Păreri Dance With Me

(1998)

Dansează cu mine

dayanna11 pe 01 August 2010 22:46
ador acest film!!!!! scena in care danseaza ea la concurs si canta ana gabriel-eres todo en mi te impresioneaza asa de rau ca iti dau lacrimile. super film, dansurile frumoase, chayanne adorabil.
fanfirth pe 01 Noiembrie 2010 12:05
Obligatoriu de vazut pentru fanii muzicii latino .Pasiune,dans,muzica,dragoste si inca odata muzica. Ma uit la cest film de fiecare data doar ca sa ma incarc pentru melodia de la rumba (multumesc dayanna11 ca ai amintit-o)
xerses pe 16 Februarie 2014 14:52
Un film frumos de urmarit cu multe scene de dans foarte reusite.
GALD pe 12 Martie 2013 21:58
Romantat
O intreaga echipa de dansatori profesionisti dau filmului o aura romantica la nivelul romantismului care exulta din muzica latino, cu pecadere din cea cubano.
Are si o poveste de tata fiu, dar si una de dragoste la prima vedere, cu ambitii poate de nebanuit, ambitii ce sunt preluate cam in toate filmele de gen (vezi step up) - necunoscatorul cu har isi impune usor-usor personalitatea si talentul.
Cui ii place dansul sigur apreciaza filmul.

Iulidesprefilme pe 19 Ianuarie 2013 16:20
Această peliculă este un omagiu adus actorului, dansatorului, regizorului Gene Kelly.
roxza pe 07 Iulie 2010 23:36
Frumos filmul.....este interesant si are dansuri dragute...
mihaelatb pe 10 Octombrie 2010 17:58
mie-mi place Chayanne cum canta,stiu ca stie sa si danseze bine (de altfel toti cantaretii sudamericani stiu asta, ei invata arta spectacolului) Dar , de aici si pana a spune ca un film facut pentru a arata cat de bine canta si danseaza perechea Chayanne si Vanessa , este un film...Nici macar un film muzical. Tema cubanezilor plecati in America...si asta e un atu pe care au contat realizatorii
turtles pe 15 Iunie 2010 19:43
film recomandat in special celor pasionati de dans- mai ales de stilurile din America Latina :D:D
serban laura pe 22 Mai 2005 19:53
si mie mi-a placut filmul intr-u totul, dar cel mai mult stilurile dansurilor, atat de variate. Actorii puteau sa joace si mai bine, dar orcum filmul e destul de bun.
alex pe 03 Februarie 2005 14:18
as vrea si eu sa intru in posesia unui dvd cu acest film(dance with me).As dori sa stiu care este pretul unui dvd cu acest film.va multumesc.
Filmul este extraordinar!!!!!!!!l-as urmari de multe ori daca l-as avea:))
Sa auzim de bine

barbu criistina pe 18 Ianuarie 2005 17:24
Este un film pe care l-as vedea de 100 de ori si mai ales muzica este excelenta.
As dori nespus de mult sa-l achizitionez sub format DVD. Ma puteti ajuta? TKS.
Astept urgent o veste !