Păreri Blackbeard's Ghost

(1968)

Fantoma lui Barbă Neagră

cosmin742000 pe 30 Mai 2012 23:09
O comedie la care am ras foarte mult in copilaria mea.
CERIM pe 29 Octombrie 2010 15:11
UN FILM FOARTE BUN CHIAR DACA E VECHI RAMANE UNUL FOARTE BUN DE COMEDIE
Remus999 pe 29 Noiembrie 2011 21:09
Blackbeard
Este una dintre cele mai bune comedi pe care l-am vazut , nici nu imi amintesc sa fi ras atat de mult la un film il recomand
her122122 pe 31 Mai 2012 00:48
Un film de-a dreptul superb.Il recomand tuturor celor care vor o portie serioasa de ras.
xerses pe 10 Iunie 2011 21:27
O comedie amuzanta si un celebru pirat in actiune, fie el si ca fantoma.
diciluma pe 13 Mai 2012 13:06
o comedie clasica care bate usor mai toate comediile moderne .....
Todoran95 pe 17 August 2011 02:37
Blackbeard's Ghost
un film exceptional, luatil cu incredere, am ras cu lacrimi, este o comedie pe cinste.
mihaelatb pe 13 Octombrie 2010 18:30
o comedie extra! ,Fantoma care se pricepe la atletism si care-si iubeste stra rudele
Raluca87 pe 08 Martie 2020 20:45
Un film de comedie foarte reușit. Îmi aduc aminte ca l-am văzut cu mulți ani în urma dar pe atunci nu știam că Blackbeard a fost jucat de Peter Ustinov. Îmi plac filme Disney cu Dean Jones ca acesta, That darn cat sau Snowball Express. Acum mă uit la fim.
mihai_cezar pe 05 Iulie 2018 02:17
O comedie foarte bună pe care o recomand tuturor celor care nu au avut ocazia să o vadă ! Peter Ustinov face un rol excelent alături de Dean Jones și Suzanne Pleshette !
Cretzulynne pe 19 Noiembrie 2012 17:46
Sinopsis
Într-un orăşel apare noul antrenor al echipei de atletism de la colegiul local. Abia sosit, se şi trezeşte în miezul problemelor locale: trăgînd la un han, află că acesta este ţinut de urmaşele vestitului pirat Edward Teach, numit „Barbă Neagră”, de un cîrd de băbuţe altfel spus, care, presate de scadenţa ipotecii, organizează o licitaţie, la care participă şi noul venit, interesat de o organizatoare. Ocazie cu care reuşeşte să se pună rău atît cu antrenorul echipei de fotbal, rîvnind şi el la favorurile frumoasei organizatoare, cît şi cu mafiotul local, Silky, care pofteşte la terenul pe care se înalţă hanul. Logic, apoi antrenorul va reuşi să invoce fantoma lui Barbă Neagră, aflată în căutarea mîntuirii şi a liniştii.
Numai că e cam greu să găseşti aşa ceva cînd eşti o fantomă puse numai pe rele şi cu o pasiune de… citeşte

cetateanu pe 30 August 2010 20:56
Comedie supaerba cu Peter Ustinov care schimba un pic registru si trece de la detectiv la fantoma.Film vazut la cinema eu zic ca daca aveti ocazia sa-l urmariti sa nu il pierdeti.
blackmore pe 27 Decembrie 2019 18:28
Singurul film american la care am ras in hohote in copilaria mea
cosmin_kedii pe 07 Octombrie 2013 12:22
o poveste foarte frumoasă plină de umanitate si peisaje splendide
vaduva daniel pe 10 August 2005 19:47
cum pot sa intru in posesia filmului il caut de foarte milt timp. daca ma puteti ajuta?