Păreri Blades of Glory

(2007)

Tăișul gloriei

koosie pe 24 Decembrie 2010 22:10
:x
ador filmul asta:x este o comedie draguta,placuta cu ai zis si tu(white.lily),iar miscarea de la sfarsit e chiar interesanta
White.Lily pe 19 Decembrie 2010 14:02
Fara pretentii
Blades of glory este alegerea potrivita daca doriti o comedie draguta, fara pretentii,pe care s-o vizionati impreuna cu prietenii.
Distributia este una bunicica, Will Ferrell si Jon Heder faca o echipa captivanta. Iar subiectul este numai bun: lumea interlopa a patinajului artistic.

Deceoare pe 19 iulie 2015 23:12
ATENŢIE LA FOLOSIREA CUVINTELOR . ''LUMEA INTERLOPĂ A PATINAJULUI ARTISTIC'' NU ARE CE CĂUTA ÎN ACEST CONTEXT .
zeki pe 07 Martie 2011 21:59
o comedie foarte tare , are multe faze haioase , Will Ferrell si Jon Heder joaca foarte bine , merita vazut .....
Adi0511 pe 24 Februarie 2014 14:25
Super film
O comedie excelenta, am ras pe tot parcursul ei. Actorii joaca super bine, ideea este originala. Recomand filmul.
danut_iulian pe 03 Ianuarie 2018 22:47
O comedie draguta si foarte amuzanta cel mai mult mia placut ca fazele comice nu sunt verbale.
gavanst pe 01 Octombrie 2016 19:40
Filmul este o comedie foarte buna, Wii Ferrell este haios ca de obicei.
Sorin87 pe 07 Ianuarie 2016 19:12
Tare de tot comedia, am ras foarte bine, actorii foarte buni
pappilon pe 08 Aprilie 2015 23:06
Excelent!
Will este demential. Un obsedat de sex si distractie!
cosmin_kedii pe 09 August 2013 12:15
Lumea necunoscută de patinaj, cel puțin pentru un novice ca mine, este în centrul acestui comedie aduse la braț cu Will Ferrell, care atinge hotărât toate disciplinele
alex.eu pe 03 Ianuarie 2011 18:16
Sincer,mi`a placut foarte mult.A fost pus intr`o lumina foarte buna cu ajutorul patinajului.Mi s`a parut ceva original.o comedie cum rari vezi,cu actori pe masura fie ei cunoscuti sau necunoscuti.
O poveste amuzanta dar in acelasi timp putin ciudata deoarece MacElroy si Michaels fiind dusmani de moarte(amandoi au primit interdictia de a mai participa la vreun concurs profesionist de patinaj masculin)au ajuns la un pact atunci cand "antrenorul" a venit cu idea de a creea prima echipa barbat/barbat din istoria patinajului,ei ajungand in aceasi echipa.Ajunsi in culmea gloriei,captanad atentie tuturor oamenilor,apare ispita numita Kate ,aceasta fiind sora rivalilor celor 2,intre Chazz si Jimmy se creaza o ura interioara,sau cel putin Jimmy il ura de moarte pe Chazz pentru ca i`a furat iubita.Pana la urma cei doi se impaca,castigand mondialul de la Montreal cu ajutorul prieteniei si cu… citeşte

kr1st1badboy97 pe 23 Aprilie 2011 19:57
nu cer mai mult!
o comedie tipica americanilor, in kare divergentzele dintre doua persoane pot deveni o comedie k la carte, cu momente comice kare itzi mentzin zambetul p buze, pana la final;)
gabonne1 pe 12 August 2007 19:03
Sincer, nu m-am asteptat la mare lucru din partea acestui film. Si Jon Heder, si Will Ferrell joaca aproape acelasi tip de rol, asa ca cu greu m-ar surprinde prestatia lor actoriceasca. Totusi, se potrivesc impreuna si sunt ajutati si de scenariul tipic pentru o comedie cu un asa-numit "toilet humor", umor care are si el fanii lui. Daca ar fi sa ma mai uit la filmul asta vreodata, ar fi pentru alea 2-3 faze care m-au facut sa rad cu lacrimi. Mi-a placut si Will Arnett, un comediant ce vine puternic din urma si care s-a facut cunoscut in serialul "Arrested Development".
GiulianoDirt pe 28 Aprilie 2022 15:04
Will Ferrell este pentru mine pa fel de comic ca.... Viorica Dancilă. Umor pentru cei cu mintea odihnită. Nota 3...din milă.
ioanaa_ioana pe 22 Februarie 2022 20:16
Pierdere de timp.
Pierdere de timp
Pierdere de timp

Alexx pe 10 Noiembrie 2009 01:41
Nu aduce nimic nou, dar actiunea care are loc in domeniul patinajului artistic pare a fi un plus pentru film Cheesy