Păreri Any Given Sunday

(1999)

Duminică, pierzi sau câștigi

Sergiu.Lobont pe 01 Ianuarie 2011 23:30
Spre deosebire de filmele din aceeasi categorie are ceva in plus, pe Al Pacino... e sarea si piperul in orice film in care a jucat. Filmul e bunicel, Jamie Fox foarte bun, Cameron Diaz nu prea isi avea locul in film, ceilalti actori joaca foarte bine rolul de barbat brutal si fara scrupule.
FuckOffn1 pe 14 Februarie 2011 05:02
scenariul este bun, in sfarsit nu se mai prezinta o idee repetata la nesfarsit " the great perfect hero".

este lung, DA, dar cred ca l-au lungit atat doar pentru a ne putea bucura de prezenta lui Al Pacino cat mai mult.
JW mi-a placut deasemenea.
dupa parerea mea lui JF nu i s-a potrivit deloc acest rol, l-a reusit intr-o oarecare masura insa nu i se potriveste deloc.
Diaz, praf si pulbere, habar nu am de ce o aleg pentru astfel de roluri nu le nimereste deloc.

coloana sonora a fost in general buna desi in ultima parte a filmului nu a fost chiar pe gustul meu.

per total este un film bunicel fara prea mari realizari si cu destul de multe minusuri dar este perfect pentru o dupa amiaza linistita de duminica. family thing's or ....

Yuber pe 31 Decembrie 2011 19:29
Slabut spre slab.Nu stiu de ce antrenorii de fotbal isi motiveaza jucatorii cu acest film:-??Al Pacino face un rol "acceptabil",doar ca pe langa faptul ca da foarte bine din gura(On any given Sunday you're gonna win or you're gonna lose. The point is - can you win or lose like a man?),in rest nu prea face nimic.Iar matahalele din echipa nu mai spirit de echipa nu au,,,se gandesc la bani,bani si iarasi bani..si bineinteles la eternele bombe sexy.
FreakDoll pe 26 Ianuarie 2010 02:05
Este bun filmul, dar un pic cam lung. Adica 2:30 pentru un film de genul lui?
Barbaru pe 26 Martie 2013 21:26
super bun
un film super bun in care actori te fac sa simti presiunea ce apasa pe fie care sportiv . cine a facut sport de performanta isi va aduce aminte de de trairile si gindurile ce te apasau inainte de o confruntare . un film placut care merita vazut .

p.s. coloana sonora e bestiala .

pisicuta1 pe 22 Aprilie 2012 23:12
da
e un film bun desi nu ma dau in vint dupa filmele despre sport dar asta chiar e bun!
Dana04 pe 12 Decembrie 2011 17:48
Foarte tarae filmul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Manusa pe 23 Septembrie 2011 21:50
Un film sportiv bun cu actori foarte buni, un Al Pacino care s-a descurcat foarte bine in rolul de antrenor.
DragonMaster pe 02 Iulie 2011 19:28
I-mi plac filmele despre sport iar acesta sa dovedit sa fie un film remarcabil cu actori de calitate pe care il recomand si altora.Nota mea este 8.
andystarx pe 28 Ianuarie 2018 17:10
Doar discursul emotionant al lui Al PAcino,asta fiind unul din motivele la care m-am uitat la film,vazand ca este motivational,mi a placut ! In rest foarte lung,plictisitor,nu mi place deloc fotbalul american,cred ca este printre cele mai slabe filme ale lui Stone ! Slab !
Viguts pe 25 Aprilie 2016 21:30
Nota asta este doar pentru speech-ul lui Al Pacino , motivul pentru care am decis sa ma uit la acest film, nu e nimic de vazut in afara de Al Pacino !
nick-azh pe 17 Februarie 2014 18:49
Duminica, pierzi sau castigi
Un film exelent din toate punctele de vedere si nici nu ma puteam astepta la altceva vazand cine este regizorul (Oliver Stone) iar pe de alta parte distributia care este foarte bine aleasa si fiecare actorul are isi are perfect rolul in acest film. Se poate spune ca este un sport mai putin cunoscut noua dar acest film nu se vrea un film care sa descrie acest sport ci mai degraba este un film care vrea sa arate anumte chestii care sunt foarte importante in viatza cum ar fi... asta o sa va da-ti voi seama .

Film - Any Given Sunday

Any Given Sunday