Păreri Cloudy With a Chance of Meatballs

Stă să plouă cu chiftele

AeroX pe 01 Decembrie 2009 12:37
A fost amuzant de vazut! Merita mai mult sa privesti aceasta animatie decat New Moon ;))....2 puncte acord doar pt coloana sonora care e superba si 1 punct pentru povestioara de dragoste dintre Flint si Sam(mai reusita ca la New Moon:P si mai sanatoasa)...si chiar si cea parinteasca dintre Flint si tatal sau...,iar 5 puncte acord din oficiu..:) asa numai pentru faptul ca e o animatie care iti stimuleaza pofta de mancare...foarte ingenios...;))...nebun Flint ala cu masinaria lui care incepuse sa faca pagube mari prin oras(dar nu din vina lui)...

Per total, e o animatie la care merita sa te uiti. V-o recomand! Cei care nu vreti sa auziti de New Moon.....atunci asta e alternativa(doar s-au lansat in aceeasi perioada in Romania)...

doar_eu_stiu pe 9 decembrie 2009 19:14
de ce trebuie sa aduci vorba de new moon????
AeroX pe 12 decembrie 2009 18:40
am zis de ce......n-ai citit cu atentie?:P
alice999 pe 03 Decembrie 2009 16:06
Ce dragut
Ce dragut film,frumos si interesant, merita vazut;)
crissa208 pe 25 Decembrie 2009 18:40
Bunicel
Un film care merita vazut. Ideea mi se pare nonconformista...o poveste destul de interesanta. Merita vazut atunci cand nu ai altceva de facut
Radu47hitman pe 17 Noiembrie 2009 21:40
Pregătiţi-vă să fiţi serviţi.
Bugetul desenului - $100 000 000. Deşi am trecut de vârsta copilăriei, eu încă iubesc să privesc desenele animate. Şi nu oarecare, dar anume astfel de animaţii - drăguţe, finuţe, pline de culori şi momente fericite, cu o picătură de umor şi desigur cu un scenariu bun. Să spun sincer m-am aşteptat la mai mult, credeam că va fi cu mult mai vesel, dar asta nu înseamnă că n-a fost interesant, ba chiar foarte. Privit merită, pentru a vedea cât de periculoase pot fi produsele alimentare şi pentru cei care stau pe dietă, fiindcă, personal, în viitorul apropiat, nu cred că voi cumpăra vreun pui la grătar, sau ceva de genul acesta. În general, prindeţi-vă copii, soţia/soţul, sau prietena/prietenul (dacă-i aveţi) şi fuga la o... cafenea! Da, mai bine să mănânci mai întâi şi apoi du-te la ''Chifteluţe''.
3D-cool pe 18 Iunie 2009 17:44
METEO
IARNA NINGE CU INGHETATA,PRIMAVARA CU SALATA,VARA CU FRIPTURA SI TOAMNA PLOUA CU CHIFTELE
DarkMovie pe 28 Iunie 2009 22:27
arata destul de bine dar totusi nu perfect--- urasc faza cu 50 de caractere:)
marius_em pe 06 Decembrie 2009 22:47
mai mult decat ma asteptam
Un excelent film de comedie, o parodie a ceea ce inseamna disaster movie. Ma asteptam la un film usor pentru copii, poate cu un mesaj moralizator ceva, dar nu a fost decat o comedie buna,iar glumele au fost foarte destepte, cu referinte subtile catre diferite alte blockbustere. Trebuie vazut, chiar va va surprinde.
www. pe 03 Decembrie 2009 16:49
SUPER TARE
Super tare filmul, bun de vazut cu familia cu copii nepoti, bunici, matusi, unchi etc. film numai bun de vazut la cinema cu prietena, gajica, iubita etc. , film de sarbatori zic eu, oricum ne-am saturat de reni si elfi si mosi craciuni si cadori aiurea, lasa sa mai ninga cu inghetzata si sa vina tornada de spaghete si avalansa de mancare
miss_amelie pe 30 Noiembrie 2009 14:04
merita vazut:X pt iubitorii de desene animate si nu numai.
AeroX pe 1 decembrie 2009 12:27
de acord.....
CinemaBoy pe 23 Septembrie 2009 19:38
Hmmm...
Un film care sporeste pofta de mancare :)) Glumeam.Nu cred ca o sa fie chiar un blockbuster dar o sa fie un film bun de vazut cand nu ai ce face.
fiorelio pe 27 Noiembrie 2009 11:33
nu uitati sa va luati ceva de papa cand mergeti la film...cu siguranta vi se va face pofta:))
interesanta idea si probabil va fi una reusita...dar mai intai astept sa il vad...

Piratu pe 19 Decembrie 2009 18:41
Merge
L-am vazut la cinema 3d si nu m-o prea impresionat dar per total merita vazut.
shadowofnight pe 08 Aprilie 2010 17:01
Eh...
Pe mine nu m-a impresionat chiar asa de mult. Desi au fost unele faze comice si ideea cu mancarea gigantica cazand din cer a fost buna, atmosfera generala a fost plictisitoare, mi-au trebuit 3 zile sa vad tot filmul. Nu s-a prea pus accent pe personaje, ceea ce in mod normal nu ar fi fost cine stie ce problema pentru mine, dar de data asta Brent ala cu scutece si primarul m-au exasperat la culme. Chiar si povestea care e rasuflata are niste scapari si exagerari pe care nu le-am putut trece cu vederea. Mai avem, desigur, si drama personajului principal, "drama" care mie nu mi-a provocat niciun sentiment, fie el bun sau rau. Nici ideea filmul n-am prea inteles-o (fii tu insuti? nu te da batut niciodata? urmeaza-ti visele? habar n-am).
Dar, pentru ca, dupa cum am mai spus, au fost anumite faze amuzante, ii dau nota 6.

diannetho pe 20 Decembrie 2009 15:50
este chiar frumusel filmul . are niste faze comice de mori de ras , in schimb , la altele ramai fara reactie :))
totusi , merita vazut

victor_neo75 pe 28 Noiembrie 2009 12:09
Un desen animat delicios !!!
Intr-un orasel din SUA, un cercetator mai zanatic inventeaza o masinarie care transforma orice dorinta culinara in realitate. Totul merge bine pana cand mancarea ia dimensiuni gigantice si risca sa acopere lumea intreaga.

Filmul este extraordinar de imaginativ si cu un mesaj foarte simplu: Mancati cu responsabilitate !!!

E alaturi de 'Up' ('Deasupra Tuturor') in topul celor mai bune animatii din 2009, desi 'Sta sa Ploua cu Chiftele' este chiar mai amuzant ca acesta.

Il recomand in special copiilor, dar si pentru copilul din fiecare din noi, cei maturi !!!

ByBy13DyDy pe 10 Decembrie 2009 18:01
cred k o s fie bunicel..:)
Aqm il downloadez shy sper s nu ma dezamageasca...:x...;;)...:X
not.Who.you.think pe 03 Decembrie 2009 11:22
Slab
Printre cele mai slabe animatii ale acestui an. Este cu muult sub Mary and Max, Up, Caroline si 9. Ideea scenariului e dragutza insa replicile au lasat mult de dorit, la fel ca si distribuitia care pare cam de mana a2-a. Pacat, am fi putut avea un an cu multe animatii reusite, mai ramane A Christmas Carol.
piko pe 9 decembrie 2009 22:31
slab esti tu ma :))
septick pe 20 Iulie 2009 20:56
Cloudy with a Chance of Meetballs 3D
ce tare arata......................uuu.... chiftele
WeR0Ck pe 29 Noiembrie 2009 11:59
HEHE
MA DUC AZI SA IL VAD! ccccccCCCCCCCUUUUUMMMMMM EEEEEEE? DATI RASPUNS RAPID. AM DAT NOTA CA NU MA LASA FARA
WeR0Ck pe 30 noiembrie 2009 10:55
da... l-am vazut nu e the best dar e ok!
MNarcis pe 06 Ianuarie 2012 14:18
Un film de animatie bunicel.......ma asteptam la mai mult personal, (atat s-a putut, atat s-a facut); il recomand doar in caz de plictiseala!
yullyana pe 12 Aprilie 2011 15:19
E foarte greu, dupa parerea mea, ca o animatie sa te captiveze daca nu esti un fan al acestui gen de film, insa acest film m-a facut sa nu schimb canalul si sa il urmaresc de la inceput pana la sfarsit, caci a avut originalitate, poveste interesanta, iar din vizionarea acestuia am putut invata ceva despre mandrie si frica de a fi tu insuti.
sarrpe pe 12 Februarie 2011 19:08
printre primele filme 3d pe care le-am vazut ;)) buna animatia
MarianaMrn pe 03 Ianuarie 2010 09:16
Foarte frumos filmul. Recomandare: inainte de a va aseza in fata ecranului luati-va ceva de mancare :)
Radu1711 pe 07 Ianuarie 2010 01:35
radu1711
mi-a placut filmul, original si comic dar si foarte pofticios
vladutzelrapid pe 20 Decembrie 2009 15:21
Steve
Maimutica aia din film.. face toti banii ! Tin sa precizez ca ultimile comedii animate aparute pe piata filmului sunt extraordinar de bine gandite si de bine lucrate.
lara03 pe 18 Decembrie 2009 17:35
cateva faze amuzante.....bun filmu.....mi`a facut foame :)).....luati ceva de mancat inainte sa`l urmariti ;)
Blanka pe 09 Decembrie 2009 11:18
Mi-a placut.. este un film usor si amuzant.. chiar nu aveam mari asteptari de la el, insa m-a surprins
Costy_Craiova_fan pe 01 Decembrie 2009 16:01
destul de simpatic
Dante21 daca tu zici ca 9 si acest film sunt tampenii inseamna clar ca esti fan Borat,Bruno si alte tampenii cinematografice,habar nu ai dar te bagi in seama !!
claudiu-daniel-lugoj pe 5 ianuarie 2010 13:09
sunt de acord cu tine animatia 9 pentru mine este o capodopera a animatiilor,la fel cum a fost si Wall-E si probabil mai sunt dar nu imi vin in minte acum.
ediedi2009 pe 27 Noiembrie 2009 22:20
este super misto filmu l-am vazut e prea penal mai uitati-va si la alte filme
Bogatyr pe 17 Noiembrie 2009 22:23
Obezitatea
Deja procentul obezilor din lume e crescut. Daca mai ploua si cu chiftele...
claudiu-daniel-lugoj pe 05 Ianuarie 2010 15:49
Azi am vazut aceasta animatie si pot spune ca este dea dreptul fenomenala,o animatie foarte buna si cu multa culoare.Este si foarte educativa aceasta animatie din care poti trage anumite invataminte.Din aceasta animatie se trag doua morale foarte bune:1.Ar fi cind vei avea copii si ei vor sa faca ceva si nu le reuseste sa nui descurajezi,sa le spui sa mai incerce si cu siguranta a doua oara va reusi,nu le taiati aripile cind sunt mici daca vreti cu adevarat sa iasa ceva in viata si sa fiti mereu alaturi de ei,chiear daca mai gresesc,dar cel mai important lucru este sa le zici chiear tu ca ai incredere in ei.2Cea dea doua morala ar fi ca omul ar trebui sa se multumeasca cu cit are si ca abuzurile nu duc la nimic bun,in acest film e vorba de mincare,iar in viata de zi cu zi la avere.Omenirea are nevoie si de acesti savanti cum a fost in aceasta animatie doar ca ei ar trebui sa stie cind sa… citeşte
bogdan0125 pe 6 aprilie 2010 18:38
Vezi ca la inceput ai repetat cam mult cuvantul "animatie"
ooo333 pe 06 Decembrie 2009 18:19
Un oras ascuns sub A-ul de la Atlantic !
Super tare desenul , amuzant si te prinde povestea , parca si tu faci parte din ea , foarte bun nota 10 .
razvanoid pe 03 Decembrie 2009 10:40
foarte bun
Unul dintre cele mai bune filme de animatie vazute in ultimul timp. Merita!
fantomita pe 2 ianuarie 2011 09:17
Merita e cel mai tare film
bloodhound pe 24 Noiembrie 2009 11:39
Merge cu o bucata de pizza si o cola
A fost un film foarte simpatic,fiind potrivit pentru timpul cu familia.
par4zi7u pe 13 Septembrie 2009 12:28
cred ca va fi un film foarte bun mai ales ca este si 3d
abia astept sa ma duc sa-l vad

sweet_pinky pe 18 Noiembrie 2009 22:13
mancareeeeeeeeeeeeee
abia astept sa apara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! deja mi-e pofta sa ploua ,sa ninga peste tot numai mancareeeeeeeeeeee
v78oana pe 26 Noiembrie 2009 20:23
super tareeeeeeeeee!
Abia astept sa-l vad impreuna cu nepotelul meu. Trebuie mancam bine inainte de film, daca nu, exista posibilitatea sa lingem ecranul.Super filmul!
claudiu-daniel-lugoj pe 5 ianuarie 2010 15:52
vei intelege din aceasta animatie ce inseamna sa maninci bine cum ai zis tu,urmarestel si te vei convinge si apropo sal inveti pe nepotelul tau invatamintele din aceasta animatie.Sa fi iubita.
Mbi pe 06 Noiembrie 2009 23:36
HEEEY!
MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANCARE!
delicios.
abia astept sa-l vad.

Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 17:29
O animatie frumoasa, chiar peste asteptarile mele...Recomand
cosmin_kedii pe 02 Octombrie 2013 15:30
un desen animat foarte frumos .Vocea este potrivita pentru personajele . Ele transmit cu precizie starea de spirit și de ton , Aș dori , de asemenea, sa multumesc pentru Anna Faris ,,Sam Sparks (voce). Nu mă așteptam ca ea să lucreze la o voce de înaltă calitate și de caracter care spun sincer fost plăcut surprins când am aflat cine este " joaca ".
kakapiciu pe 23 August 2013 22:41
In general imi plac animatiile care te fac sa zambesti, la fel si Cloudy With a Chance of Meatballs.
pisicuta1 pe 25 Martie 2012 17:58
da
e uj fim f bun nu il ratati!........................................
chiba_florin pe 27 Februarie 2012 15:05
interesanta vreme...
un film care te amuza pur si simplu, animatiile au luat o turnura pozitiva fiind implementata "tehnologia 3D", inclusiv pe ecranele normale, o viziune de nota zece, felicitari creatorilor!!!!!!!! RESPECTE!!!!!!!!!!
Banana02 pe 12 Februarie 2012 00:49
o idee foarte buna in acest film este unic si asta e tot ce vreau eu personal de la un film sa fie unic sa fie ceva ce n-am mai vazut pana acum recomand tuturor nota 9 de la mine
DragonMaster pe 10 Ianuarie 2012 10:48
O animatie destul de buna care are o idee noua si este numai buna daca vrei sa te relaxezi dupa o zi incarcata.Nota oferita acestui film este 7.
Vegetarian pe 07 Ianuarie 2012 04:08
Frumoasa actrita Anna Faris apare in filmul asta ! Merita clonata ? Cam cate exemplare merita ?
Laura00 pe 28 Aprilie 2011 10:31
Mi-a placut mult tema filmului.Numai din titlu iti dai seama ca e amuzant si ca ai la ce te uita.Mie una mi-a placut.
danymury pe 08 Aprilie 2011 17:56
foarte tare animatia....mancare cat incape...no luati de aici...foarte tare ideea
catasmile17 pe 03 Aprilie 2011 15:34
foarte buna animatia !!!!!!!!!!!!!!!!!!
va recomand!!!!!!!!!!!

MariaVilla pe 26 Februarie 2011 10:57