Păreri Club Paradise

(1986)

Clubul Paradis

alali pe 01 Septembrie 2014 23:36
De evitat chiar daca e cu Robin Williams.
Cea mai slaba aparitie a lui Williams. Filmul este de o mediocritate totala. Nici macar Robin Williams nu pare sa aiba tragere de inima in implicarea in acest proiect. Si el este suspect de linistit, neavand exuberanta si sarmul caracteristic. In afara de ceva acorduri ragae, interpretate de Jimmy Cliff, filmul doare de slab ce e. Te doare timpul pierdut, te doare plictiseala pe care ti-o creaza, ba te dor si oasele de stat in fotoliu la urmarirea acestei oboseli.
Avand in vedere ca e realizata in acelasi an cu Seize the Day, cred ca productia Club Paradise a fost facut in pauzele celuilalt, doar asa, pentru un ban in plus de chirie. Ca altfel nu inteleg de ce ar juca cineva intr-un astfel de film care nu isi propune nimic. Nici sa distreze nici sa transmita ceva, efectiv nimic.
Un 3,83! De evitat!

Sonki pe 06 Decembrie 2009 20:52
Nu are nici o pretentie de a fi capodopera, este un film distractiv, cu poante tari, cu o distributie pe masura (high XD) si mult, mult reggae.