Păreri Coal Miner's Daughter

(1980)

Fata de miner

Vegetarian pe 05 Februarie 2013 22:28
Este un film potrivit si pt lista : True Story = Filme inspirate din cazuri reale = la inceputu filmului scrie Based on the autobiography by Loretta Lynn with George Vecsey . '

Este un film potrivit si pt lista : Afaceri si Calificari profitabile pt locuitorii oraselor din Europa , America de nord etc ..= cantareata , muzica in anii 1960 in SUA
Kentuky

Desi in film Sissy Spacek ar fi avut doar 14 ani avea in realitate 31 de ani in 1980 iar Tommy Lee Jones avea 34 de ani .

CANTALUP pe 5 februarie 2013 22:53
. . . Toate filmele sunt in parte fictiune . Niciunul nu reconstituie identic complexitatea vietii unui om , fata de care are propria lui perspectiva .
Iulidesprefilme pe 06 Februarie 2013 21:33
Pelicula rezistă în timp prin interpretarea actorilor Sissy Spacek şi Tommy Lee Jones, prin melodiile country şi poate prin morala că un artist, când devine celebru, nu-şi mai aparţine, nu-i mai apaţine familiei pe care o neglijează, este împins numai de dorinţa de a munci, chiar dacă este la capătul puterilor, ca să nu fie uitat de fani şi să râmână în top...
lamationairetia pe 23 Februarie 2012 12:14
Mi-a placut atat tenacitea eroinei cat si modul de punere in scenariu. Muzica deosebita.