Păreri Băieți buni

(2005)

Băieți buni

kanibalo pe 29 Mai 2010 11:43
cel mai acceptabil serial roman pe care l-am vazut,cel putin primul de actiune si nu telenovele prapadite.
spanac2015 pe 11 noiembrie 2011 14:12
Destul de bun ...pacat ca nu s-a mai facut inca un sezon
Lila Loamsdown pe 25 Aprilie 2005 16:38
Surprinzator de bun pt. un serial romanesc! Recunosc ca eram tare sceptica in mom. in care am inceput sa ma uit dar s-a dovedit chiar ok. Iar Dragos Bucur e bestial, ca intotdeauna. Pana si Cabral se descurca! :) Primul episod mi-a placut, sa vedem urmatoarele.
Moody pe 28 August 2005 15:51
E un serial super. E de departe cel mai bun serial romanesc facut vreodata. Stefan Banica Jr. joaca foarte bine rolul Ciupanezului. Am auzit ca au inceput deja sa lucreze la seria a II-a. Nici Ciupanezu' n-a murit si nici Marcu nu iese la pensie sa vedem daca asa o sa fie.
boncea anca pe 25 Aprilie 2005 08:50
dupa primul episod, nu imi vine sa cred ca este un serial romanesc.Certitudinea mi-o da insa dotarea pe care " baietii buni" o au : masina surorii si lucruri personale. Iti da senzatia ca este vorba chiar de politistii operativi, de la sectiile de politie din tara, care au doua alternative: ori masina personala cu benzina cumparata din banii personali , ori pe jos, pt.ca masinile de la sectie sunt in stare de casare iar cele noi sunt repartizate sefilor. Ar mai lipsi doar ca cei doi eroi sa mearga sa aresteze pe cineva cu troleul, cum se intampla in realitate.
Iar Calinescu iese din tiparele sefului real: nici un sef nu-si risca scaunul pentru a-si apara baietii , indiferent cat de buni ar fi acestia.
Filmul este beton,pacat ca il difuzati doar 1 data pe saptamana.

ArysS pe 11 August 2010 02:38
e un film foarte bun pt anul in care sa realizat si e si romanesc.....as fi vrut mai multe episoade.......respect pt acest film
Radu47hitman pe 15 Decembrie 2009 14:31
"Legea coboară în stradă"
Un serial care cuprinde 8 episoade, fiecare fermecător în felul său, iată lista cu denumirea fiecăruia:
Episodul 1: Legea coboară in strada
Episodul 2: Prietenul meu, francezul
Episodul 3: Lovește cu furie
Episodul 4: Mamutu versus Bezna
Episodul 5: Război pentru Dina
Episodul 6: Focuri, droguri și femei frumoase
Episodul 7: Operațiuni secrete
Episodul 8: Legături de sânge.

Câte puţin despre serial: Bucureşti. O tipografie de la marginea orașului. Un mafiot ucide cu sânge rece un bătrân tipograf după ce ia de la acesta o servietă suspectă. Pleacă incendiind întreaga clădire.

În celalalt capăt al oraşului, o petrecere a mafioţilor într-o vilă de lux. "Mașcații" conduși de inspectorul Edi Balan (Cabral), aflat în urmărirea suspectului principal într-un caz de trafic cu droguri,… citeşte

zenmaister pe 7 februarie 2011 11:31
da .... nu cred ca esti singurul ...da oare o sa mai apara?
ANDREA SORMONTO pe 25 Iulie 2008 22:17
ESTE CEL MAI TARE SERIAL E SUPET BETON
Lazar Vlad pe 15 August 2006 16:00
Farte tare numai cuvinte de lauda bravo!!!!!!!
roxana anamaria pe 25 Aprilie 2005 23:12
chiar daca are esenta mai multor seriale si filme politiste, vazute de unii mai mult, de altii mai putin (vezi seria Arma mortala, Stursky and hutch, Strazile din San Francisco si chiar seria BD) dar ancorat in realitatea romaneasca, este relaxant si captivant in acelasi timp. Merita vazut. Dar, nu trebuie lungit prea mult pentru a nu-si pierde din "farmecul" si comicul initial.
cosmin742000 pe 13 Septembrie 2012 16:02
O alta mizerie marca MediaPro.................................................
VIBERS pe 11 iulie 2015 00:15
Aici iti dau dreptate
Omu_Problema pe 26 Martie 2016 15:51
Nu cred ca o sa mai faca romanii asa serial.
Arata destul de bine viata de cartier si cea din mafia romaneasca.

anca_daniela_spataru pe 23 iulie 2016 23:15
multa dreptate ai
Omu_Problema pe 7 august 2016 21:50
Multumesc :)
vladimir84 pe 19 Iulie 2013 14:23
Interesant!
Bun pentru un serial romanesc. In special soundtrack-ul.
iceball pe 15 Septembrie 2011 13:18
Sezonul 2
pacat ca nu s-a continuat... merita un sezon 2... serialul a fost chiar bun, merge vizionat si acum... in cazul in care nu l-ati vazut :D
chiba_florin pe 31 Decembrie 2010 16:07
uite aici un serial care a mai scos prostia romaneasca a filmului
pacat k a fost asha scurt
ashteptam o continuare candva

estera12 pe 10 Septembrie 2010 22:12
Un serial care pe mine nu prea ma impresionat poate si din cauza limbajului folosit.
Omu_Problema pe 26 martie 2016 15:54
In caz ca nu stii engleza, in filmele americane la care te uiti tu injura aia pana fac spume la gura, dar nefiind o limba natala nu ti se pare asa nasol...
Mihi31 pe 25 Mai 2020 17:58
A fost un serial foarte scurt si un pic cam plictisitor. Dar in rest a fost OK
nu conteaza pe 25 Aprilie 2005 00:03
bravo..!
guga pe 16 Februarie 2006 10:10
STEFAN ESTI CEL MAI TARE.
crisstina pe 06 Septembrie 2005 19:01
Pt simplu fapt k a jucat Florin Calinescu in acest film , NU m-am uitat , pt k nu pot sa il sufar pe acest " om "
roxana anamaria pe 02 Mai 2005 23:05
Daca initial mi s-a parut foarte atractiv, prin comicul de limbaj si de situatie, se pare ca bat in retragere. Cred ca episoul pilot a fost doar de a atrage audienta. cel de-al doilea a fost slab. sa vedem ce va fi in contiuare.
The Game pe 28 Aprilie 2005 21:25
Inca un serial romanesc ieftin.Atata reclama pentru o tampenie de serial.Nici nu m-am agitat prea mult cu el pentru ca stiam ca o sa fi o balarie.
Cosmin pe 26 Aprilie 2005 00:15
mda....e ok filmu....mie mi se pare k nu prea e in rol cabral...unele replici sunt km copite de prin afara.....e ffff americanizat dar dragos bucur si stefan banica jr salveaza filmul....pt ei si pt florin calinescu ma uit
Wilmark pe 19 Aprilie 2006 16:53
Trei stele cu mare indulgenta.Nu e o capodopera.Trei episoade au fost de ajuns sa imi dau seama ca nu imi place.Mai bine ma uitam la altceva.Nu mi-a placut,dar nici chiar asa rau nu a fost.De aceea cu trei stele dau nota -6
Radu47hitman pe 14 decembrie 2009 02:58
Dute si uita-te la Luna Noua!