Păreri Azumi

(2003)

Azumi

cristian.mireea pe 13 Aprilie 2011 17:14
tainele artelor martiale
cum poate o fata de 45 de kg sa bata tot ce prinde? invatati tainele artelor martiale
lumaxya pe 27 Iulie 2010 01:09
Da, filmul e bun, nu prea mă mai întorc eu de obicei să scriu după ce-l văd dar ăsta chiar merită ... e departe de porcăriile alea chinezeşti cu trucaje aiurea.. nu m-am plictisit de la început până la sfârşit.. cui îi plac filmele cu samurai .. luaţi cu încredere!
Mihai2508 pe 30 Iunie 2010 19:52
Unul din putinele filme japoneze care chiar sunt reusite , e un film care mi-a placut mult, are destula actiune si secvente de lupta foarte bine realizate
cosmin_kedii pe 17 Februarie 2013 10:23
terenul este simplu și ușor de urmat, filmul arată foarte bine în termeni de costume, arme și locaţii
je69 pe 31 Ianuarie 2013 09:22
eu zic ca e un film super!mai ales pentru iubitori de gen!chiar merita vizionat!asa ca luatil cu incredere!
chiba_florin pe 30 Decembrie 2010 16:49
Dupa cum stitzi filmele japoneze au revolutionat parerile shi ideile despre artele martziale shi intr-o oarecare masura aduce noi shi noi idei in ceea ce le priveste
Mie mi-a placut filmul shi legatura care o creeaza cu audienta

claudiu7boss pe 19 Aprilie 2011 22:39
filmul asta ma face sa cred ca japonezi nu stiu biologie
Hyori pe 15 iulie 2015 22:19
si tu nu stii limba romana
Anxious_Schizoid pe 31 Iulie 2010 15:51
Un film stricat de ambiţii
De fapt, nu e un film chiar aşa de bun. În prima oră de film, povestea evoluează natural, liniar, datorită conflictului clar, dar de la un anumit punct, se rupe echilibrul. Conflictul principal, cel prezentat la începutul filmului, este dat la o parte şi intră în scenă noi personaje şi noi planuri pe care evoluează acţiunea.
Povestea în anumite locuri nu are logică, este împinsă de la spate pentru a ajunge la anumite situaţii care oferă posibilitatea unui scenarist să creeze un nou film, Azumi 2.
Dramatismul nu există cu adevărat, ci este realizat prin exagerarea unor situaţii care dacă ar fi fost regizate şi scrise cu bun simţ, ar fi oferit dramatismul necesar.
Personajul Nagara dispare în mijlocul unei lupte, timp în care prietenul său moare, după ce a fost străpuns de două suliţe şi cu toate acestea, având suliţele înfipte în… citeşte