Păreri Chi bi xia: Jue zhan tian xia

Red Cliff II

ClickClack pe 07 Februarie 2010 16:33
merita vazute amandoua partile, cel mai bun film cu razboi din ultimi ani
ornitoring pe 27 noiembrie 2013 23:16
my way 2011 :D
gabyAlex pe 15 Septembrie 2010 01:23
un film care oricand poate (si o face EXCEPTIONAL) concura cu productiile Hollywoodiene... nu ma asteptam sa vad asasa ceva din partea cinematografiei Chinezesti... RECOMAND !!! OBLIGATORIU DE VAZUT !!!
danylos pe 09 Martie 2023 21:24
Salutare
Imi spuneti si mie va rog cum dq vad filmul ??????
edinaa pe 17 Mai 2015 08:03
Un film foarte bine facut. Bravo John Woo! Recomand.
Bayard pe 09 Februarie 2013 05:11
Red Cliff 2 este continuare filmului aparut in 2008 si trebuie vazute impreuna pt a se putea intelege ceva. Practic este vorba de lupta de la Chi Bi (Red Cliff) care a marcat decisiv istoria Chinei, si a dus la impartirea regatului in 3. Sigur, in film Cao Cao, este personajul negativ, dictatorul, cel care il asuprea pe imparat.... iar guvernatorii din sud sunt personajele bune, care vor sa apere dinastia Han :). In realitate, nu erau asa de diferiti... Liu Bei e prezentat ca cel mai bun om posibil, insa imediat dupa lupta asta el s-a declarat imparat si a inceput o campanie de cuceriri :). Chestiile astea nu conteaza asa de mult, pt ca si Cao Cao nu este prezentat ca un nebun, este un personaj negativ excelent, discursul lui din fata soldatilor e poate cea mai buna parte din tot filmul. Batalia este extraordinara si navala si terestra, cu asediu, cu formatii de lupta, tot ce-ti poti… citeşte
deadlord pe 07 Septembrie 2012 19:11
Parca este la fel de bun ca si primul. Totusi este un film superb si foarte captivant.
CVB97 pe 30 Martie 2012 21:51
Un film foarte bun! Multe filme si seriale au fost facute care au ca subiect "Perioada celor trei regate"!!! Asemanator cu serialul Trei Regate.
Mihai2508 pe 12 Decembrie 2010 20:53
Un film la fel de reusit ca si prima parte, il recomand tuturor carora le plac filmele cu razboi, oricum este unul din cele mai reusite filme.
Daca vreti sa vedeti un film asemanator va recomand "Little Big Soldier", este foarte bun.

vali-titan pe 26 Decembrie 2009 02:21
Superb! Incredibil! o realizare artistica completa!
Bogdan88 pe 04 Iulie 2009 16:57
NEasteptat de bun
Ca primul,adica super tare!!! Cel mai tare film de genul asta!!!
mosbgd pe 18 Iunie 2009 16:53
Red Cliff ll