Păreri Chaos Theory

(2008)

Teoria haosului

adelyky pe 11 Octombrie 2009 23:34
Ryan joaca foarte bine si in acest film..stilul sau expresiv de a juca face totul amuzant si dramatic in acelasi timp
bizonul pe 5 februarie 2014 07:13
Hai ca-i buna, ma obisnuisem cu idioteniile indiene la aceasta ora. Daca filmul este bun, inseamna ca ceva s-a intimplat spre bine.
cezarika21 pe 06 Februarie 2014 08:32
"Dragostea e lucrul cel mai puţin aleator din întregul univers"
Viaţa este guvernată atât de aspecte prestabilite, cât şi de aspecte aleatoare. Nimic nu poate fi 100% sigur, întotdeauna existând cel puţin un element care nu poate fi controlat şi care face ca viaţa să nu urmeze un curs stabilit, ci să evolueze într-un sens mai mult sau mai puţin aleator. În acest film, viaţa unui om obsedat de ordine şi stabilitate este dată peste cap de un eveniment neprevăzut. Aspectele vieţii care păreau a fi sigure devin dintr-o dată nesigure, iar întregul fundament pe care-şi bazase existenţa se prăbuşeşte. După mai multe încercări de a se supune aleatoriului, omul găseşte totuşi un element care face ordine în haosul existenţei: dragostea, care este o alegere voită şi devine astfel lucrul cel mai puţin aleator din întregul univers. Dragostea nu se întâmplă, ea se dă şi se primeşte în mod voit şi este superioară… citeşte
mihaelatb pe 02 Octombrie 2010 15:03
Comedie nu prea este ,caci nu prea este comic sa afli ca tot ce credeai ca este stabil si cert in viata este de fapt relativ.lui Frank viata este data peste cap si punctul culminant este atunci cand vrand sa dovedeasca ca nu este tatal unui copil , constata un adevar mult prea socant pentru el.Dintr-o data, el invinuitul , este cel care are dreptul sa invinuiasca pe ceilalti ! 8
mary21o pe 22 Decembrie 2011 16:06
am vazut filmul acum cateva zile dupa ce am citit un banc pe facebook si cineva spunea ca e vorba de ply-ul acestui film,asa ca l-am vizionta.
Mi-a placut mult,te invata multe lucruri,iar Ryan joaca foarte bine si arata la fel atat ca tata al miresei ca si atunci cand era mai tanar

White.Lily pe 17 Octombrie 2010 18:51
Un film foarte interesant care spune multe adevaruri, un Ryan Raynolds foarte interesant si de nerecunoscut.
Mbi pe 28 Mai 2010 23:11
Talk or Talk?
Mi s-a parut interesant filmul deoarece am vazut o noua latura teatrala a lui Ryan Reynolds .E simpatic..o poveste draguta despre dragoste,ca niciun` alta..interesant si inceputul.Sfarsitul cam previzibil,dar merge:).
Anyway..un film foarte bun pentru o seara de vineri!

olivert1310 pe 23 Mai 2012 22:09
MERITA VIZIONAT
Este super filmul, de cand il am in calculator( ani buni) cred ca l-am vazut de vreo 10 ori. Cateodata te miri si te intrebi cat de prost poate sa-ti mearga intr-o zi,Ryan Reynolds in rolul lui Frank a aflat. Vizionati-l fara nicio indoiala!
Mihai2508 pe 02 Iulie 2010 19:47
a fost un film foarte interesant nu ma asteptam sa fie un film atat de reusit. Ryan Reynolds si-a jucat foarte bine rolul.
FlameOn pe 11 Iulie 2009 19:57
Unul dintre cele mai frumoase filme pe care le-am vazut in ultimile luni,chiar foarte interesanta poveste,care ni s-ar putea intampla oricui.
Dar nu numai asta,filmul ne invata sa iertam pe cel iubit,sa-i iertam greselile daca ea/el ne iubeste incontinuare si ii pare rau.
"The most important thing about love is that we choose to give it and we choose to receive it making it the least random act in the entire univers.Transcends blood,it transcends betrayl and all the dirt that makes us human.
And if you can figure that out, then jakes lee in the world got nothing on you."

valconnex pe 09 Septembrie 2018 11:01
Captivant
Merge incadrat la capitolele drama-familie. Bun si fara supervedete.
celestina_cella pe 15 Ianuarie 2017 01:09
Totul se intampla cu un motiv
Teoria Haosului (2008), un film exceptional despre cum NU avem cum stapani sau controla miscarile Universului, daramite intamplarile vietii ce ne pot lua prin surprindere, ne pot da peste cap orice lege a ratiunii, a ordinii in lume, atunci cand vine vorba despre celebra teorie a haosului.
Morala: Totul in aceasta viata, sta in puterea iubirii si a iertarii, si in clipa de fata a prezentului. Alta constanta nu mai exista, pentru ca restul nici nu mai conteaza, cand in jurul nostru e un haos al evenimentelor si intamplarilor.
L-am regasit pe Ryan Reynolds ca actor melodramatic, intr-un joc de exceptie! Un film psihologic foarte bun! Il recomand! :)

Demolari6 pe 31 Mai 2015 21:43
Un film de calitate...
Mi-a placut ideea filmului, intr-adevar nu putem controla totul cu rigurizate, dar e necesar sa fim lucizi si inspirati in deciziile pe care le luam....in plus, norocul chiar conteaza in viata....
gigirigips pe 02 Februarie 2015 01:48
Non scolae sed vitae discimus
Tema filmului este extraordinară, relația materiei cu timpul și spațiul și evenimentele întâmplătoare ce se produc în timp și spațiu. Relațiile interumane întâmplătoare sau organizate în timp și spațiu sunt foarte bine definite . Într-un cuvânt , Teoria Haosului , este bine ilustrată în acest film , atât fizic cât și social . Doar partea matematică are lipsuri mari . 0+10 = +10, nicidecum -10. Orice copil de clasa I-a știe că dacă dai ceasul înainte ajungi înainte (devreme) și dacă îl dai în urmă ajungi în urmă (târziu) . Dar așa e școala în America , ca să nu ne mai plângem de a noastră .
EUGEN.VIDEO pe 19 Decembrie 2013 22:24
Mda...
Un film foarte...scurt......................................................................
iulian94 pe 10 Iulie 2013 18:00
Un film interesant si dragut, merita vazut. Nota 8
deadlord pe 30 Decembrie 2012 13:24
Un film ce chiar m-a impresionat..................................