Păreri City Island

City Island

liniuta pe 21 Martie 2010 00:33
Un subiect dragut o familie plina de probleme si secrete ,,nevinovate" divizata si totusi unita intr-un final, cu un Andy G. ce joaca un rol ce-l prinde de minune , filmul are iz de drama , comedie , romantism , si un final pe masura ; 8/9 de la mine.....
not.Who.you.think pe 11 Februarie 2010 01:45
Plina de umor aceasta comedie. O distributie buna si un scenariu plin de situatii comice alcatuiesc un film foarte bun!
donpedro pe 9 martie 2010 15:37
Si finalul este ....
jansic pe 09 Aprilie 2010 03:24
rolurile sunt interpretate absolut natural, filmul m-a ajutat sa-l redescopar pe Andy Garcia . eu il recomand!
Carcotas pe 24 Noiembrie 2020 17:03
Secrete de familie
Filmul incepe lent .Nu-l abandonati ! Urmeaza o poveste frumoasa si bine filmata .Andy Garcia face unul dintre cele mai bune roluri ale sale. Pacat ca finalul,plin de tensiune, este realizat teatral.
lili22 pe 10 Iunie 2019 22:23
O comedie usurica cu un Andy Garcia mult mai matur decat il stiam....
DragonMaster pe 24 Martie 2013 14:52
Secrete in familie
Este un film foarte bun care spune povestea unei familii care are unele secrete si acestea duc la unele neintelegeri daca nu sunt dezvaluite.Mi-a placut foarte mult cum a jucat Andy Garcia ,iar scenariul filmului este unul placut si de urmarit fara sa te plictiseasca .Ofer nota 8 acestui film pe care il recomand celor care iubesc genurile drama,familie.
MrHolmes pe 28 Decembrie 2012 23:13
viata de familie
Parca mai real decat toate celelalte filme de genul asta, e prezentata viata de familie. Filmul se bazeaza pe o singura familie si pe toate problemele care intervin in viata fiecarui membri. E si destul de amuzant pe alocuri.
robbiex2 pe 25 Septembrie 2010 00:00
Am vazut filmul doar pentru Andy Garcia si a meritat!
Un film cat se poate de natural ce contine cateva secrete..intr-o familie obisnuita.
Filmul merita, este amuzant dar si tragic.

Blu3sky pe 15 Septembrie 2010 19:22
un film foarte bun cu diverse ramificatii surprinzatoare, dar dezamageste la sfarsit cu modul chessy incheiat. Ma asteptam sa se termine in drama, nu in happy ending.
dimga pe 08 Septembrie 2010 23:24
Care-i semnificatia fetisului cu grasele?
1. Un film departe de lumea dezlantuita, ce aduce in prim plan familia. Una tipica care in ciuda "secretelor", se reuneste zilnic la cina. Desi plicticos la inceput in cele din urma m-a prins si am rezistat pina la final. Recomandat pe post de comedie (nu este o comedie) pentru persoane peste 30 de ani, femei, ce urmaresc serialul si/sau considera pe Andy Garcia un barbat bine. De vazut o data. Atentie la ora de start sau veti adormi inainte sa inceapa "actiunea".
2. Fiecare membru a familiei exceptind mama are un secret. Cel care ma intriga este al baiatului ii place sa hraneasca grase. Lasind la o parte varianta ca e umplutura la scenariu, exista vreo metafora americana care-mi scapa?[tema pentru critici]
3. Nu regret ca am vazut filmul.