte tare filmul
Biaabii pe 12 Aprilie 2012 14:29
Este un horror reusit il recomand dupa trailer pare a fi un film bun...
MetalDude pe 12 Aprilie 2012 14:10
A avut momente de suspans placute , la inceput nu am crezut ca actorul principal , o sa intre in ''rolul'' sau atat de bine.Mi s-a parut un film relaxant!Sa zicem ca ideea a fost ''originala''...
CosminHorrorMaster pe 05 Aprilie 2012 15:09
Bravo lui James Wan din nou! A venit iar cu o idee interenasta si cu un sfarsit "twist". Mi s-a parut bun.

P.S.: Daca sunteti atenti, atunci cand afla politistul si baiatul ca mai exista o camera, undeva pe jos o sa vedeti papusa din Saw (2004).

xerses pe 22 Martie 2012 23:32
Asta da film de groaza...Cred ca nu ar fi indicat de vazut noaptea dupa 12.
jea pe 18 Februarie 2012 15:49
a fost un film super,sper sa mai vad si astfel de filme
MihaiCristian20 pe 18 Iulie 2011 09:16
rar asa film horrror .. :D cu final surprinzator , recomand mai departe :D
paul2000 pe 12 Iulie 2011 18:07
Un film horror foarte bun, cu o poveste foarte interesanta si destul de originala! Actorii joaca bine, scenariul este bine scris, momentele infricosatoare sunt prezente, iar finalul este neasteptat! Merita vazut de toti fanii genului! Recomand!
miriamysa pe 15 Mai 2011 19:05
interesant
un film bun ,bineinteles pt genul horor,are o poveste,mister,suspans,si un final surprinzator.,nu ca porcariile alea cu zombi fara logica ,il recomand
oana_bell20 pe 10 Decembrie 2010 23:26
Filmul e destul de captivant,,, merita vazut cred eu :)
gaby_frumuselul pe 19 Noiembrie 2010 12:31
gaby
apple.crisp pe 30 Octombrie 2010 00:40
deci e prea bun .. merita clar vazut... e si infricosator iar finalul e ceva total neasteptat
-aix- pe 29 August 2010 02:26
filmul are momente bune de suspans, tensiune.
papusa aia chiar iti da fiori !!

k-rissa pe 23 Martie 2012 17:37
unul din cele mai bune horror-uri pe care le-am vazut pana acum. Il recomand!
radu3455 pe 01 Octombrie 2011 12:55
Frumos film!! Destul de interesanta povestea.. Eu zic ca merita sa il vezi
Costy_Craiova_fan pe 04 Ianuarie 2010 11:21
bun spre f bun,nu numai finalul este surprinzator tot filmul te tine in suspans.
arnoldroland pe 27 Februarie 2011 19:27
mie mi-a placut, are elementele necesare unui horror de succes
nox13 pe 29 August 2010 15:00
nda..
alt film care sperie fiecare blonda care vede un film horror si i se pare ca nu mai poate sa stea singura in casa dupa.
filmele astea-s asa.. daca n-ai ce sa vezi sau cand ai chef de ceva de genu.
dar, in NICIUN caz sa te sperie sau sa ai apoi senzatia ca nu mai poti sta singur/a in casa.

totusi, unele filme de genu' pot avea un oare care efect (minor) pentru cei care au o chestie cu papusile. atat.

White1 pe 12 iulie 2012 00:47
Ce user diabolic, se ia de parerea oricui nu i-a placut filmul 8-|
nox13 pe 15 iulie 2012 00:54
e liber la experimare! chiar e un film prost. nu pot trece cu vedere cand vad 10 stele din partea unora sau comentariile unor copii care au vazut 5 filme "horror" si se dau cunoscatori :)
roxin pe 30 Iulie 2010 19:09
e tare filmul .lam vazut de 2 ori si imi place mult.e o capodopera
WhiteLady pe 17 Decembrie 2009 19:37
Super filmul. M-a surpins mult finalul! A fost unul neasteptat. Il recomand cu placere. Merita vazut
crome pe 24 Februarie 2022 13:25
Super fain filmul ,mi a placut in mod special cand o sa am ocazia il voi achizitiona in colectia mea de DVD uri
niggeremall pe 16 Februarie 2019 18:59
bai deci tot ma intreb cat de tare sa fie regizorul asta de 41 de ani? ni-mi vine sa cred ca are atata fler in domeniu. in fine, e clar ca omu are ceva cu papusile si-i place sa sperie oameni; o combinatie care vad ca tine. o dadusem un pic in paranoia cu inginerie sociala, humanitarisme si alte proiecte guvernamentale pana sa-i citesc filmografia. ii acolo sus oricum.
madda97 pe 22 Iulie 2017 11:59
Un film foarte bun, mi-a placut mult atat povestea si a avut si scene in care m-au trecut toti fiorii. Ma bucur ca am descoperit filmul asta si imi doresc ca si filmele horror noi sa fie cel putin la fel ca acesta.
negru_dragan_yahoo_com pe 07 Martie 2017 12:08
merita vazut
un film horror care a reusit sa ma sperie in multe momente ale sale ,si ca sa numai zic ca a reusit sa ma tina in suspans in mai tot timpul desfasurari , cu toate ca filmul are si parti proaste cum ar fi acea parte ca in unele momente te plictiseste per ansamblu este un film care chiar merita vazut de catre amatori genului horror -thriler ,deci recomand filmul ,chiar merita vazut , nota pe care voi acorda acestui film este 6,5.
claudiu-daniel-lugoj pe 01 Iunie 2016 01:39
Un film iarasi foarte reusit care te sperie.Un film ce trebuie vazut neaparat.
Mr.Halloween pe 28 Decembrie 2015 12:22
:))) Ma amuza comentariile voastre (cele cu note intre 8-10)
Inafara de acel final marca "James Wan", filmul e o mare tampenie. Mergea cate un jump-scare pe ici pe colo...
mihai_barbu pe 09 Noiembrie 2015 00:18
Filmul asta a fost epic pur si simplu. James Wan e un maestru al genului astuia de filme.
lumaxya pe 24 Mai 2015 18:25
Se merita.
Da, nu cred ca veti regreta vizionand acest film. Are putine momente trase de par, dar in rest isi merita rangul de film horror. Aveti grija sa nu tipati...:P