Păreri Creed III

(2023)

Creed III

MikeSB24 pe 03 Martie 2023 15:39
Am plecat cu ceva asteptari la film, pentru ca primele doua filme Creed mi-au placut. Filmul nu este rau, dar nici nu am avut acelasi sentiment placut ca in filmele precedente. Pe alocuri chiar mi s-a parut lungit, unele faze si dialoguri puteau fi scurtate.
Batalia in sine, chiar daca are niste elemente realiste, parca e desprinsa uneori din filmul 300. Antrenamentele si meciul de box in sine nu mi-a trezit acelasi sentiment, a fost destul de anost pt mine. Mult prea previzibil si pe repede inainte.
Mi-a lipsit Stallone si mai ales muzica specifica. Din pacate nota 6/10. Zile faine

Zambo pe 29 Martie 2023 10:29
Rezonabil dar primele două filme au fost mai bune, parcă nu a mai fost aceeși chimie între actori. Mi-a lăsat senzația că nu a mai venit cu nimic nou, similar cu Rocky 3.
alexsony pe 10 Martie 2023 09:08
Un prim film bun regizat de Michael B. Jordan. Consider ca si-a inceput cariera in regie in forta. Este construit pe reteta clasica Rocky dar este suficient de fun cat sa nu te deranjeze si sa te distrezi. Mi-a placut si inspiratia din luptele anime, facand meciul dintre cei 2 destul de inedit ca si cinematografie. Merita vazut, mai ales la cinema!
CrisitDumitru222 pe 07 Aprilie 2023 13:00
Slab. Nu recomand. Ma si intreb oare cati oameni au vazut acest film in cinematografe.
wrm pe 23 Mai 2023 22:17
slab
Nu a fost rau dar departe de primele doua sau de Rocky.
pain94 pe 08 Martie 2023 13:30
Filmul cu subtitrare se poate de privit aisi: https://filme-tari.online/753-creed-3.html
Mihaela_Bya pe 27 Februarie 2023 11:01
Tema este foarte interesantă, abia aștept să apară.
user-64304d34d8cc0 pe 07 Aprilie 2023 20:12
Mediu spre bun !primele 2 parca au fost mai bune !dar nab.. mai rămân și regizorii fără idei câteodată!:)
6Patronul9 pe 25 Mai 2023 11:07
Mie mi-a placut si asta si per total trilogia Creed este buna si se ridica la nivelul seriei Rocky. Sunt cele mai antrenante filme.
zgrv pe 03 Aprilie 2023 19:55
Doar mie mi s-a părut ca aproape tot filmul personajul Adonis Creed interpretat de Michael B. Jordan arată ca un slăbănog și jumătate? Iar in lupta de la final arată de parca i-au îndopat mușchii cu steroizi sau efecte CGI? Per ansamblu a fost un film bunicel, dar mai slăbuț decât primele doua, mai lent…