Păreri Bron/Broen

(2011)

The Bridge

unkn0wn pe 10 Septembrie 2015 17:27
Un serial de nota 10, am avut timp si am reusit sa vad 2 sezoane in 3 zile, de abia astept al 3-lea sezon.
Argo2013 pe 19 Aprilie 2020 19:32
Super film politist. Merita nota 10 fără discuție. Mi-a fost mai greu să mă obișnuiesc cu limba suedeză, dar după câteva seriale nu m-am mai putut dezlipi de film până nu am terminat cele 4 sezoane! Nu numai americanii pot face capodopere și nordicii pot fi foarte buni. Urmăriți-l și nu veți regreta, va asigur.
Sofia Helin - Saga Norén face un rol demențial. Îți vine s-o iubesti și s-o urăști deopotrivă. Robocop sau un fel de cyborg polițist.
Kim Bodnia - Martin Rohde. Partener al lui Saga in primele două sezoane! Foarte bună interpretarea lui. Păcat că n-a mai fost păstrat în următoarele sezoane.
Thure Lindhardt - Henrik Sabroe. Nu m-a dat pe spate. Puteau găsi pe altcineva alături de Saga. Mi se pare puțin pe langa rol, noroc cu Saga că a echilibrat echipa...
Dag Malmberg - Hans Petterson, Sarah Boberg - Lillian Larsen foarte… citeşte

lavara_laiarna pe 21 Decembrie 2019 18:55
O ”Saga” polițistă bună, întro lume rece precum cazurile doar aparent elucidate.
blackmore pe 28 Iulie 2019 14:44
Unul dintre cele mai bune seriale politiste facute vreodata, in tot cazul cel mai bun dintre cele nordice , doar La casa de Papel se poate compara cu acest serial.Personajul principal politista Saga Norten intrpretata magistral de Sofia Helin este un personaj unic .cel mai bine jucat rol din istoria cinematografiei.
didi53 pe 25 Octombrie 2018 21:16
O lume a nordului
Am urmarit toate cele 4 sezoane ale seialului de nota 10, cum a scris cel de mai sus! Este o alta lume, dar cu aceleasi probleme. Politista Saga este si ea diferita (cred ca e autista - dupa noile etichete ale medicinii), dar impreuna cu colegii ei, rezolva crime deosebite (iar o eticheta)! Merita vazut!
blackmore pe 28 iulie 2019 14:43
E clar ca nu stii ce aia autism , dar ti-a placut si tie sa iti dai cu parerea.