Păreri BloodRayne

(2005)

Prințesa vampirilor

FreakDoll pe 17 Ianuarie 2010 22:20
Wtf?Ce film prost ...Nu inteleg de ce au acceptat anumiti actori sa-si strice reputatia cu un asemenea film... I-am dat 2 stelute fiindca in prostia lui e mai bun decat alte filme si mai proaste. Atat.
Praetorian pe 18 Ianuarie 2010 00:56
Foarte slab
Spre deosebire de joc acest film este jalnic . Un adevarat monument de prostie .
farfui33 pe 6 mai 2012 08:23
SE VEDE DUPA NOTA CARE O ARE
chiba_florin pe 31 Decembrie 2010 18:15
Un film bun dar pot sa spun k nu-i de nota 10
merge sa-l vezi din curiozitate

spanac2015 pe 2 noiembrie 2011 13:57
ii cat de cat ok filmul ...de un 6 merge
HappyKid pe 15 Ianuarie 2010 15:43
...
super,mie mi'a plcut mult,actiune buna,personaje bune din partea mea 10!insa finalul..dezamagitor... nu ma asteptam..
mayev pe 13 iunie 2010 00:01
10 stele? Probabil te-a luat somnul de la atata actiune buna
kanibalo pe 07 Iunie 2010 16:02
Un film acceptabil,avand in vedere ca altele de genul asta sunt si mai proaste ca asta.
NoxLamia pe 09 Aprilie 2010 12:48
Mi s-a parut o prostie cu ciucuri.Actorii joaca foarte prost,costumele sunt groaznice,povestea plictisitoare,efectele rele.E o MARE pierdere de timp.
marius pe 12 Iunie 2008 21:34
Am ramas profund dejamagit.. :( Nu e un film prost dar ma asteptam la mult mai mult de atat...
mayev pe 12 iunie 2010 23:59
nu este prost.....este incredibil de prost :)
ceridwena pe 02 Septembrie 2008 08:57
foarte tare!! mi-a placut filmul.mi-a placut ideea, ptr k a fost ceva diferit! actiunea nu a fost la fel ca in toate filmele cu vampiri. grafica shi locurile in care s-a filmat au fost foarte bine alese.am vazut imagini de la castelul corvinilor de la Hunedoara. ma poate ajuta cineva cu informatii despre celelalte locuri in care s-a filmat? (nu recunosc cladirea in care locuia meatloaf)
ceridwena pe 12 august 2005 13:42
shi actorii aleshi au fost foarte buni. imi place billy zane, imi place kristiana loken mai ales in inelul nibelungilor - i se potrivesc rolurile de "scorpie". am fost surprinsa sa il vad chiar shi pe meatloaf. merita vazut
Bayard pe 11 Iulie 2011 15:49
Filmul este un dezastru colosal, tipic Uwe Ball :)), probabil daca este vazut cu fast-forward poate parea decent :)). Costumele sunt atat de stupide, unii arata ca pirati, Rayne parca e o motociclista .... :)). Singurele atractii ale filmului sunt faptul ca e filmat in Romania la Hunedoara si scena topless a Kristannei Loken
xerses pe 20 Mai 2012 14:52
Slab film, slaba regie, slaba interpretare si nici scenariul nu te da pe spate...
Cristi Weed pe 13 Mai 2008 12:07
O prostie de film , cu 2 actori buni ! Atat ! Nimic mai mult ca imi tremura degetele pe tastatura cand scriu despre pelicula asta !
liviuneagu pe 1 decembrie 2012 23:06
prostie? cand vei face un film mai bun ca asta, atunci sa comentezi! si nu mai tasta aiurea: gandeste, si apoi scrie...
Ducu pe 10 Ianuarie 2009 22:32
ce fain ce infricosator cei care trebuie sa fi facut filmul ei nu pot sa doarma seara am si jocul si e________nam cuvinte e extraordinar de inficosator grafica e foarte buna totul e bun
-Wizz- pe 04 Iunie 2010 17:29
foarte bun filmul! din patea mea,10 stelute sunt putine;)) insa ce'a fost cu sfarsitul ala? venea sfarsitul lumii ? nu au putut face ceva mai putin .. stiu si eu .. tragic.? :)) pana la urma...a iesit ceva,sarind peste sfarsit.bvbvb
Shadow_Master pe 27 martie 2015 17:09
Tu ai dat nota 10 la Bloodrayne si nota 3 la Avatar.:))
alex_il_fenomeno pe 20 Octombrie 2010 11:08
un film plin de suspans , in stilul filmelor clasice cu vampiri , doar ca abordeaza o poveste diferita ! mi-a placut peste masura , Kristanna Loken a jucat extraordinar rolul vampiroaicei insetate de razbunare ! nu ar trebui ratat !
VIBERS pe 14 octombrie 2014 00:39
Pe bune?Cum poate sa-ti placa o asemenea aberatie de film?
VIBERS pe 19 August 2013 21:39
Film de duzina
Ce ma surprinde cu adevarat in acest sa ii spunem film este cum dracu au acceptat sa joace niste actori totusi cunoscuti dar mai ales un actor de talia lui Ben Kingsley?Stelutele le-am acordat doar actorilor in special lui Ben Kingsley .
Sebastian96 pe 24 Octombrie 2012 20:01
Sincer sa fiu,mie mi-a placut acest film si joaca si trei dintre actorii mei preferati
Banana02 pe 12 Februarie 2012 04:55
nush dc e notat asa mic acest film ca dupa joc ca nush ce da ce vreti sa faca exact la fel pnm mie chiar mia placut actiune are o poveste ok are un film simplu de bun gust merita vazut
CaMeLiA94 pe 17 August 2011 00:05
foarte bun filmu:X merita vizionat la fel si partea a doua:X
RoxyD pe 18 Iunie 2010 15:14
Super actiune... Mi-a placut filmul... .
andreiclawhammer pe 26 Octombrie 2006 18:48
Un sfat prietenesc :nici nu va ganditi sa vedeti filmul,caci garantat veti regreta.O porcarie mai mare cred ca nici Uwe Boll ala nu putea sa o faca...uh stai ...ce Uwe e regizor...aaaaa,pai e clar atunci!
cosmin_kedii pe 30 Aprilie 2013 08:18
Am fost destul de surprins de acest film, care este foarte curat, foarte bine făcut și extrem de inovatoare, scenele de acțiune sunt foarte bune ,iar actori sunt perfecti in rolurile lor
user-63b02ad8a0ee8 pe 07 Februarie 2023 12:54
Cu toată distribuția bună și foarte bună...filmul e slab și foarte slab....
Singurul lucru interesant sunt într-adevăr tzâtzele Kristanei, care la vremea respectivă păreau doar carne 100% , deci fără nici un fel de umpluturi !

JakeDann21 pe 17 Octombrie 2021 01:23
O adevarata blasfemie, sincer. In comparatie cu jocul, mai ales primul, e o mizerie, pe bune. Jocul actoricesc a fost de doi bani, povestea si mai oribila. Felul in care au facut-o pe Rayne, o plangacioasa slaba a fost probabil cel mai hidos lucru la acest film. Personalitatea si atitudinea ei sunt complet diferita de cum este in joc. Dar cred ca cel mai oribil lucru a fost totusi sa o faca pe Michelle Rodriguez sa vorbeasca cu accent britanic :)))))))))))))) Mai rau decat scartaitul pe tabla :)))))))))) Per ansamblu o adevarata mizerie de film.
user-5a6df7d63383e pe 04 Decembrie 2020 14:16
In afară de faptul că își etalează Kristanna țâțele, nimic interesant.
JacobDann21 pe 04 Decembrie 2020 11:12
Film de mana a 15-a. Evident...
La ce altceva te poti astepta de la un film bazat pe un joc de computer? Din cate stiu eu nimeni n-a reusit vreodata sa faca un astfel de film de calitate. Macar daca-i dadeau lui Rayne personalitatea pe care personajul o are in joc. In schimb au facut-o o o mamaliga... Cine a jucat jocul stie despre ce vorbesc. Deci au dat chix in absolut toate zonele cu acest film de mana a 16-a...
Vegetarian pe 17 Iulie 2014 07:11
Acest film a fost difuzat online la National tv in 17 iul 2014 . Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..
aNdreea93p pe 30 Iunie 2014 17:54
Jocurile sunt preferatele mele. Filmul insa m-a deceptionat. Costumele sunt jalnice, mi le imaginam cu totul si cu totul diferit. Actrita care o interpreteaza pe Rayne e frumoasa, dar nu e potrivita pentru acest rol! Imi doresc neaparat un remake cu ceva efecte, o poveste buna, costume potrivite si actori care sa se contopeasca cu personajele pe care le interpreteaza.
larisa_lary pe 06 Octombrie 2013 16:14
si mie mi/a placut a fost ok fata de alte filme care iti pierzi vremea si sunt piktisitoare te uiti la ele si te face sa adormi
MikkaelWolfganger pe 19 Martie 2014 08:37
Underrated piece of crap
....si nici maca nu e atat de rau incat sa devina bun.Totusi e capodopera lui Boll.Filmul lui de referinta, fara de care probabil posteritatea l-ar uita.Asa Boll al nostru si-a facut putin loc langa Ed Wood.

PS:jucati jocul, filmul are tangenta minimale cu el.La 10 ani de la lansare jocul inca e un hack and slash extrem de distractiv si cu o poveste mai mult decat decenta.

DoMeNiC pe 28 Octombrie 2006 01:20
Un film care ar trebui pus la categoria Comedie!Jocul mi`a placut...destul de dragutz...grafica buna...bla bla bla...Kristanna Loken is so lame...!Sfat: nu va uitati la el k o sa visati urat la cat de prost e!
DoMeNiC pe 12 august 2005 13:42
O mare porcarie!
Chivu Bogdan ionut pe 12 August 2005 13:42
Referitor la filmu' BloodRayne,as avea de spus ca este o alegere proasta a actritei K.Loken pentru a juca rolul frumoasei BloodRayne si pererea mea ar fi ca rolul ar fi fost mult mai potrivi actritei din Underworld.
deea9595 pe 13 Iunie 2010 14:35
un film cam plictisitor desi merge in serile in care n-ai ce face:)
1Simplu pe 11 Martie 2010 16:58
jcoul video este foarte tare!!
jcoul video este foarte tare!!ma asteptam la mai mult.. filmul e praf ,varza !! :(
mayev pe 12 iunie 2010 23:57
si de ce ai dat 10 stele?
coius pe 26 iulie 2010 21:21
lol cik ii "praf,varza" si el a dat 10 stele:))
Kosty pe 12 Mai 2008 19:37
super tare I in schimb in Deliverance numai actrita-i buna restu-i pentru copii
Florin pe 02 Octombrie 2006 02:14
misto filmu da ma asteptam sa rupa mai multe chapete & stuff:D
PaStiLuTzA Loz pe 16 Decembrie 2008 19:36
mijto filmu ,l-am vazut pe kanal D,da cand o sa aiba si || cand o sa fie ,da tot pe kanal D. ziceti?
AS-ANA pe 23 Iulie 2009 03:21
asa si asa defapt bunicel
numi pasa parerea altora sau comentariile lor . mie mia cam placut asta pt ca era si o poveste de dragoste si mai incitat fata de 2 care mai bn nul vedeam..