Păreri Cradle 2 the Grave

(2003)

Parteneri neobișnuiți

cezarika21 pe 24 August 2015 07:04
O acțiune haotică și violentă
Un grup de hoți fură niște diamante negre (așa credea el!), iar pe urmele lor pornesc o bandă de afro-americani, un grup de traficanți de arme și un agent secret din Taiwan. Ce iese din toată această combinație: liderul hoților se aliază cu chinezul, afro-americanii îi fură diamantele, iar traficanții îi fură fata.

Haosul domnește în voie într-un film violent, cu exces de împușcături și de lupte corp la corp, cu urmăriri de mașini, motociclete și ATV-uri și cu scene de strip-tease. Nu înțelegi mai nimic din acțiune și nici nu prea ai ce să înțelegi pentru că nici măcar 10% din toată această încropeală scenaristică nu pare credibilă. Distribuția formată din negri și asiatici interpretează slab, iar filmul nu prezintă interes decât poate fanilor înrăiți ai filmelor de acțiune.

tony_mondyalu pe 27 August 2012 03:12
lam vazut cam de vreo 3 ori pana sa il comentez, mia placut si prima si ultima oara cand lam vazut, un film cu o actiune continua si cu unele faze haioase, jet li continua sa fie unul din actorii mei preferati, un film de actiuni recomandabil
bizonul pe 15 februarie 2015 07:25
Nu am nimic cu parearile tale, dar de cate ori vad acest chip, imi aduce aminte de tunsoarea idioata a lui Bercea Mondial si ma simt evident , nu prea placut impresionat.
bizonul pe 23 august 2015 07:35
Scuze, dar cum prin fotbal misuna prostia "ca la ea acasa",nu mi-a trecut prin cap sa memorez niste figuri. Cunosc doar prostia suprema , pe Becali sau Mircea Sandu,( au fost mereu pe primele pagini ale ziarelor), ceilalti de unde or fi ei ma lasa "rece", inclusiv aceasta figura de gaina cucuiata.
steaua4everful pe 08 Septembrie 2013 18:53
The Best
Foarte tare filmu il recomand la toti iubitorii de actiune. Nu inteleg de ce are nota asa mica.
forever_young_ pe 05 Aprilie 2021 17:00
BUNICEL !
film de actiune ....bunicel si cotat cu 6* datorira lui Jet Li ...
pssst pe 11 Mai 2004 15:17
Andrzej Bartkowiak. Un nume greu de scris si chiar si de pronuntat. Si totusi nu asta e problema lui. Nu. Este vorba despre felul in care face filmele. De ce am inceput cu asta, pentru ca acest film mi se pare in buna masura un Exit Wounds #2. Desi DMX nu mai are un rol atit de reusit ca cel din filmul mai sus mentionat, este si aici a living proof that rappers can become good actors.

Jet Li joaca si el in limitele impuse ad hoc unui actor care vine din lumea artelor martiale (sic!), iar Dacascos arata ceea ce stie el mai bine; arte martiale. Kelly Hu idem.

Insa problema acestui film are doua laturi:
- este Mult prea asemanator cu Exit Wounds: intriga asemanatoare (un politist se aliaza cu un infractor; artele martiale sunt folosite extensiv), sunt alesi actori de arte martiale care sa se lupte in scenele de final – aici totusi lupta dintre Mark… citeşte

Infinity pe 29 August 2013 23:02
Cradle 2 the Grave (2003)
Doamne... Ce traduceri baga romanu' la film... "Parteneri Neobisnuiti"... In fine... Filmul a fost unul placut, cu destula actiune si faze comice. De la asta trebuie sa te astepti de la un asemenea film. Nimic mai mult.
pisicuta1 pe 26 Octombrie 2012 20:50
slabut,fata de alte filme ,nu e cine stie ce pacat de actorii bun care joaca!
Manusa pe 18 August 2012 22:24
Un film cu o actiune foarte buna si care mi-a placut si in care Jet Li a avut o prestatie remarcabina, la fel si DMX.
spriamarierose18 pe 04 Iulie 2011 10:16
L-am revazut cu placere, (Jet Li e printre preferati) si dincolo de scenariul cliseic dincolo de interpretarile proaste a multor actori, am remarcat ritmul alert al actiunii si stradania scenariului, prin desfasurari paralele ele actiunii, sa intensifice suspansul si sa faca filmul intens. Cred ca asta e cel mai mare merit al scenariului si regiei. In rest filmul ne-a lasat sa-l admiram inca odata pe Jet Li, chiar daca efectele speciale din timpul batailor au fost exagerate. Jet e un as in arte martiale dar nici chiar asa...
Chelbos pe 03 Iulie 2011 23:04
film foarte bun, actiune cat cuprinde. chiar daca l-am vazut de vreo 3-4 ori pana acum, nu am rezistat si m-am uitat si azi pe protv. 8/10
Valy0o7 pe 15 Noiembrie 2010 15:07
fain
e fain filmu este mai multa actiune si melodia la inceput este faina
RomaniaMare pe 26 Mai 2010 03:26
Un film de actiune bun si interesant,chiar daca sunt folosite si unele clisee tipice filmelor de gen.
Dominic pe 08 Mai 2004 22:10
L-am vazut aseara shi a fost incredibil de mishto.Shi eu sunt fan Jet Li.Foarte frumos regizat...coloana sonora nu mai zic..DMX..Eminem..Ja Rule...shi multzi altzii.
Este un film care il potzi vedea de mai multe ori..facandute sa te simtzi de parca l-ai fi vazut pentru prima oara!Salut totzi fanii Jet Li!

H4cK3RuL pe 23 August 2015 19:11
Inca o data Jet Li face un rol mare intr-ul film de actiune.
cosmin_kedii pe 08 Februarie 2013 09:19
Scenă de luptă între Mark Dacascos și Jet Li a fost uimitore și impresionanta, una dintre cele mai bune scene din film. Îmi place aspectul calm, senin pe fata lui Jet Li
ionut_puiu444 pe 24 Aprilie 2024 20:14
Nu mă satur de filmul ăsta. Excelent, în opinia mea.
CazaGio pe 26 Octombrie 2012 17:03
Un film sec, ce nu iti trezeste niciun fel de emotie... bun de vazut decat in cazul in care vrei sa pierzi timpul, sau esti fan DMX ori Jet Li. Ii veti vedea din plin pe acesti doi ,,bad ass" tabacind niste funduri in aceasta productie =)))... singurul plus il constituie coloana sonora... spun asta deoarece eu sunt iubitor al muzicii rap, si imi place cum canta DMX.
liviuneagu pe 16 Februarie 2015 01:42
Cradle to the Grave
OK!
Atunci când diamantele ajung in mâinile unui lord al crimei, Fait își mobilizează echipa, suspendă politica de nefolosire a armelor și își reîncarcă toate resursele pentru a-și salva fata...
+ Vizionare plăcută!

FlameOn pe 28 Iulie 2009 16:08
Am avut chef de un film cu martial arts dar nu unu traditional,old school (gen Crounching Tiger ,Hidden Dragon/Hero etc),asa ca l-am ales pe asta.Ce pot sa spun filmul e bun ca si actiune,in rest e cam varza.Merita vazut daca va plictisiti cumva.
Cristi Weed pe 15 Mai 2008 17:52
Cam banala ideea filmului , dar Jet joaca f bine ! Datorita lui acest film a avut succes !
Denis pe 05 Martie 2005 12:44
Jet li merita aplauzele,dar ceilalti ba.Filmul seamana nitel cu Sa moara Romeo plus ca lau bagat si pe Mark Dacascos in rol negativ si a jucat prost.Cam atat.
Matrix pe 12 Noiembrie 2004 13:35
Nimic interesant, aceeasi nota Jet Li.
Narcis pe 22 Martie 2004 08:50
Mie imi plac enorm filmele lui Jet Li. Aici impreuna cu Marc Dacascos reusesc un film de zile mari. Actiune, suspans, etc. Toate se regasesc aici. Pentru fani Jet Li va mai sugerez si Fist of Legend, daca nu l-ati vazut.
Bocanete Mihai pe 03 Iulie 2003 23:14
Merita vazut! E cool, intruneste calitatiile muzicale ale lui DMX cu calitatile de bataus ale lui Jet Li. E o completare perfecta! Un rol important mai il au si scenele sexuale! E un film perfect!
Teo pe 20 Martie 2003 15:24
Filmul e bun, soundtrack-ul e bine ales. Jet Li shi DMX se completeaza reciproc. Merita vazut.
Octavian pe 09 Februarie 2003 00:00
Îmi plac toate filmele cu Jet Li si cred ca acesta este unul dintre cele mai reusite ale sale, desigur dacã nu va aparea un altul care sa întruneasca mai multe celebritati si mai multa maiestrie.
Birda Ionita pe 09 Februarie 2003 00:00
Sunt sigur ca acest film in care se (re)gasesc niste actori foarte buni (jet li dmx)mark dacascos si chiar kelly nu va fi un mare succes cu priza la public.Sunt un mare fan al lui jet li si a lui mark dacascos si ma bucur enorm ca au sansa sa evolueze impreuna in acest film.
Dar_kvampire pe 11 Noiembrie 2010 14:10
Dmx men
super tare un film cu DMX si Jet Li actiune tot ce vrei marfa
lupes elena pe 14 Ianuarie 2007 01:27
MARK DACASCOS este cel mai bun actor de arte martiale.Este si foarte frumos chiar daca are o varsta de 43 ani.Alaturi de JET LIa realizat un film de exceptie.De fapt toate filmele lui MARK sunt reusite.De la mine nota 100000000000000000
Andreea Underescu pe 27 Octombrie 2006 16:21
Jet Li e cel mai bun actor

Film - Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave