Advertisement Advertisement

(2018)

Aquaman

MikeSB24 pe 20 Decembrie 2018 22:33
Merita vazut la cinema
Dupa mine, este cel mai "luminos" film din universul DC. Ne-a obisnuit cu o atmosfera mai sumbra si mai intunecata, dar acest film parca iasa din ultimile tipare.
Si m-a impresionat la efecte. Parerea mea este ca a luat putin startul la ce vrea sa fie Avatar 2 in lumea apelor. Frumos realizata lumea apelor si desfasurarea de forte de acolo. Nimic mai prejos decat Avatar. De vizionat la cinema!

6Patronul9 pe 21 Decembrie 2018 23:27
Bun venit in Atlantida pentru 143 de minute exceptionale
De cand s-a terminat trilogia Dark Knight n-am mai vazut un film DC atat de bun incat acum nici nu stiu de unde sa incep.Nu ca as fi intrat in sala de cinema cu niste asteptari anume,insa am avut din start ceva incredere in productie datorita lui James Wan,care si-a dovedit in repetate randuri valoarea cu filme precum the Conjuring,Saw,Furious 7 sau Insidious.Pot spune ca increderea mi-a fost inzecit rasplatita.Filmul este absolut superb din punct de vedere vizual,cel mai frumos pe care l-am vazut de la Avatar incoace.Mare parte din actiune are loc sub apa iar 98% din efectele vizuale sunt impecabil realizate.James Cameron trebuie ca admira toate cadrele subacvatice,desi imi inchipui ca e putin invidios ca Wan a furat startul,mare parte din continuarile la Avatar avand loc (din cate ni s-au spus) sub ape.Ramane de vazut daca acelea vor mai avea impactul dorit acum ca acest film… citeşte
user-5c1eb1a8584bf pe 22 Decembrie 2018 23:53
Super filmul e cel mai tare, e gen avatar cand a apărut! Merita văzut la cinema 3D , efectele sunt super, o lume fascinantă!
Mercedes17 pe 22 Decembrie 2018 23:18
Tocmai am ajuns acasa de la el. Un film bestial cu de toate. Pentru toate gusturile. Umor, faze comice.
Efecte Speciale pe masura. Actori pe masura.

blackmore pe 20 Decembrie 2018 00:42
Asta e cinematografia americana din ziua de azi.Niste mizerii purulente pentru decervelati?
Cretzulynne pe 20 decembrie 2018 12:04
Keep calm. E de distracție, nu de filozofat.
makomomo pe 5 ianuarie 2019 12:04
Filmele se fac pt distractie, daca vrei altceva, de ce te uiti ? Frustrat obosit
user-5ae43a25b6594 pe 22 Decembrie 2018 22:14
Un film bun, m.am simtit bine urmarindu.l, merita un bilet la cinema, din tot universul DC este cel mai distractiv, revizionabil. Nota 8
preda_diana pe 22 Decembrie 2018 20:39
Mi-a placut filmul. Are actiune, umor si o efecte speciale bestiale. Eu zic ca nu veti regreta daca mergeti, dar evident, tine de acel ”feeling” cinematografic.
DarkCat pe 22 Decembrie 2018 16:39
James Wan si "armata"lui au facut magie, filmul este spectaculos, obligatoriu de vazut la cinema!
alexandru.alex pe 23 Decembrie 2018 17:59
Cel mai bun!
E cu siguranta cel mai bun film cu supereroi din 2018! nu ma asteptam sa fie atat de bun dar felul cum este filmat glumele care chiar nu sunt trase de par si nu mai spun de efectele speciale care fac tot filmul! am sa-l mai vad odata ca altfel nu se poate desi e singuru film cu supereroi care mi-am dorit sa-l vad de doua ori inafara de The Dark Night incoace nu am mai vazut filme cu supereroi atat de bune a si Watchmen. Aquaman e unul din cele mai bune filme al anului 2018 merita vazut!
Luk__ pe 4 ianuarie 2019 00:00
Perfect de acord cu tine ;)
user-5c24fa19ed477 pe 27 Decembrie 2018 18:21
Am fost astăzi la acest film datorita comentariilor citite aici. Dezamăgitor, slab jucat, acțiune fără cap și fără coadă, exagerări în efectele speciale, un amestec de Avatar și alte filme SF. După o ora ma întrebam cât mai durează. Exceptând coloana sonora și unele peisaje unde s au filmat mat scenele de lupta, îmi pare rău de timpul pierdut pentru o producție mediocră.
alexandru.alex pe 3 februarie 2019 14:18
asa e cand esti un marvel fanboy vi si dai cu hate.
nico_nicolle pe 19 Decembrie 2018 22:09
Bestial. Cel mai bun film Marvel făcut vreodată. Chiar a fost bestial
AlexCiui pe 20 decembrie 2018 08:04
Atata doar ca e facut de DC
alexandru.alex pe 23 decembrie 2018 18:00
=))))
kitycina pe 21 Aprilie 2012 00:56
Ooo daa
As vrea sa-l vad pe Vincent Chase( Adrian Grenier) din mega serialul de succes ENTOURAGE...cine stie cunoaste ;) si cum spuneam as vrea sa-l vad pe Vince in rolul lui Aquaman avand in vedere k in serial a jucat rolul acesta aducandu-i si marele succes fictiv., oricum doar pe el l-as vedea in acest rol..Uff pana atunci sa speram k va iesi filmul Entourage deoarece multi il asteapta
ciprian_steaua_ultra pe 22 noiembrie 2017 01:58
esti total pe dinafara subiectului....
ciprian_steaua_ultra pe 11 iulie 2018 18:14
am observat ca stii bine si romana..super..lasa ca e bine..
lavvw pe 23 Decembrie 2018 20:37
daca nu il vedeti IMAX, stati acasa
Mi se pare o bataie de joc calitatea imaginii in 3D in cinematografele CinemaCity. In Iasi si in multe orase din tara nu exista IMAX ...Filmul e bun, efectele par bestiale...dar a fost conceput doar pt imax....pacat ca imaginea e intunecata si culorile sterse...strica toata experienta...
buntua54 pe 30 decembrie 2018 07:48
Nu are legătură cu IMAXul. Nu schimbă lampa din proiector după perioada indicată de producător, luminozitatea scăzând sub limita bunului simț. Dar la PNeamt la 3D imaginile stanga-dreapta sunt prea depărtate împingând efectul spre ecran iar ceea ce ar trebui să se vadă în fața ecranului (efectul spectaculos!) e estompat sau inexistent. Un an nou cu cinema de calitate!
makomomo pe 10 ianuarie 2019 13:03
Ai dreptate, l-am vazut la Plaza din Buc si s-a vazut extrem de intunecat si pale culori, ireal de proasta calitatea imaginii, eu unul in viata mea nu o sa mai dau bani la cinema pt asa calitate a imaginii...o sa incerc IMAX sa vad cum e
superdepeche pe 20 Ianuarie 2019 00:35
exact asta este
un alt film din seria mea ( infinita parca) de filme proaste.
un film fara inceput ,fara cuprins dar mai ales fara ...continut!
am dat banii doar pe efecte speciale si...atat!

user-5a55e1a447e94 pe 02 Ianuarie 2019 07:06
Un film dincolo de asteptari... fantastic de frumos cu efecte si imagini uluitoare si o poveste magica.. mi a placut enorm si recomand... daca va plac marea, lumea acvatica, filmele sf si povestile cu super eroi nu trebuie sa il ratati. Este minunat.
Trebuie vazut neaparat la cinema 3d, la IMAX as recomanda eu.

OldBoy28 pe 01 Ianuarie 2019 22:47
Nu pot să spun că imi place MARVEL mai mult decât DC Comics sau invers, pot doar spune că serialul meu preferat este The Flash. Dar imi place tot ce inseamnă MARVEL si DC Comics, insă acest film a fost WOW. Pot spune că mi-a plăcut acest film mai mult decât oricare altul, chiar și decât Infinity War.
Pontifex pe 01 Ianuarie 2019 18:52
Acest film de acțiune are o cantitate destul de mare de umor în el. Jason Momoa pare să întruchipeze combinația potrivită de fizic impunător și de natură joviala pentru a atrage acest lucru.
roby_shidoby pe 30 Decembrie 2018 00:08
O capodoperă care intece pe Electro-Spiderman si care te ține cu răsuflarea taiată. Momoa e un baiat superb si super adecvat rolului pe care îl interpretează!
edy_stefan5 pe 26 Decembrie 2018 23:12
În cele din urmă, DC pare să se miște în direcția cea bună. Sunt un mare fan al filmelor super-erou, nu mă îngrijorează dacă este Marvel sau DC. Filmul este foarte simplu și tu devii foarte emoționat să știi ce urmează să vii după primul act. Și, vă rog, piesele folosite sunt foarte bune, iar imaginile sunt foarte bune. Există o mulțime de scene surprinzător de bune de luptă subacvatică și oh, o luptă cu Black Manta o ucide. Personajele principale sunt foarte bine explorate. Sfarsitul ar fi putut fi facut mai bine, dar se pare ca ar fi facut runtime-ul filmului mai lung. Este într-adevăr în valoare de cele 2 ore de vizionare, deoarece ritmul este foarte bun.
valyy_valyy pe 26 Decembrie 2018 12:41
rusine
o imagine execrabila parca am vazut un tc luat de pe torente i mi pare rau ca am dat 23 de lei pe bilet foarte intunecat si sters sa vazut nota 2 la imagine in rest filmul a fost bun, astept un un full hd sau un 4k pe torrente ca sa inteleg ceva din el, ca nu am mai vzut o imagine asa proasta de la Clash of the Titans din 2010 care se vedea mai bine fara ochelarii 3d
VIBERS pe 26 decembrie 2018 12:43
Pai daca vrei imagine buna te duci la IMAX!!!
makomomo pe 5 ianuarie 2019 12:32
Subscriu si eu pt imaginea intunecata din cinematografe, o bbataie de joc....Prefer sa astept blurayul deacum incolo, nu ca nu asa faceam pana acum dar nu prea merita banii la cinema cand ai acasa un tv care ofera imagine cristalclear
makomomo pe 05 Ianuarie 2019 12:15
Momoa
Cel mai bun film cu eroi vazut in ultimul timp.Imi pare rau ca nu l-am vazut la imax 3D si l-am vazut la plaza unde imaginea a fost intunecata cu tot 3D-ul oferit.Sper sa se schimbe si la noi curand acest lucru cu cinematografele, sa ofere imagine 4k luminoasa ca la un film bluray pe tv.

La finalul filmului am ramas surprins ca nu prea dorea nimeni din sala sa se ridice sa plece cu toate incepuse genericul de final....

Filmul este foarte bun, are si ceva invataminte cum ar fi ideea ca nu intotdeauna cine nu e pregatit si nu vrea sa fie conducator chiar nu este bun pt asta, dimpotriva.Glumele din film sunt exact cate trebuie pt ca filmul sa nu devina comedie iar muzica este fantastica.Jason Momoa joaca excelent, un super actor.
Sunt sigur ca peisajele sunt minunate pe bluray, abia astept in primavara sa revad si la tv acasa acest film, inca odata pacat de… citeşte

marian_popescu99 pe 05 Ianuarie 2019 00:44
Comercial dar reusit. Oricum mult mai bun decat prostiile cu super eroi vazute de regula in cinematografe.
florin1992 pe 31 Decembrie 2018 11:43
Foarte bun filmul, am fost la cinema sa il vad. Are o poveste buna si actiune ce te tine in priza. Recomand acest film.
xerses pe 30 Decembrie 2018 21:30
Un film placut, cu decoruri impresionante si personaje tare interesante.
user-5c279175d56fc pe 29 Decembrie 2018 17:26
A fost cel mai frumos film din lume. E preferatul meu și mai vreau sa îl vad de multe ori. În cele 2 ore nu m-am plictisit nici măcar o secunda, de multe ori mi-a venit sa plâng, recunosc, ll ador foarte multl!!!! Merita vazut
Mulți zic ca nu e bun sau ca e prost jucat. Ei nu au gusturi bune a fost suuuupeeer❤️❤️❤️❤️

Omu_Problema pe 29 Decembrie 2018 04:02
Foarte bun
Nu sunt cel mai mare fan filme cu eroi, dar ăsta chiar mi-a plăcut, efecte frumoase, în 3D s-au văzut beton. Și faza tare este că atunci când am ajuns la cinema, am întrebat prietenii "ăăă, și despre ce e vorba aici, ăsta ce mai face?" Crezând că n-o să mă dea pe spate.

Apropo, spunea cineva pe aici că au exagerat cu efectele, amice, este un film printre altele și din genul "fantastic" la ce te așteptai, să se bată cu palmele?

user-5c251f237748f pe 27 Decembrie 2018 20:54
The biggest shit I have ever seen. Fără acțiune, prost jucat. Mi a părut rău pentru timpul și banii pierduți vizionand acest " film"
mister_sir pe 05 Ianuarie 2019 11:48
O stea in plus pentru efecte speciale
Din primele minute ale filmului am simtit falsitatea (un fel de plastic made in china ieftin), calitatea slaba a actorilor (sau scenariul prost scris) si scenele fortate pentru a ajuta "firul epic" al filmului.
Daca as putea descrie intr-un cuvant acest film m-as rezuma la englezismul "cringe". Mi se zbarlea parul pe mine la propriu cand ma uitam la scenele "importante" si nu de impresionat ce eram ci de penibile ce erau. Pur si simplu mi se facea rusine de cum puteau sa joace acele scene.
Actori unidimensionali si neinteresanti, glume slabe slabe (scris intentionat de doua ori), personajele negative ca si inexistente lipsite de orice imaginatie, motivatii simple si copilaresti, poveste simpla si plictisitoare iar lista poate continua...
Cum se vede din avion povestea (SPOILER ALERT):
- o gagica (cam batrana ce-i drept dar refacuta CGI) iese din mare si cade in… citeşte

makomomo pe 5 ianuarie 2019 12:28
Ai scris un roman aici plin de tampenii, am citit pe sarite oricum aberatiile tale...Este un film de distractie, SF, daca vrei film psihologic de ce te uiti la Aquaman?Filmul chiar e reusit, fata de tampeniile cu starwars sau spiderman sau batman,really! Daca am analiza acste filme CGI 90% facute si le-am elimina din schema la ce ne-am mai uita pt efecte?Sau poate iti plac filmele indiene si efectele de acolo :)
mister_sir pe 11 ianuarie 2019 20:32
Arata-mi si mie unde am zis ca cei care apreciaza filmul sunt niste retarzi! Cuvintele tale nu ale mele. Te-ai simtit lezat si ai simtit nevoia sa comentezi. Sanatate, ca-i mai buna ca toate!
cezarica98 pe 28 Decembrie 2018 21:41
Urias!
Aquaman este un film uriaș, magnific, cu scene epice fanteziste, spectaculoase ce abundă în acțiune, scene glorioase, o lume izolată a adâncuriilor. Din punct de vedere vizual este grandios, regizorul reușește să îmbine într-un mod remarcabil elementele tradiționale specifice unui mare succes comercial și să aducă o nuanță de modernism. Eroul Aquaman este magnific, Jason Momoa intră cu ușurință în pielea personajului, are o libertate covârșitoare, este relaxat, carismatic, reușește să interacționeze cu brio în ambele lumi, cea a suprafeței și cea subacvatică, dezvoltă o relație plină de contrari și dialoguri savuroase cu Mera, interpretată perfect de Amber Heard, o prințesă care nu se lasă mai prejos, se joacă cu apa și o transformă într-o armă letală. Pe lângă scena din Sicilia, o notă maximă o primește și muzica, reîntărește… citeşte
Steve.R pe 27 Februarie 2018 11:16
De ce i ar face un film lui Aquaman?!! am vazut justice league si nu mi a placut deloc. nu se compara cu filmele MARVEL. din film mi a placut de Wonder Woman...si de Flash putin....dar AQUAMAN...serios??!!
JuanRuben pe 28 martie 2018 01:19
nu inteleg de ce unii implica marvel in DC ? Serios ? Fiecarui erou i se poate face un film , iar daca marvel are filme mai bune asta nu inseamna sa nu da o sansa celor de la DC care totusi au realizat pana la urma niste filme care tot asteptam din copilarie!
alexandru.alex pe 23 decembrie 2018 18:08
Mie imi place si Marvel si DC ceea ce nu imi place la aceste doua universe in special Marvel sunt frustratii astia care cred ca filmele de acolo sunt cele mai bune si ca altele ca ele nu mai exista.Asta inseamna ca fi-ti hateri si sa dusmaniti un film sau un univers cu supereroi doar pentru ca voua nu va place poate si din cauza asta DC primeste hate din cauza fanboyilor ca voi si notati filmul in bataie de joc ca sa ii scada nota si sa primeasca rating prost dar intr-un univers unde se afla supereroi nu ma astept la oameni intregi la minte decat nedezvoltati care inca traiesc cu parintii.
Ionut090 pe 02 Februarie 2019 15:42
Filmul are cateva scene bune de actiune,in rest cam atat.6/10.
user-5c53222f356f5 pe 31 Ianuarie 2019 18:31
Subscriu la toate comentariile negative...
Unul dintre cele mai proaste filme vazute vreodata...nu stiu pt ce a primit 7,5 IMDB. Probabil datorita actorilor si a efectelor speciale, ca povestea si actiunea lasa de dorit.

felicia_seceleanu pe 27 Ianuarie 2019 20:48
Pentru toate cadrele subacvatice, pentru efectele speciale, pentru culoare si pentru coloana sonora - filmul merita vazut. Pentru poveste-continut... nu prea... daca nu era Momoa ramanea un desen animat mai special.
user-5c4569829858a pe 21 Ianuarie 2019 08:43
. . . e plina țara asta de regizori și mai ales de critici de film . . . aaaaa
, scuze sunt doar părerile voastre

Mihai2508 pe 20 Ianuarie 2019 21:38
Un inceput foarte bun
Unul dintre cele mai asteptate filme ale anului si pot spune ca a meritat asteptarea. Ambii actori principali au jucat bine, atat Jason Momoa cat si Amber Heard. Cel putin Jason se vede ca este pe val in acest moment. Filmul este plin de efcete speciale si de culoare, iar povestea este una OK. Nu mi-a placut in schimb rolul jucat de Nicole Kidman, care indiferent de emotia momentului, expresia ei era aceeasi. Un film care merita vizonat si care cu siguranta va avea continuari bune :)
sanda_panda pe 18 Ianuarie 2019 11:35
daca a fost conceput pt IMAX de ce nu ruleaza acolo???
anto_is_me pe 17 Ianuarie 2019 22:06
A fost foarte misto nota 10.Efectele foarte bune si mai ales povestea.La inceput am zis ca va fi un film foarte plictisitor dar m am inselat.Merita vazut!!!
carmen_angelus_romila pe 15 Ianuarie 2019 19:30
Un film fantastic foarte bun. plin de actiune si aventura. in care urmarim; o poveste incantatoare. desfasurata intre doua taramuri mirifice. al pamantului si al adancului nesfarsit al apelor. cu eroi nemaipomeniti. interpretati remarcabil de actori consacrati sau mai noi; plini de entuziastm.
user-5c3a29f76d12a pe 12 Ianuarie 2019 19:58
Ba frate chiar este spectaculos vreau să-l văd cât mai repede videoclipul acesta cu aquaman ,datil pe prot tv va rog
hannibal03 pe 09 Ianuarie 2019 19:44
Efectele fac tot filmul!
Efectele vizuale sunt intr-adevar spectaculoase si fac sa merite un bilet la cinema, dar povestea e plina de clisee si nu aduce nimic nou fata de alte filme dc sau marvel anterioare. Toate sunt pe acelasi tipar, cu mici variatii! Dar e logic nu-i asa? Cand nu mai au oamenii idei de povesti, baga efecte ca astea atrag publicul! Daca ar vrea sa se inalte spiritual, ar citi si ei o carte, nu?
user-59b1b3094fd73 pe 07 Ianuarie 2019 19:58
Nu stiu altii cum sunt, dar eu nu am vazut si nu am simtit nimic altceva decat VIOLENȚĂ. Judecand dupa review-uri, m-am asteptat la cu totul altceva. Dar se pare ca ne-am obisnuit atat de mult cu violenta, care ne este servita prin toate mijloacele posibile, incat aceasta ni se pare deja normala.
Revin si spun, este un film cu foarte multa violenta: batai si lupte in introducere, in cuprins si in incheiere. Toate celelalte cateva peisaje sau efecte speciale eventual dragute, pier in umbra luptelor fara sfarsit... Pacat

sebastianliviu pe 06 Ianuarie 2019 13:26
Peste medie! Pe alocuri, încântător! Iar muzica este perfect aleasă...
ana_maria_daniela_zafiu pe 01 Ianuarie 2019 23:55
Noi ăștia de suntem fani filme horror, cred că trebuie să - i zicem la revedere lui James Wan. Au aruncat cu bani pe el cei de la DC ca la maneliști.
helsing pe 31 Decembrie 2018 19:58
Un fel de Avatar în ocean, film bun per total dar numai în Imax3D, la tv ar fi mai greu de urmărit. De excepție efectele speciale, costumele, imaginea și coloana sonoră, altfel lipsit de emoție ori replici geniale, marele atu este că nu te plictisește, totuși.
adi.lazar pe 31 Decembrie 2018 16:07
Un film plin de efecte. Cred ca ar fi indicat sa il vedeti 4d in caz ca aveti astfel de sali in orasul vostru de resedinta. Nu pot spune ca mi-a placut, nefiind pasionat de filme de genul acesta. Oricum, merge pt o relaxare de doua ore :)
georgel_ilie pe 23 Decembrie 2018 22:13
alexandru.alex nu îl poți compara cu cele de la Marvel ...dar în schimb filmul este bun plin de efect merită văzut de cei care iubesc genul acesta așa că-l recomand cu drag.
andreea_prodan pe 19 Ianuarie 2019 12:12
Cel mai frumos film
Este un film ce merita vazut la cinema. Jason merita rolul principal.
MariusCiprian87 pe 02 Ianuarie 2019 23:21
Vazut, placut...
Nu e un film wow, dar e un 3D wow...efecte foarte bune, o imaginatie a regizorului James Wan dusa la extrem, o placere de al vedea obligatoriu la cinema, in special pentru iubitorii de fantastic... probabil daca-l vedeam pentru prima oara doar la tv, cu siguranta nu mai avea acelasi efect , deoarece este un film creat pentru un profit frumos al salilor de cinema ;) ! O combinatie ce se vrea poate peste Avatar sau Piratii din Caraibe...! Cu un mesaj umanitar frumos imbracat in lumea fantasticului , acela de a avea ceva mai multa grija de planeta noastra si cu un final ce se vrea de fapt o continuare a unei viitoare si noi francize hollywood-iene' si a unui nou super erou, Aquaman !
ulisan pe 02 Ianuarie 2019 23:14
Filmul beneficiaza de un echilibru intre efectele speciale si actiune/naratiune!
mihai_alin_gabriel pe 02 Ianuarie 2019 22:33
Azi am fost și am văzut acest film și este ceva fantastic ,este un film
Foarte bun dar trebuie văzut 3D .

Go1 2