Nu stiu ce credeti voi,dar filmul asta este slab,mai slab decat ultimul mesaj pe care lam trimis scriind ca e slab.Numai Halle Berry a jucat cel mai bine,deci asta inseamna o stea pentru ea si o stea pentru CatWoman.
Repet filmul este f.slab.
ambele filme au fost foarte bune! Daca nu sunteti fani ai genului acestui film atunci numai comentati
Redman
pe 19 Iulie 2004 23:21
Nu inteleg de ce critica DENIS filmul pentru ca n-avea cum sa-l vada dar a scris si el acolo sa se afle in treaba.Oricum treaba e urmatoarea Catwoman e din Batman si pe ea in film o cheama Selina Kyle iar in filmul asta o cheama Patience Prince.Regizorul ori e nebun ori a fost beat cand s-a gandit sa faca filmul.Ii dau filmului 3 stele pentru ca imi place de actrita principala.
http://www.cinemagia.ro/getimg.php?id=9805&size=m - Minnie Mouse in toata regula. Patetic!. La film tot o sa ma duc ca i-au facut atat reclama de parca ar fi nu stiu ce summer blockbuster. Se impute treaba rau de tot cu filmele cu super eroi.
O steluta pentru modul cum se plimba camera, acelasi stil de filmare ca in Vidocq.
In rest filmul este o mare catastrofa. Efectele sunt atat de proaste ca nu pot sa-mi dau seama care se misca mai prost, Spiderman sau Catwoman (cam la acelasi nivel intelectual si artistic).
Frumoasa Halle Berry isi tot unduieste frumosul trup pe sticla dar prin jocul ei demonstreaza ca nu e cale chiar atat de lunga de la Oscar la Zmeura, doar e si asta un premiu.
Singura aparitie interesanta e babeta Stone care inca se tine bine.
0
2
Ady
pe 16 August 2006 10:41
Nici nu am avut rabdare sa ma uit la tot filmul! Lasa mult de dorit! Si Pitof ala cine e??? Nici nu am mai auzit de el...Mai bine se lasa de facut filme..Costumul lui Catwoman e nasol, scenariul naspa si ar mai fi o gramada de greseli..
nu shtiu de ce critica toata lumea acest film cand exista filme mult mmai penibile. Halle Berry joaca fain shi efectele merg. Oricum cei de la zmeura shi oscar sunt parteneri shi nishte dobitoci.
In afara de actrita principala - Halle Berry - nu a fost nimic special !
Povestea a fost banala , iar Sharon Stone de-a dreptul stupida , park i-a fost greu sa intre in pielea personajului , totusi din cate tin minte a mai avut cate roluri negative , gen Basic Instinct !
mi se pare super thare filmul...+ de asta.....ma reprezinta.....inca de mica am avut o legatura mai stransa cu felinele....e sooper..redifuzati-l va rog ;;):*:*:*:*:X:X:X:X
thare?:P......si pe mine ma reprezinta dar nu la partea cu felinele.....n-as zice ca aveam o legatura chiar stransa, era una buna......dar nu stransa.....mie mi-a placut altceva la filmul acesta
Hmm...mie mi sa parut frumos :S.Era si timpul sa mai fie si un film in care "eroina" principala sa fie femeie.Il avem pe Batman,pe Spiderman,pe Superman,etc...Actrita care a interpreato pe Catw. a fost foarte buna. 9/10 pt MINE.Nus critic,deci dau nota si parerea mea,nu judec filmul dupa toate aspectele sale,deoarece nu am experienta in asa ceva.Insa ma captivat,si asta ar fi si ideea filmelor.
Comentezi numai incat sa dai un coment :|?Eroina-erou.Si multe filme,daca nu toate care au fost facuti dupa eroi celebrii din desene animate,sunt barbati.Catwoman este singurul film pe care eu lam vezut si in care eroina(eroul la masculin) este o femeie,deci povestea este despre o FEMEIE.Unde nu mam exprimat corect?Scuzama daca intradevar nu mam exprimat bine...Insa va rog daca nu intelegeti comm-ul cuiva,sal cititi de doua ori,si daca pur si simplu nu sa exprimat cum trebuie(scuze de atata "exprimat") sai spuneti...Logic ca nu este vreun film in care EROINA sa fie barbat,lol :)).Daca eroina-i la feminin,e femeie,dacai erou,la masculin,si asa mai departe...Sper ca acuma se intelege...
Mi s-a tot spus că acest film, Catwoman, este unul dintre cele mai proaste filme comerciale filmate vreodată, dar trebuia să mă conving. Totul este în neregulă în acest film. Are valoarea unui episod dintr-un serial american din anii '90.
Ştim că în fiecare clasă de elevi există o cochetă detestabilă. Ei bine, imaginaţi-vă că acest personaj dual, complex, care duce o luptă crâncenă în sine, a fost distrus după ce-a fost pus în scenă tocmai de acea cochetă. Mimica şi gestica ei nu reflectă personalitatea felină trecută printr-un filtru uman, ci un soi de femeie în călduri ieşită în oraş după ce iubitul ei a refuzat-o... mai are năbădăi de se urcă pe pereţi! Parcă am în faţă o femeie care nu ştie seduce: baba Dochia se ştia linge mai pisicesc pe buze decât Halle Berry. Filmul are prea multe conotaţii sexuale ieftine. Mă aşteptam ca-n… citeşte
halle berry ar fi putut sa faca o treaba muuuult mai buna decat ce-a facut aici, dar nu cred ca merita sa fie nominalizat/castigator la zmeura de aur. exista multe filme muuult mai proaste, dar cred ca de la acesta erau asteptari mai mari, si de aceea a fost si dezamagirea pe masura. Mie, personal, imi place ideea de "Catwoman" si am savurat filmul mangaindu-mi pisica, dar, ce-i drept,filmul e departe de a fi un film BUN.
mi'a placut super mult filmul. dar sincer, m'am uitat la el doar fiindca am vazut ca joaca Sharon Stone in el...................................................................
Vreau sa vad Batwoman si Catman.
Recomandat cu prisosinta fanilor si fanioanelor genului, genului frumos negru precum o pisica aducatoare de ghinion. Un fel de "Pisica neagra-pisica neagra" pentru cei carora nu le place Krusturika ci Hale Berry. Sincer, desi recunosc cu jena ca ma numar printre ei, imi dau totusi seama ca filmul e la fel de valoros si demn de colectionat precum o doza de bere turtita gasita intr-un tufis. Proteste, ceva?...
Imi place foarte mult acest film si sunt impresionat de aceasta actrita, joaca un rol deosebit de special. Arata foarte foarte sexy in costum
Halle Berry SI ARE UN CORP DE INVIDIAT, DE NOTA 10!. Arate superb, o plac foarte mult,O IUBESC!!! ....... .
Stiu ca nu are critici prea bune.Mie mi-a placut.L-am revazut cu placere.Cine este fan al filmelor cu Batman, Superman va "gusta" si acest film, mai ales ca nu este chiar atat de rau jucat.
Filmele pomenite de tine cat si cele cu "Blade", fantome, vanatori de fantome, cu vampiri, zombi, avatari, "Star Trek", etc. sunt filme doar ptr. copii institualizati, ptr. cei cu probleme de sanatate si nu ar treaba cu filmele de bun simt, filme din viata reala. Ca sa revezi asa "comedie", trebuie sa ai multa rabdare si "multa" minte.
Repet filmul este f.slab.