Păreri Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre

(2002)

Asterix și Obelix - Misiune: Cleopatra

Gringo pe 31 Ianuarie 2003 00:00
beton comedie! in sfarsit s-au pus si francezii astia pe treaba si isi folosesc imaginatia de europeni...sa speram ca nu se opreste aici!
Adrian pe 04 Martie 2003 16:42
O comedie usoara dar care merita.
snatchro pe 21 Februarie 2003 16:16
Inca o aventura a celor doi eroi din renumita provincie romana, gaguri care se tin lant, un film european de calitate, cu mult umor, chiar daca uneori pare ca pierde din suflu. Nu-l ratati!
Adrian Cearnău pe 21 Decembrie 2002 00:00
Am vazut primul film si am citit si banda desenata pe care se bazeaza al doilea. Daca le iese la fel de bine si de data aceasta, vor fi cozi la bilete :)
Razvan Mihai pe 29 Octombrie 2002 00:00
Sunt un mare fan al seriei de desene animate cu Asterix.Am vazut primul film si a fost super.
Reclama acestui film mi se pare extraordinara si abia astept lansarea oficiala.

Matrix pe 03 Iunie 2003 10:55
Citeam acum cateva saptamani la aceeasi sectiune (parerea ta) a filmului Two Towers comparatia facuta de Alex Leo Serban, redactorul de la Pubertatea intre Two Towers si Asterix&Obelix. Bineinteles ca acesta distruge povestea inelului in schimb ridica in slavi acest film. N-am ce face, vad prima parte la HBO (aia cu Cezar), nu ma potolesc si mai merg si la cinema sa vad continuarea (de parca nu ma plictisisem suficient la prima parte). Si ce credeti ca vad oameni buni, unul din cele mai proaste filme ale cinematografiei franceze (cred ca-l intrece prima parte). Ma intreb domnu' Leo cine te-a angajat pe tine la ziarul ala ca n-ai nici o treaba cu filmul, te urmaresc de mult timp si bag de seama ca ai ceva cu anumite filme (demolezi si Matrixul).
PS: Pentru cei care au scris inaintea mea - ramaneti dragii mei la benzile desenate.

titip pe 03 Decembrie 2011 20:23
cam slab
joaca si cacatu' ala care ne facea cersetori. actorul ala cu figura aia de homosexual.
danut_iulian pe 27 Februarie 2017 16:34
Filmul a ramas la fel de bun doar ca acuma este sub alta calitate si cateva mici detali shimbate in rest este la fel ca si Asterix și Obelix - Misiune: Cleopatra.
Iulidesprefilme pe 10 Februarie 2013 11:20
Cu asemenea distribuţie şi cu subiect de comedie, filmul rămâne o atracţie sigură...
Cristi.V pe 14 Iulie 2012 13:56
Foarte Tare cel mai bun film cu Asterix şi Obelix .
xerses pe 06 Mai 2012 21:32
Super amuzant, asa ca nu trebuie ratat de amatorii de parodii.
raraee pe 05 Martie 2012 17:23
Super- comedie!!!
Unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut!O super comedie,cu actori exceptionali!As putea sa-l vad de multe ori intr-un timp scurt fara sa ma plictisesc si as rade la fel de mult de fiecare data!!
mariri pe 28 Decembrie 2011 16:48
super tare, mereu mi-a placut de Asterix si Obelix si iata ca avem inca o comedie reusita cu ei. Recomand !!!
N.cristiana pe 18 Decembrie 2011 18:39
O comedie buna dar mi-ar fi placut sa-l vad in limba engleza!
puiu14 pe 03 Decembrie 2011 16:22
foarte tare acest film................................de nota 10
user-63aff3df9a5cb pe 30 Decembrie 2023 19:08
Îmi place cel mai mult din această serie,punct.Mai ales că joacă și superba Monica Bellucci
kakapo pe 29 Octombrie 2011 08:03
...nu-i pe masura comediei din 1999, dar tot merita vazuta...
rubensebastyan pe 10 August 2011 15:59
un idefix si jumatate..........
din nou maestrul gerard depardieu ne loveste cu un rol de exceptie,in care nu lipsesc nici o clipa momentele de umor total si fazele cand el fuge dupa mistreti prin padure sau cand ii mananca.
de comentat nu prea ar fi desi acest film nu este la fel de amuzant ca si celelalte filme cu el din seria ASTERIX & OBELIX dar merge si asta
Cine spune ca filmele cu asterix si obelix sunt porcarii sau nu sunt filme de comedie bune nu prea se pricepe la filme sau a vazut toata viata lui doar filme de groaza si acum nu mai are de ce sa rada,sau rade cand se uita la degetul lui decat sa se uite la un film de comedie.
Respect pentru toti cei care cunosc comedia si stiu sa o recunoasca atunci cand o vad

Crist11 pe 06 Iulie 2011 16:58
Mi se pare bun filmul, dar in acelasi timp fata de celelalte cam slab.
simi1989 pe 24 Iunie 2011 17:41
Cear fi comedia franceza fara Gérard Depardieu...................?
Manusa pe 24 Iunie 2011 14:04
O noua aventura cu Asterix si Obelix :), un film foarte bun si care mi-a placut. Este o comedie minunata care nu trebuie ratata.
alex_il_fenomeno pe 29 Aprilie 2011 19:34
un film foarte reusit , interesant si amuzant deopotriva ! si care actrita era mai potrivita in rolul Cleopatrei decat Monica Bellucci ?
savvy pe 20 Februarie 2011 19:41
ok
comedie buna buna buna....e simpla...dar are tot ce ii trebuie ca sa te faca sa razi
chiba_florin pe 30 Decembrie 2010 16:41
La fel ca celelalte filme din seria Asterix & Obelix aduce acea nota de comic pe care o asteptam de atata vreme
chiba_florin pe 30 decembrie 2010 16:41
pardon care o asteptam
someone_who_dares pe 22 Iulie 2010 22:56
Imi sunt dragi filmele cu Asterix si Obelix. Merita vazute pentru ca sunt comice:D
innascumpica pe 13 Iulie 2010 13:53
imi place mult aceasta comedie! !!!....l..........
Mihai2508 pe 30 Iunie 2010 18:54
Asterix& Obelix
mie mi-a placut f. mult filmul si in general toate filmele cu asterix si obelix
zdupy pe 11 Mai 2010 11:49
eu am ras o gramada la filmul asta!! numai cd ma gandesc la arhitect parca imi vine sa mai vad o data filmul.
MARIUS FULEA pe 26 Ianuarie 2009 22:37
super super tare de tot
evenstar pe 10 Septembrie 2004 11:20
Benzile desenate sunt tare simpatice, le am citit pe toate si imi plac extrem de mult. Mission Cleopatre mi se pare insa incomparabil cu albumele... Primul film mi s a parut mult mai bun...
catallin pe 03 Iunie 2003 17:04
Zice bine Matrixu chiar daca a incercat ALS sa-l demoleze. Asterix si Obelix a trecut pe ecran de la banda desenata dintr-o lipsa de inspiratie a scenaristilor francezi. Vor urma probabil Pif et Hercule si alti Rahani, serii care se bazeaza pe faptul ca sunt deja cunoscuti si indragiti de public. Banu sa iasa ca in rest...
Emi pe 06 Decembrie 2002 00:00
Am vazut filmul ieri la Patria in cadrul Sarbatorii Filmului Francez. Este extraordinar! Nu am mai ras cu lacrimi la un film de foarte mult timp. Este de-a dreptul fenomenal. Francezii se pricep la comedii, iar fanii lui Asterix pot fi fericiti de aceasta noua ecranizare a aventurilor celor doi eroi galezi. Nu ratati aceasta comedie, va veti distra pe cinste!
Denis pe 04 August 2004 17:44
O panarama de film
Andrei Sz pe 27 Ianuarie 2003 00:00
O comedie super. Ce n-am inteles eu este daca e comedie sau parodie... Unele faze sunt un pic trase de par.. eu as da doar 4 stele.
Magdinus pe 01 Ianuarie 2003 00:00
Imi pare rau ca am ratat "celelalte" aventuri ale simpaticilor eroi galezi..cred ca as fi ras cel putin la fel de mult ca si la aceasta comedie f.f.f. reusita !!!!
blitz43 pe 04 Iunie 2003 12:21
bah, Rahat... pardon Rahan chiar iese pe ecrane...