Păreri Big Little Lies

(2017)

Marile minciuni nevinovate

danielX pe 12 Martie 2017 01:09
In nici un caz comedie
Cine a incadrat serialul la genul comedie? Chiar nu e cazul.
In cel mai bun caz, e un fil de familie reusit, o poveste dramatica.
Merita urmarit, dar daca doriti comedii, cautati in lata parte. Cei drept, eu am prins doar al treilea episod. Mai vedem, poate vine si rasul mai incolo, desi nu cred.

lamationairetia pe 04 Aprilie 2017 00:18
O mini serie reusita
Am vazut toate cele 7 episoade si pot afirma ca este bine construit, ritm alert, personaje creionate si motivate, un crescendo firesc, dramatic. Interpretari foarte bune, Reese Witherspoon in primul rand, dar si Nicole Kidman,Laura Dern și Shailene Woodley.
Evident nu este o comedie!

someone_who_dares pe 06 Aprilie 2017 20:11
Mi-a placut mult acest serial. Poveste intriganta, actori foaarte buni, coloana sonora pe masura si final uimitor. Foarte bune subiectele ridicate vis-a-vis de violenta domestica, etc. Merita vazut :)
marta.b pe 03 Aprilie 2017 22:26
Primele doua episoade nu m-au prins, insa urmatoarele au meritat intreaga mea atentie, iar pe masura derularii intrigii a devenit tot mai captivant. Un film intens, cu conflicte mocnite, sau explozive, interioare, ori intre protagonisti. Evident... mici/mari minciuni...
Dragos.87 pe 02 Martie 2017 18:31
Filmul prezinta deteriorarea relatiilor interumane si modul in care ne afecteaza.Filmul reda foarte bine starile prin care poate trece omul.Are un acting foarte bun cu nume mari precum Nicole Kidman si Reese Witherspoon.Il recomand doar unei categorii de oameni cu un grad de mental ridicat.
ginulet pe 19 Ianuarie 2018 20:54
super bun
pe langa faptul ca este foarte interesant si muzica e foarte buna, astept sezonul 2!
paulclaudiuzuba pe 07 Februarie 2023 11:49
Fain serial, contemporan cu vremurile care le traim , foarte realist si bine făcut, neapărat de văzut.
lavara_laiarna pe 04 Martie 2021 11:20
Binele și răul se bifează musai la fericire ,pentru statut. .și panoramă.
Aishor pe 28 Octombrie 2020 10:27
M-a prins pana la urma! Reese e superba in rol, la fel Nicole. Desi nu eram adepta serialelor, iata-ma vizionand toate cele 7 episoade in doar 2 zile! Uimitor!
Alezuza pe 23 Noiembrie 2019 13:09
Un serial de exceptie incepand de la cast, prestatiile actorilor, actiunea bine structurata , un film cu consistenta. Nu trebuie ratat!
AdriAdrianna98 pe 21 Decembrie 2018 11:34
Mi-a placut tare mult primul sezon, sper ca si urmtoarul (ele) sa fie pe masura. Povestea usurica dar interesanta si captivanta, personajele sunt super faine si interpretate foarte bine.
berti1092 pe 28 Martie 2018 11:26
aceste serial nu este de ratat! Nu are absolut niciun actor a carui prestatie sa fie indoielnica, incepand cu copiii. Are niste personaje complexe, reale, frumos conturate (Reese este SAVUROASA). Actiunea te tine in suspans prin falshbackuri si perspectivele personajelor. Coloana sonora super chill si de calitate. Mister pana in ultimul episod, deci timp de 6 episoade este timp sa faceti pronosticuri cu prietenii (asta am facut eu :)) ).