Păreri Breeders

(2020)

Părinți și copii

Oana_S pe 11 Martie 2020 16:11
La prima vedere, Părinți și copii te face să te întrebi de ce cineva sănătos la minte și-ar dori vreodată să aibă copii, dar în fiecare episod, există momente care arată de ce acest cuplu a ales să fie împreună și de ce a cimentat această alegere cu hotărârea de a avea copii. Fiecare episod pare o felie de viață asezonată cu râsete, lacrimi, sarcasm și rutina din viața de zi cu zi.

gabriangelo.44 pe 13 Iulie 2022 03:11
Groaznic. Sunt doua serii de cate 10 epidoade ( jumatate de ora /episod). Zic groaznic doar pentru ca nu e pe placul meu, pentru ca personajele sunt atipice. Cel care a scris povestea a vazut doar lucruri rele. Cat de ghinionist sa fii, sa le nimeresti pe toate asa. Poti gasi in film foarte multe momente de iresponsabilitate daca te raportezi la relatia parinti-copii. Daca incerci sa vezi relatia dintre doi adulti, vei fi surprins sa vezi cat de perfectă este, in contrast cu anterioara - parteneri potriviti, prieteni buni, hotarari luate la unison....Trairile copiilor adolescentilor in raport cu cei de seama lor, si problemele fiecarei categorii sunt iarasi conforme cu realitatea noastra. Ar fi un film de nota 7.