Păreri Dead End

(2003)

Drum închis

Ava pe 28 Octombrie 2006 22:02
Really, really like it!
A fost o faza in filmul asta cand mama nu a realizat ca avea jumatatea de cap din spate desprinsa si creierul descoperit si a atins din greseala o parte din creier care ii provoca placere. Nu cred ca imi va disparea vreodata imaginea ei din minte!

roxaroxi pe 4 octombrie 2009 18:56
eu am ras pentru faza aia:))...chiar tare faza...si restul filmului a fost super
Denis pe 22 Iunie 2004 15:24
Ce super.Nam mai vazut un horror asa de inspaimantator.O scurtatura perfecta prin care oamenii aceia intrau intr-un lung labirint.
Si au murit doar trei dintre ei din patru.
Filmul este interzis fricosilor de horror.
Asta da horror.
filmul chiar merita cinci stele.

Jorge pe 20 noiembrie 2012 02:48
"Si au murit doar trei dintre ei din patru" ? strici filmul
vasliu alexandru pe 11 Iunie 2007 15:03
acest film este super.mai rar vezi de vreo 2 ani incoace un film ca asta.este un horror psihologic.ma impresionat foarte mult si va sfatuiesc sa-l vizionati cat mai curand.n-o sa va para rau
baltateanu anca pe 14 Ianuarie 2007 20:14
de cinci stele in comparatie cu celelalte filme.subiectul a fost in teresant si cel mai important....e original frate!
madalin pe 30 Octombrie 2006 18:28
Un film care merita vazut. O fi el cu buget redus, dar surclaseaza multe alte filme cu pretentii.Scenariu bun, replici amuzante, tensiune maxima, parca nu se mai termina drumul ala. Straniu. Inspaimantator. Dar si cand se termina ... se termina!
crisalisa pe 26 Aprilie 2011 20:35
Dead End
Bun film! L-am vizionat dupa ce-am vazut cate pareri pro sunt ptr acest horror....cui nu i-a placut.,nu stie sa aprecieze un horror bun cu accente comice....condoleantele mele acestor persoane..
Matrix pe 18 Octombrie 2004 20:36
De la The Ring n-am mai stat asa de atent la un horror.
Excelenta ideea, desi inspirata din alte filme (nu dau indicii care sa strice surpriza de la final).
Are cateva faze soc dar si cateva care scot in evidenta faptul ca este un film cu buget redus si facut de un incepator.
Oricum un film bun care merita vazut noaptea si cu lumina stinsa.

michael_mike pe 14 Decembrie 2006 14:57
ce vi s-a parut asa marfa la filmu asta?mda...
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 20:22
Bun filmul, o idee originala si este f misterios acest film, nu are ca punct forte actiunea, dar este captivant, cred ca merita vazut!
1Katalin pe 05 Mai 2011 23:13
infricosator...a avut si unele momente comice dar altele au fost chiar infricosatoare.
razvy91 pe 18 Aprilie 2010 14:45
Cred ca foarte putini dintre voi stiu ca acest film este un low budget, dar ma bucur sa vad ca faptul ca acest film, desi nu este unul din marile "bang-uri" de la Hollywood, v-a placut si v-a impresionat. Intr-adevar, un film care merita vazut de orice fan inrait al filmelor horror si nu numai. Un film care are putin si din psihologie, mister. Un film la care inca ma gandesc daca ii dau 9 sau 10.
VIP pe 31 Ianuarie 2010 01:12
mie mi s`a parut ciudat, dar si horror! O poveste chiar originala! BV!
Radu pe 19 Mai 2007 19:34
Va sfatuiesc sa puneti mana pe el cat mai repede!
M pe 28 Iunie 2004 21:59
Chiar e misto!
CosminHorrorMaster pe 01 Noiembrie 2011 16:31
Merge, are idei noi si te tine in suspans, cateva faze comice . Bun film!
tatucu_alin pe 17 Decembrie 2014 19:39
un film foarte captivant in care regizorul a reusit sa combine groaza si suspansul cu umorul.
il recomand tuturor.

cosmin_kedii pe 15 Februarie 2013 14:20
O groază înfiorătoe, cu un simț al umorului genial cu o distributie frumos realizata și un script solid
Vorador pe 04 Ianuarie 2012 19:18
A Great Low Budget Horror Movie
Cu un buget foarte mic au facut un horror destul de bun.Finalul a fost cea mai buna parte din film,nu ma asteptam sa se termine chiar asa.
Kalrak pe 06 Februarie 2011 22:20
Nu mai folosesc scurtaturile ... ever !
Da deci petrec mult timp la volanul masinii, dar de cand am vazut filmul asta nu o sa o mai iau niciodata pe scurtaturi, ce sa mai zic de autostopisti.
turonian pe 26 Decembrie 2010 17:35
Chiar mi s-a părut un horror destul de bun, chiar dacă a avut un buget mai micuţ.
-aix- pe 25 Iulie 2010 00:40
un film foarte bun. unele momente sunt foarte comice,(cele cu Laura in special) . merita vazut !
Mr.Halloween pe 28 Noiembrie 2015 11:41
Unul din putinele filme care combina foarte bine doua genuri total opuse. Suspans, actiune, umor si actori buni.
justkindakid pe 06 Aprilie 2010 11:30
Eu am fost chiar incantata cand am vazut cate pareri bune are acest film, dar am fost dezamagita. Pare un film care e facut doar sa te tina in suspans. Poate e aproape okay povestea [ adica sfarsitul ], dar tot continutul este plictisitor si sec. E o combinatie foarte nereusita intre horror si comedie. :)
natalia_castego pe 17 Decembrie 2022 02:18
Un film nebun, nu foarte elaborat, dar a avut momentele sale comice.
user-5c6864cac165d pe 31 August 2020 16:43
Filmul ii fain,are si comedie si unpic de suspans,ii dau nota 7,finalul a fost banal,in rest ii bun ,il recomand
user-5c6864cac165d pe 31 August 2020 16:43
bainca pe 09 Februarie 2018 21:05
nota 9 bun film interesanta poveste
a fost un horror chiar bun destul de infricosator , cu toate ca la inceput nu prea l-am inteles mi-am dat seama tocmai la final dar a fost bun , destul de bun sa merite un 9 , poate cel mai bun film low budget horror pe care l-am vazut si mie imi plac astfel de genuri
Marius_Miguel pe 26 Decembrie 2017 02:02
Puteti sa faceti un efort sa terminati cu reclamele enervante? Am fost nevoit sa fac ''refresh'' numai ca sa pot vedea pagina decent! E o bataie de joc incredibila. Astia cu reclame sunt chiar idioti! Nici macar nu se mai pot inchide.
Omu_Problema pe 11 Februarie 2016 02:37
E mindfuck
Filmul e mindfuck in sensul bun al cuvantului, are mister si te intrebi ce o sa se intample la urmatoarea curba, actorii erau de acolo, au jucat foarte bine intrand in pielea personajelor exceptional.
Am mai vazut filmul acum cativa ani dar m-am intors la el pentru ca e bun.
Nu cred ca ar trebui sa lipseasca din portofoliul unui cinefil care adora suspansul si misterul in filmele horror. Si cand te gandesti ca e low budget...
Recomand

Alin333 pe 08 Ianuarie 2016 16:33
O combinatie excelenta de Horror si Comedie. Eu mai mult am ras, dar e si un pic sinistru filmul.
CIOCHI1983 pe 03 Decembrie 2012 16:55
:{}
prea frumos cred ca lam vizionat de prea multe ori si tot mas mai uita merita 10 si merita vazut
vladalmond pe 14 Noiembrie 2012 14:49
Ideea filmului este geniala, actorii insa nu mi s-au parut convingatori.
karenin08 pe 05 Iunie 2012 21:53
Un final exceptional,confuz care te pune pe ganduri!Mind-twisting...
truk pe 24 Aprilie 2012 00:35
excelent
Am vazut multe horror-uri de-a lungul timpului dar daca e sa mentionez unul care mi-a ramas in memorie...acesta este.
sandralex pe 11 Mai 2015 00:58
in topul celor mai proaste filme vazute de mine pana la varsta asta..