Păreri Another 48 Hrs.

(1990)

Alte 48 de ore

cezarika21 pe 20 Septembrie 2017 10:28
O continuare marcată de rutină
La fel ca marea majoritate a continuărilor, ”Another 48 Hrs.” profită de pe urma succesului primului film, preluând aceeași interacțiune energică și sarcastică dintre polițistul Jack Cates (Nick Nolte) și fostul pușcăriaș Reggie Hammond (Eddie Murphy) pe parcursul a altor 48 de ore în care detectivul trebuie să-și spele numele de o acuzație de omor, iar ambii să scape de răzbunarea rudelor gangsterului Albert Ganz.

Acțiunea curge în același stil ca în ”48 Hrs.” într-un amestec familiar, dar lipsit în mare parte de imaginație. Nu au survenit schimbări majore în ceea ce privește cele două personaje, deși cel puțin cinci ani despart primul film de continuarea sa. Aceleași haine, aceleași mașini, același stil de vorbă, mai mult vedetism din partea lui Eddie Murphy, mai multă blazare din partea lui Nick Nolte. Rolurile s-au cam… citeşte

cosmin_kedii pe 03 Aprilie 2013 12:01
Eddie Murphy este în mare formă și ne face să râdem cu voce tare. Filmul rămâne destul de violent și este mult mai receptiv decât predecesorul său
silviu37 pe 04 Septembrie 2021 15:31
andrew divoff in rolul lui cherry ganz te impresioneaza la fel ca toata banda de motociclisti.
Vorador pe 05 Mai 2016 18:59
The Boys Are Back in Town
Mi s-a parut a fi prea mult o copie a primului film, la final are aceeasi melodie de la The Bus Boys. E bunicel daca vrei sa te relaxezi la un film de actiune.
XShadowX pe 05 Martie 2015 12:33
Partea a 2 a a celebrului film 48 Hrs. cu acel duo de exceptie format din Eddie Murphy si Nick Nolte care si in aceasta parte a 2 a nu si-au pierdut deloc din haz ;) , un MUST SEE mai ales daca ati vazut prima parte
mihaelatb pe 11 Octombrie 2010 12:51
filmul ? o comedie acceptabila, dar Nic Nolte mi-a lasat un gust...al unui om caruia nu ii mai este oferit nimic pe calibru, imi pare bine ca m-am inselat, anul urmator a fost " Printul mareelor "
Vegetarian pe 14 Decembrie 2011 21:50
La taguri scrie : Biciclist ! Vreau sa vad Biciclistu !