Păreri Bruce Almighty

Dumnezeu pentru o zi

relea lucian pe 19 August 2003 00:30
are si filme mai bune
TLD pe 19 August 2003 12:03
Da cu siguranta nu e cel mai bun film al lui!
Bogdan Honciuc pe 31 August 2003 16:03
Am ris la gafele de la filmari, prezentate in final, mai mult decit in tot filmul la un loc. "Dumnezeu pentru o zi" este amuzant pina la jumatate, cind incepe sa fie moralist... boooring
Catalin Corin pe 26 Septembrie 2003 18:27
Ce am sa spun acum nu este o gluma ci sincera mea parere despre acest film>>>> "Dumnezeu pentru o zi" este o adevarata porcarie,o porcarie in toata regula,pana si daca vizionam un film de prin anii 30-40>>> era cu mult mai interesant si probabil si captivant.Regret ca am vazut acest film, nu regret pentru banii de bilet ci pentru timpul pierdul in sala acolo unde nu stiam ce motiv sa am in fata prietenilor mei ca sa scap din sala de la un asa film.INGROZITOR film.
Matrix pe 17 Decembrie 2003 18:46
Plictisitor, putine poante reusite, scalambaieli, morala. Bine macar ca nu e prea lung.
Ovidiu239 pe 31 martie 2013 20:09
Pacat ca n-a tinut mai mult.
Nicolae Dragusin pe 19 Decembrie 2003 02:33
Am vazut si eu filmul acesta chiar acum cateva ore. Intr-adevar, nu este o comedie asa cum ne-am astepta; la urma urmei, oricine isi poate da seama ca sunt destul de multe secvente al caror umor este tras de par si lungite pana la diluare. Dar cred ca ce este foarte interesant este mesajul transmis si destinul lui Bruce. Cred ca inainte de a fi o comedie este un film moralizant. Am gasit pasaje (dialogurile eroului cu Creatorul) care seamana izibitor de mult cu Alchimistul lui Coelho. Se poate discuta destul de mult asupra acestui film. E bine ca exista si si mai bine este sa-i intelegem ideea.

Ilila pe 16 Ianuarie 2004 13:14
Cind un film ne aduce confirmari atunci il apreciem pozitiv, ca fiind bun, cind un film ne aduce o informatie noua, il consideram interesant iar cind nu-l intelegem deloc spunem despre film ca este prost si slab.
Cioanca Alex pe 06 Martie 2005 22:36
Cool!!! filmul. Am citit ce au scris unii despre acest film si cred ca ce au scris ei este o porcarie. Eu am vazut filmul acum nu de mult si a fost beton! Eu nu regret ca am vazut filmul si chiar o sa ma mai uit de multe ori la acest film.
Denis pe 09 Martie 2005 18:35
Am murit de ras urmarind filmul asta.Eo belea de film.Miau placut poantele cu cainele si cu luna.O sal mai vad.E prima oara cand Jim carrey face minuni intrun film.
tanasa c. pe 21 Martie 2005 20:38
film bun,asa cred se putea si mai bine
Alexandrescu Viorel pe 11 Februarie 2006 20:23
VA IUBESC PE VOI SUNTETI CEI MAi tari in comedie cu filmul asta si Jim Carrey este CEL MAI TEARE COMEDIANT din lume,cu filmul asta chiar ati aratat comedie de prima clasa
Alexandrescu Viorel pe 11 Februarie 2006 20:34
hey baieti sunteti ce mai tari dar o parte din altii spun prostii pt acest film dar cei care cred ca filmul e bun,SUNT BETON!iar.........cei care spun..........'"ca filmul este prost" sunt niste GOGOMANI de DOI bani!ii provoc sa faca unul mai bun de atat,sa-i vad pe lenesi,(sunteti cei mai tari,sa-i spuneti sa imi da un mesaj pe messeger)alexandrescu_viorel(ok baieti)
mu_zz_i pe 06 Martie 2006 18:39
Nu prea mi-a placut. A avut unele faze cat de cat dar nu ma convins. Un film de duzina, mediocru.Pacat pt ca Jim Carrey a jucat numai in filme tari.
@NNyTT@ pe 21 Aprilie 2006 21:46
Mie chiar mi-a placut filmul...l'am vazut Joi seara pe 20 aprilie...am si ras bine la unele parti...si daca as avea ocazia l-as mai vedea de inca vreo 100 de ori;) PAREREA MEA :D
Chirita Lucian pe 14 Aprilie 2007 20:29
A fost MARFA filmul, si trebuie sa recunosc ca Jim Carrey este un actor foarte bun.
stupu pe 04 Noiembrie 2007 14:27
mai filmul e belea
stuparu nicoleta pe 26 Mai 2008 23:53
imi pare rau pentru cei care nu stiu sa vada adevarat valoare a acestui film...si nu e boring....cum spui unii:-" deloc...vati intrebat vreodata ce ati face daca ati putea fii d-zeu pentru o zi...eu cred k e ceva care mintea umana nu poate comcepe..totusi cineva inderazneste sa faca ceva..incercati sa vedeti..ceea ce vrea intradevrat sa spuna..filmul..pentru mai multe..detalii urmariti filmu...sau putem vb pe id meu:winter_moon_leta( numa'daca aveti intrebari)
andyrock4ever pe 11 Iunie 2009 16:48
O comedie care nu este destinata doar fanilor lui Jim Carrey. Este o comedie care, pe langa umor, are si o morala draguta, plus poveste captivanta
FreakDoll pe 14 Iunie 2009 22:09
Jim Carrey, un actor atat de bun incat ajungi sa te intrebi unde incape atata talent!! Ce sa mai zic de Morgan...
bizonul pe 26 decembrie 2019 14:30
Filmul este idiot, ca toate celelalte ale lui Jim Carrey. Iar alea unde mai da si vanturi sau se masturbeaza cu un sex barbatesc de cauciuc, la o betie ordinara , produc multa scarba. Ca poti rade la asa ceva, este este chiar ceva de ras.
palade_gil pe 11 Iulie 2009 18:31
Ce-am face daca am fi Dumnezeu pentru o zi? Puterea este foarte tentanta si egoista. Mi-a placut mult filmul
sorinreddog pe 14 Iulie 2009 21:47
Jim Carrey!
Jim Carrey este un actor deosebit,cred ca este singurul care poate juca in scenele din acest film,si te faci sa razi,te binedispune,Multumim Jim!
sik54 pe 19 August 2009 12:15
Mi-a placut foarte mult si a fost amuzant pana la extreme,numai jim carrey putea sa face un asemenea rol.Mi s-a parut genial si rolul lui morgan freeman,a fost o idee remarcabila sa distribiue un negru in rolul lui Dumnezeu
Tim3a12 pe 30 August 2009 12:07
il ador.e una dintre cele mai tari comedii.:xe super:xmai ales faza cu cainele.:x Jim si Jennifer sunt super.ii ador:x
g3.giani pe 27 Noiembrie 2009 00:02
Un film foarte bun asa cum Jim Carrey ne-a obisnuit! Nota 8!
paul2000 pe 14 Decembrie 2009 15:04
Am ras ceva la filmul asta! Ideea este destul de originala, iar Jim Carrey este, ca de obicei, foarte potrivit rolului pe care il joaca. O comedie frumoasa! Recomand!
rrs85 pe 23 Martie 2010 14:16
servit-am o portie sanatoasa de ras...… citeşte
marius93 pe 03 Aprilie 2010 10:15
Toti criticii care au dat note mici filmului sunt niste ipocriti. Fiecare dintre noi daca ne-am afla in situatia respectiva, am fi facut ca Bruce, asta-i lucrul care mi-a placut cel mai mult, e foarte realist si spus din perspectiva omului simplu, de rand, care vrea sa fie recunoscut si apreciat. Multa comedie, dar si drama spre final, cu un mesaj puternic.
harrycineastul pe 26 Aprilie 2010 15:20
Foarte tare
foarte tare filmul merita vazut am ras cu la crimi!!!!
Emperor pe 28 Aprilie 2010 20:52
Un film la care razi in hohote.
Nu-l ratati!

RoxyD pe 08 Mai 2010 21:21
ce n-as da sa ma joc si eu cu supa... sau sa-mi invat "animalul" sa-si faca nevoile la tualeta :D
Dgabriell93 pe 08 Mai 2010 23:03
e cineva care nu si-a dorit macar odata sa fie dumnezeu sau cineva cu puteri supraomenesti?
-Wizz- pe 10 Iunie 2010 10:23
doamne!pur si simplu iubesc filmul asta!!!ador partea cand desface supa in 2 .. foarte bun filmul..merita toate laudele! as da mai mult de 10 stelute:)) bravo jim!~
EugenLaurentiu pe 11 Iunie 2010 00:30
comedie ... merita :d ... frumos !!! eu zic 10/10 .
mjBIANCA pe 13 Iulie 2010 21:55
i se potriveste stilul nu ai c spune
mie personal imi plac la nebunie rolurile lui jim carrey din comedii( yes man; ice ventura, the mask)..i se potriveste stilul nu ai c spune.... mai ciudat e knd il vezi in roluri de genul number 23
cireasa.de.iarna pe 24 Iulie 2010 15:21
Filmu' asta e mortal...merita vazut de o mie de ori=))=))=))=))
fireskull pe 02 Octombrie 2010 19:54
frumos film...comedie nota 10..joaca bine Jim Carrey
Familia Capan pe 07 Octombrie 2010 11:29
Din nou Dumnezeu pentru o zi - Familia Capan
[...] refer la film, desigur. Astăzi fiind duminica non-catehetică, cele două grupe de cateheză de duminica [...] citeşte
Radu1711 pe 20 Decembrie 2010 20:25
radu1711
Bruce Almighty este o comdie de nota 10, m-am uitat la ea dupa 5 ani si am ras foarte bine :-))))
bugs pe 23 Decembrie 2010 10:59
Ce nu e de placut la un film cu Jim Carrey?"Comedieeeeeeeeeee Pura" si sper sa o tina in felul asta macar inca pe atat.
sarge pe 23 Decembrie 2010 14:56
O foarte buna comedie insa nu stiu daca era la fel de ok daca nu juca J.C.......pot sa zic ca salveaza filmul. Bravo lui
FuckOffn1 pe 24 Decembrie 2010 03:43
din nou un titlu prost tradus... exista si in film o replica de genu " esti deja 'god' de 1 saptamana cati oameni ai ajutat? "....

filmul este bun.. inca o comedie marca jim carrey cu acelasi stil inconfundabil. morgan imperial... si chiar si JA face un rol simpatic... si zic simpatic fiindca nu prea o agreez.

deea9595 pe 24 Decembrie 2010 12:30
nota 5 pentru Jim Carrey care a mai ridicat valoarea acestui film prin grimasele si atitudinea lui amuzanta:))
dar in rest e un film ciudat si fara sens:(

DownD3ad pe 7 ianuarie 2011 19:11
nu stiu ce ti s'a parut fara sens la filmul asta. :|
Alex95cL pe 26 Decembrie 2010 09:48
frumos film...comedie nota 10..joaca bine Jim Carrey
chiba_florin pe 01 Ianuarie 2011 03:18
SUPER
WOW Filmu' m-a entuziasmat foarte tare cand l-am vazut de prima data
Cei care nu l-au vazut neaparat sa-l vada e un film very fain
Shi e bine k este un Dumnezeu shi nu-I oricine

Federer pe 06 Ianuarie 2011 15:42
:)))))foarte tare filmul=))).oricum e si partea a doua pe care o recomand
zeki pe 06 Ianuarie 2011 18:48
Filmu acesta e demential nu trebuie ratat . O comedie super tare !
deeacrazygirl pe 12 Ianuarie 2011 21:04
a fost tare filmul si trebuie vazut deoarece este o comedie excelenta,iar Jim Carrey este un actor f. talentat
GeorgeFriends pe 03 Martie 2011 21:38
comedie buna
imi place mult actorul principal si de asta nota e mare
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 23:46
deci absolutly amaizing !!!!!!!!
dude this movie is awesome !!!!!!!!

Screwler pe 08 Mai 2011 18:37
Unul din cele mai bune filme ale lui Jim Carrey. SUPER FILM!

Film - Bruce Almighty

Bruce Almighty