Păreri Castle

Castle

user-61faf52f7e697 pe 02 Februarie 2022 23:21
Delicios! De multa vreme nu am mai urmarit
cu asa placere un serial! Am ras si mi-a bucurat sufletul! Recomand cu drag!

Herpes pe 10 Octombrie 2020 21:31
Nota 10 - always!
La 11 ani de la lansare ;ș la 4 ani de la ultimul episod ... încă este un gold-standard în domeniu. O poveste de dragoste excelentă, cu personaje superbscrise și descrise, deghizată sub forma unu serial polițist.
user-5e48f56cb8036 pe 16 Februarie 2020 09:57
Un serial excelent. L-am văzut de 2 ori toată seria. Recomand cu plăcere. ❤️
pandora47 pe 27 Ianuarie 2019 13:31
Se pare ca în 4 februarie 2019 începe serie noua :)
user-5c06d45e8d81d pe 04 Decembrie 2018 21:25
Când o să reapară serialul?Mi-a plăcut foarte foarte mult şi l-am urmărit seară de seară.Nu ştie cineva când o să reapară?
Herpes pe 10 octombrie 2020 21:34
:) Tocmai a revenit la Diva.
Klaudiu10 pe 30 Octombrie 2018 19:02
se merita
Ca sa repet un cinemafil......se aseamana cu Mentalist, dar mai glumet.In rest este un serial care te prinde, te fascineaza si trebuie sa-l vezi.
Crissy_2525 pe 19 August 2013 19:30
Cel mai bun serial pe care l-am vazut EVER !!! Discutiile dintre Castle si Kate sunt pline de umor ... rolurile li se potrivesc de minune !!!
tegeve pe 20 Februarie 2013 20:12
pentru toate gusturile
Personal urmaresc acest serial de pe alte surse , iar relatia dintre Castle si Becket o poveste care imbina foarte multe elemente , fac poveste placuta publicului larg ,umor ,suspans , drama si misterul care inconjoara povestiile din fiecare episod fac ca cele 50 de minute sa treaca foarte repede
JohnnyQ pe 06 Ianuarie 2013 23:28
Superb
Din punctul meu de vedere, unul din cele mai bune Showuri de Televiziune EVER MAKED ! actori super tari, scenarii misterioase si foarte bine, sa nu mai vorbim despre umorul si fazele comice care sunt in abundenta pentru un serial politist, pe mine m-a convins, nota 10 CASTLE !
Lorand93 pe 08 Mai 2012 18:49
Oare va continua?
Am avut placerea de a viziona ultimul episod din sezonul 4, ieri seara, si din cate am vazut pe site-ul IMBD acesta este ultimul. Dar mica secventa de la final imi spune ca totusi povestea celor doi va contiuna sau este un final deschis care lasa de gandit fiecarui telespectator sa isi faca singur finalul. Eu totusi sper ca seria Castle va reveni cat mai curand cu sezonul 5, deoarece urmaresc de la inceput acest serial si mi se pare trist ca viata mea de liceu se termina deodata cu acest serial, macar ceva bucuri sa am si eu anul acesta.
Vegetarian pe 04 Mai 2013 12:12
la 51 ani Jack Coleman (1958) -- Senator William H. Bracken

la 38 ani Nathan Fillion este Richard Castle este un scriitor de romane polițiste care se bucură de un real succes.
după ce își omoară pesonajul principal în ultimul roman publicat suferă de lipsă de inspirație cauta un înlocuitor.
plictisit de faimă, fani și femei, este abordat de către detectivul Kate Beckett de la poliția din New York, pentru că a apărut un criminal care se inspiră din romanele lui Castle. Scriitorul ajută la prinderea criminalului și, de asemenea, găsește în persoana lui Kate pe următorul său personaj, așa că decide să o folosească drept sursă de inspirație pentru următorul roman.

Folosindu-se de relațiile pe care le are, primește permisiunea să o însoțească pe Beckett în timp ce aceasta investighează diferite cazuri

Vegetarian pe 21 martie 2020 11:33
Daca va fi sa simti foame , simte foame de iubire . Daca va fi sa inseli , inseala-ti stomacul . Daca va fi sa pierzi , pierde-ti frica . Daca va fi sa furi , fura o sarutare . Daca va fi sa minti , minte in privinta varstei tale . Daca va fi sa te infierbanti , infierbanta-te la soare . Daca va fi sa plangi , plange de bucurie . Daca va fi sa doresti sa fii fericit , doreste-ti in fiecare zi . Dragostea si gelozia pot orice .
cosmin_kedii pe 25 Februarie 2013 18:53
Sunt un mare fan al acestei serii, Sezonul 5 promite să fie excepțională cu super sondaje, un ritm mare și mereu plin de distracție
Dragos.87 pe 01 Martie 2017 12:34
Mie mi s-a parut un serial reusit pentru ca este foarte echilibrat.Serialul prezinta viata investigatorilor care nu este deloc usoara.Filmul are de toate:actiune,drama,mister si amuzament cat sa nu te plictiseasca sau sa devina unul din acele seriale penibile sau trase de par.Mi-a placut mult acest serial asa ca il recomand cu mare incredere,merita!
Mihai2508 pe 28 Octombrie 2016 14:59
Fenomenal
Un serial politist de exceptie, pe care il recomand cu cea mai mare incredere. Serialul este foarte bun, si imbina foarte bine cazurile individuale, cu povestile principale. Asul din maneca acestui film il reprezinta cuplul Castle si Becket, si tensiunea dintre ei (toate tipurile de tensiune). Un serial plin de actiune, umor, faze comice, inteligente si replici perfect gandite. Imi place ca seria s-a terminat frumos.
danacupsa pe 27 August 2012 12:40
Este intradevar un serial exceptional, care merita vazut de iubitorii genului. Sper ca si urmatorul sezon sa fie la fel de interesant ca si anterioarele, sau chiar mai tare.
Se pare ca sezonul 5 va aparea pe 26 septembrie, din cate am citit.

emy_sinaia pe 22 Iulie 2011 11:03
un serial bun cu actiune si romantism, inclinat cu precadere spre partea feminina a publicului, cred eu, cu toate astea am urmarit fiecare sezon si nu m-am plictisit, in fiecare episod apare alta crima misterioasa de rezolvat, foarte interesant faptul ca autorul serialului timp de 3 sezoane a ocolit sa bage in pat personajele principale kate si richard ceea ce a tinut suspansul ridicat ; mi-a placut foarte mult relatia de prietenie dintre richard si fata lui !
Olympica pe 07 Ianuarie 2011 21:55
E un serial foarte bun. Imi place foarte mult. De cand eram mica ma uitam pe la acest gen de seriale si nu puteam sa il ratez tocmai pe Castle.
Klauss33 pe 05 Septembrie 2011 10:45
Castle si Becket, sustinut de cei din jurul lor, fac din acest serial unul foarte simpatic, haios si usor de urmarit. Este o placere sa ii urmaresti in dialogurile lor si sa fii alaturi de ei in rezolvarea cazurilor, episod de episod.Aduce foarte mult cu The Menthalist dar in privinta pers principale se aseamana foarte mult cu Bone,relatia dintre Booth&Brennan e la fel ca cea dintre cei doi...3 seriale de succes !
WikdMovies pe 11 August 2011 21:18
Un serial foarte bun!
Nathan Fillion si-a gasit alt serial! Un serial foarte bun! Este un fel de The Mentalist mai glumet!
byutz pe 16 Februarie 2010 12:12
Idem 'R-Malasorte'
Mi-a placut mult si sunt surprinsa ca e dat in romania:O

opreadina pe 28 Septembrie 2011 19:06
Un serial care cuprinde toate genurile comedie, drama, actiune, romantic, si asta il face un serial de succes, e unul din serialele mele favorite, actori foarte buni, stana katic a crescut in fiecare sezon si ca actor si ca personaj...e o placere sa il urmaresc
JoJoMovie pe 29 Octombrie 2011 18:55
Cel mai bun serial criminalistic pe care am avut ocazia să-l văd! Personajul lui Castle mi se pare atât pe fascinant pe cât mi se pare de amuzant.
Combinarea adecvată a relaţiilor dintre personaje îl face şi mai interesant!

deea9595 pe 14 Martie 2011 17:52
un serial magnific cu actori excelenti!
iar relatia dintre Richard Castle si Kate Beckett imi pare foarte interesanta si amuzanta:))

R-Malasorte pe 11 Octombrie 2009 21:34
Castle
Unul dintre cele mai bune seriale aparute in 2009.Am urmarit cu placere fiecare episod si le astept cu nerabdare si pe celelalte.