Păreri Aquaman

(2018)

Aquaman

Slightly pe 11 August 2019 00:33
Bestial
Nimic contra! Super! Din toate punctele de vedere.
user-5a1afdcbc1b83 pe 01 Mai 2019 18:10
Foarte bine realizat,efecte fabuloase e un film bun DC canr de cat nota 8.
andrei_oarga pe 28 Aprilie 2019 13:31
Efectele vizuale ireproșabile,alegerea inspirata a lui Jason Momoa in rolul principal si regia foarte buna a lui James Wan(demonstrează ca se pricepe nu doar pe horror) fac acest film sa merite vazut cu siguranța!
Ionut090 pe 02 Februarie 2019 15:42
Filmul are cateva scene bune de actiune,in rest cam atat.6/10.
sanda_panda pe 18 Ianuarie 2019 11:35
daca a fost conceput pt IMAX de ce nu ruleaza acolo???
hannibal03 pe 09 Ianuarie 2019 19:44
Efectele fac tot filmul!
Efectele vizuale sunt intr-adevar spectaculoase si fac sa merite un bilet la cinema, dar povestea e plina de clisee si nu aduce nimic nou fata de alte filme dc sau marvel anterioare. Toate sunt pe acelasi tipar, cu mici variatii! Dar e logic nu-i asa? Cand nu mai au oamenii idei de povesti, baga efecte ca astea atrag publicul! Daca ar vrea sa se inalte spiritual, ar citi si ei o carte, nu?
helsing pe 31 Decembrie 2018 19:58
Un fel de Avatar în ocean, film bun per total dar numai în Imax3D, la tv ar fi mai greu de urmărit. De excepție efectele speciale, costumele, imaginea și coloana sonoră, altfel lipsit de emoție ori replici geniale, marele atu este că nu te plictisește, totuși.
adi.lazar pe 31 Decembrie 2018 16:07
Un film plin de efecte. Cred ca ar fi indicat sa il vedeti 4d in caz ca aveti astfel de sali in orasul vostru de resedinta. Nu pot spune ca mi-a placut, nefiind pasionat de filme de genul acesta. Oricum, merge pt o relaxare de doua ore :)
georgel_ilie pe 23 Decembrie 2018 22:13
alexandru.alex nu îl poți compara cu cele de la Marvel ...dar în schimb filmul este bun plin de efect merită văzut de cei care iubesc genul acesta așa că-l recomand cu drag.
CDumi pe 19 Aprilie 2022 03:14
Foarte bună realizare. Mi-a plăcut mult. Merită văzut.
user-5e3e92f1c0e2d pe 10 Ianuarie 2021 22:13
nathalie_dinu..ce pizda matii comentezi tu acolo mha nefututo ?? schioapa dreaq bagi de rau si tu esti buna ..de aruncat la caini !!! muista care dai banu sa o sugi..iti plange lindicul dupa un mascul feroce da nu ai parte decat de pishalai care beau bere si fumeaza presupun !! e plina tara de bashinosi visatori pe la scari de bloc..putori cu barba ce fac pe barbatii..sa ma cac pe specia voastra de jeguri, va meritati
perca_mihai_marco pe 26 Octombrie 2020 22:03
Nu prea îmi plac filmele cu supereroi, dar Aquaman m-a impresionat plăcut pentru coloana sonoră foarte bună și efectele vizuale de nota 11. Recomand!
clauditz pe 11 Iulie 2020 01:18
Cu siguranță pentru fanii genului SF, este un film excepțional. Văzut la cinema, probabil e și mai spectaculos, datorita efectelor speciale. Eu nu sunt fan SF. Filmul este bun, merita văzut o data și atât.
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Martie 2019 18:48
Un film reusit asa cum si speram sa fie.Povestea este frumoasa si interesanta,actorii sunt ok iar peisajele si efectele speciale sunt dea dreptul fantastice.Un film bun de urmarit chiar daca tine vrio doua ore jumatate dar merita.
mihai_chindris pe 17 Februarie 2019 13:26
Aqua The Man
Super, super! //vorba unui "mare" roman =))
E fain de tot. Nu dezamageste. Merita vazut!

felicia_seceleanu pe 27 Ianuarie 2019 20:48
Pentru toate cadrele subacvatice, pentru efectele speciale, pentru culoare si pentru coloana sonora - filmul merita vazut. Pentru poveste-continut... nu prea... daca nu era Momoa ramanea un desen animat.
user-5c4569829858a pe 21 Ianuarie 2019 08:43
. . . e plina țara asta de regizori și mai ales de critici de film . . . aaaaa
, scuze sunt doar părerile voastre

Mihai2508 pe 20 Ianuarie 2019 21:38
Un inceput foarte bun
Unul dintre cele mai asteptate filme ale anului si pot spune ca a meritat asteptarea. Ambii actori principali au jucat bine, atat Jason Momoa cat si Amber Heard. Cel putin Jason se vede ca este pe val in acest moment. Filmul este plin de efcete speciale si de culoare, iar povestea este una OK. Nu mi-a placut in schimb rolul jucat de Nicole Kidman, care indiferent de emotia momentului, expresia ei era aceeasi. Un film care merita vizonat si care cu siguranta va avea continuari bune :)
anto_is_me pe 17 Ianuarie 2019 22:06
A fost foarte misto nota 10.Efectele foarte bune si mai ales povestea.La inceput am zis ca va fi un film foarte plictisitor dar m am inselat.Merita vazut!!!
carmen_angelus_romila pe 15 Ianuarie 2019 19:30
Un film fantastic foarte bun. plin de actiune si aventura. in care urmarim; o poveste incantatoare. desfasurata intre doua taramuri mirifice. al pamantului si al adancului nesfarsit al apelor. cu eroi nemaipomeniti. interpretati remarcabil de actori consacrati sau mai noi; plini de entuziastm.
user-5c3a29f76d12a pe 12 Ianuarie 2019 19:58
Ba frate chiar este spectaculos vreau să-l văd cât mai repede videoclipul acesta cu aquaman ,datil pe prot tv va rog
sebastianliviu pe 06 Ianuarie 2019 13:26
Peste medie! Pe alocuri, încântător! Iar muzica este perfect aleasă...
mihai_alin_gabriel pe 02 Ianuarie 2019 22:33
Azi am fost și am văzut acest film și este ceva fantastic ,este un film
Foarte bun dar trebuie văzut 3D .

MariaAndreea18 pe 02 Ianuarie 2019 19:47
Acest film bate toate filmele Marvel.
O intriga foarte buna, actori buni si efecte speciale foarte bune in care se vede ca s-au alocat foarte multi bani.
Merita vazut la cinema.

andreea_prodan pe 19 Ianuarie 2019 12:12
Cel mai frumos film
Este un film ce merita vazut la cinema. Jason merita rolul principal.
MariusCiprian87 pe 02 Ianuarie 2019 23:21
Vazut, placut...
Nu e un film wow, dar e un 3D wow...efecte foarte bune, o imaginatie a regizorului James Wan dusa la extrem, o placere de al vedea obligatoriu la cinema, in special pentru iubitorii de fantastic... probabil daca-l vedeam pentru prima oara doar la tv, cu siguranta nu mai avea acelasi efect , deoarece este un film creat pentru un profit frumos al salilor de cinema ;) ! O combinatie ce se vrea poate peste Avatar sau Piratii din Caraibe...! Cu un mesaj umanitar frumos imbracat in lumea fantasticului , acela de a avea ceva mai multa grija de planeta noastra si cu un final ce se vrea de fapt o continuare a unei viitoare si noi francize hollywood-iene' si a unui nou super erou, Aquaman !
ulisan pe 02 Ianuarie 2019 23:14
Filmul beneficiaza de un echilibru intre efectele speciale si actiune/naratiune!
FunnyX pe 28 Decembrie 2018 02:57
E un film bun, care are de toate: actiune, suspans, efecte; o poveste frumoasa de la un capat la celalalt. Similitudini cu Avatar, Star Wars chiar (la un moment dat). Fara surprize la final.
Desi este un film cu un super-erou in prim plan, el are toate atuurile pentru a prinde si la publicul larg, nu doar la fanii genului.

user-59ca790775eac pe 27 Decembrie 2018 17:22
Nu ezitați sa ratați acest film, este foarte bun! Merita vizionat la cinema!
BogdanP. pe 27 Decembrie 2018 00:13
Reusit
Azi am fost la cinema la el si nu am regretat , e bunicel , e un film care e bine de vazut 3D la cinema intrucat are multe scene bogate in efecte, cu multe detalii , actiune toate reusite , si-mi imaginez ca pe un ecran mai mic n-ar avea acelasi impact . La sfarsitul filmului sala a aplaudat cum rar se intampla. Poate au fost unele exagerari de a iesit un fel de Avatar sub apa , dar per total e ok.
user-5a5261fcef94b pe 24 Decembrie 2018 20:15
Cel mai bun film merita văzut acum ca aveți liber de sărbători veniți să-l vedeți
Astalavista pe 23 Decembrie 2018 23:08
Merita Vazut
Vin de la cinema chiar acum.A meritat.Cel mai bun film DC de la trilogia lui Nolan (batman)
iceman11 pe 24 Decembrie 2018 22:39
Este epic,clar un must see.De la inceput pana la sfarsit te va surprinde in mod placut.
user-5c07b0ab0639c pe 05 Decembrie 2018 13:05
Drogo este acum aquaman clar o sa merg
Din poze thriller arata ca un film de nota 8

florinteo pe 7 decembrie 2018 11:29
si eu merg !
mihnea_aspru95 pe 9 decembrie 2018 03:29
poate, chiar mai mult de 8, la cât de bine se prezintă. Uită-te ce comentarii pozitive a primit pe IMDb, am încredere în filmul ăsta, o să fie un film fresh pe RottenTomatoes în acest stil (sper). Mulţi spunând că inamicul principal - Orm/Ocean Master (fratele vitreg al lui Aquaman) este foarte bun, mai ceva ca Generalul Zod din Man of Steel (şi atunci Michael Shannon a fost incredibil în acel film). Şi de încasări, ar putea să fie primul film din DCEU să treacă magnific de 1 miliard de dolari (zic eu, şi aş vrea) - "The day after announcing the early Amazon screenings, the film's first 24 hour pre-sale totals became the highest in the history of Atom Tickets, beating out Avengers: Infinity War, as well as outpacing Jumanji: Welcome to the Jungle, another film Amazon Prime offered early to subscribers the previous December. On Fandango, it also set the record for number of tickets sold, beating out Venom" - măcar opening-ul la Box Office va fi bun.
vasilache pe 22 Noiembrie 2018 11:01
Bănuiesc că acțiunea din film are loc inainte de Liga justiției
florinteo pe 7 decembrie 2018 11:32
nu, e dupa ! daca iti aduci aminte , in JL Aquaman o intalneste pt. prima data pe Mera. in acest film, ei se stiu deja. deci logic ar fi sa fie dupa JL.
user-5bcfab9965006 pe 12 Decembrie 2018 03:15
Steve R...comentezi ca sa te afli si tu in treaba. Mergi si vezi filmele de la Marvel si taci. Daca vrei sa comentezi ceva inteligent, sa o faci. Altfel, vezi ti de drum. E ok sa iti placa sau nu. E ok sa compari cu alte filme. Dar adu argumente.
dany6960 pe 16 Decembrie 2018 16:32
Obligatoriu de văzut
Din ciclu' CARE ARE TRIDENTU MAI MARE :)) O Nicole Kidman badass girl si sarutu' in 360 grade view. :))
user-5c1ab6698d1a4 pe 19 Decembrie 2018 23:24
Nota 10++. Fantezie, emotie, suspans, putere, nebunie si un pic de romantism.
Cel mai tare film dupa Avatar.

mihnea_aspru95 pe 20 decembrie 2018 16:03
"cel mai tare film Marvel"- WTF :)))). Dacă ar citi Momoa asta, l-ați amuza ca aici https://m.youtube.com/watch?v=HYu69pfGoQQ
user-5a852473dfc12 pe 18 Decembrie 2018 01:19
Eu astazi am vazut flmul si este foarte frumos. Nota 10!
roby_shidoby pe 21 decembrie 2018 21:21
De acord...arata maretia Atlantidei si ne invata si un pic de istorie!
parker26 pe 16 Decembrie 2018 19:37
Bravo parker pentru film mia placut efectele si actiune fain prima parte ma apuc sa vad si partea 2
Luk__ pe 14 Decembrie 2018 22:25
Foarte tare !
Am fost la cinema si l-am vazut, mi-a placut foarte mult povestea dar si efectele grafice , filmul este genial din punct de vedere grafic ! Am vizionat filmul in Anglia la cinema, pentru cei care o sa se intrebe cum de l-am vazut deja !
Go 1 2