Păreri Anacondas: The Hunt For the Blood Orchid

(2004)

Anaconda 2 - Goana după Orhideea Blestemată

FreakDoll pe 14 Iunie 2009 20:13
Mie mi`a placut. Maimutica este bestiala, Johnny Messner ingrozitor de sexos, plus ca mi`au placut si efectele. Nu stiu de ce afirmati ca nu prea au aparut anacondele fiindca au fost prezente pe tot parcursul filmului. Ori poate m`am uitat eu la alt film si nu mi`am dat seama :)
Mihai2508 pe 30 iunie 2010 17:57
in sfarsit cineva lauda si maimuta din film
Marius_fzr pe 27 aprilie 2019 19:28
Cum ar fi ''Anaconda'' in format 3D si vazut la 4DX.
Gerrard Ady pe 20 Noiembrie 2006 20:46
Eu cred ca Anaconda 2-goana dupa orhideea blestemata mi se pare un film foarte reusit.Este cel mai frumos film pe care l-am vazut pana akuma.Imi place pentru ca este un film de actiune dar in acelasi timp este si de groaza.Felicitari vati intrecut pe voi insusi!!!
silv_xd_tweety pe 19 iunie 2010 22:41
eu cred ca mi se pare ... ba Hagiiii
mtraianc pe 11 octombrie 2010 21:52
cred ca este un momumet de tembelism .. cel mai cretin film
cezarika21 pe 18 Februarie 2014 16:20
Interesant, dar prost realizat
O expediţie în jungla din Borneo în căutarea unei orhidee cu puteri miraculoase riscă să se termine tragic după ce aventurierii nimeresc într-un teritoriu populat de anaconde uriaşe aflate în perioada de împerechere. Scenariul este previzibil, iar filmul conţine mai multe greşeli impardonabile. Prima greşeală apare în scenariu. Anacondele se întâlnesc doar în America de Sud, în pădurile tropicale din bazinul fluviilor Amazon şi Orinoco. Cum au ajuns ele în Borneo rămâne un mister. A doua greşeală o constituie efectele vizuale destul de slabe, sub nivelul celora din primul film. A treia greşeală o constituie distribuirea unor actori de mâna a treia sau chiar a patra. În rest, filmul îşi are partea lui de suspans, peisajele filmate în Fiji sunt luxuriante, iar acţiunea e interesantă.
Matrix pe 31 Ianuarie 2005 18:27
Trebuia sa se numeasca doar Orhideea blestemata, pentru ca orhideele au aparut mai mult decat anacondele in film. Trecusera 80 de minute din 90 si nu cred ca am vazut anaconde decat vreo 50 de secunde, asa ca nu prea inteleg unde ati vazut voi efecte misto.
Filmul este de o prostie rar intalnita. Am apasat din greseala pe o steluta, n-o merita.

mitso pe 25 ianuarie 2010 22:34
:)) Daca ai rezistat pana la sfarsit, inseamna ca nu ti-a displacut asa de tare
mtraianc pe 11 octombrie 2010 21:55
pai rezisti pana la sfarsit ca sa vezi daca nu mori pana la capat ,, daca rezisti la acest film inseamna capoti merge linistit si la dentist
Tyybi1 pe 17 Februarie 2014 18:11
Hai mai ca nu e chiar asa groaznic !
Nu e foarte bun, dar totusi parca nu merita nota 1,2 sau 3.

alex_il_fenomeno pe 13 Noiembrie 2011 20:13
nici aceasta a doua parte a seriei nu a fost rea , reusind sa fie mai la inaltime decat filmul al treilea si al patrulea , dar parca putin sub primul . din nou o distributie relativ buna ( nu se poate compara cu primul la acest capitol , Morris Chestnut fiind capul de afis al acestei distributii improvizate ) , decorurile excelente , reprezentate de jungla amazoniana , un fir narativ excelent , cu intrigi de culise pe langa momentele tensionate caracteristice . pe langa tensiunile si adrenalina din film , s-au mai strecurat si unele scene comice , prin intermediul acelei maimute care facea numai tampenii ( dar a dovedit si niste abilitati foarte cutezatoare in film ) . multe momente au fost total neasteptate , reusind sa te lasa fara glas si intrebandu-se daca personajele principale o vor scoate la capat . si acesta merita vizionat cel putin o data in viata . eu vi-l recomand .
Mihai2508 pe 30 Iunie 2010 17:56
mie mi-a placut filmul e unul reusit cu un buget acceptabil, iar actorii inclusiv maimuta au jucat foarte bine
mtraianc pe 11 octombrie 2010 21:52
daca era doar maimuta in film era bun .. dar au mai fost si niste behinderi
aernszt pe 19 Octombrie 2004 12:45
Parerea sincera despre acest film e ca-i unul bun,antrenant(fizic-psihic),cu bune efecte sp.(mai putin faza caderii in cascada),pe scurt un film numai bun de urmarit in vacanta;plusuri:suspansul,creatia serpilor,peisajele(insula Fiji), la minusuri ar fi:actiunea serpilor prea putin scoasa in evid.,finalul prea scurt,lipsa unei sugestii pt. o continuare(e specific la americani).
Bradley pe 30 Iulie 2004 21:15
Da,primul film nu a fost atat de bun, insa din ce am vazut scene-Anacondas-se anunta mai bun, este bine ca nu mai joaca J.Lo, nu o prea suport si nu vad nimic interesant la ea, si poate ca este bine ca nu este nici un actor cunoscut, in acest film ...DOAR SERPII CONTEAZA! :)
isip pe 30 August 2009 03:56
alin
despre film pot sa zic ca e ft bun nu bun fiindca aici nu e continuare cum sunt pt alte filme de ex final destination jeepers creepers sau the grudge in fine aici e mai multa actiune mai multi serpi ANACONDA care sunt in perioada de imperechere si eu zic una si buna nu va pierdeti 2 ore degeaba din viata voastra cum au zis altii si despre actori parca ar fi de toate natiile aproape chinezi, francezi, americani etc
Infinity pe 25 August 2013 19:51
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004)
La fel ca si precedentul, are cateva momente bune. In rest, nu vine cu nimic nou. Il vezi o data, il uiti si gata. Au mai si continuat seria cu inca doua parti...
andrei17 pe 28 Mai 2013 22:52
toate bune shi frumoase, mda ce .... cauta o anaconda in Borneo? Eu din cate am invatzat, anaconda traieshte in jungla amazoniana, ori o fi cazut din "Snakes on the Plain" :P
MikkaelWolfganger pe 22 Ianuarie 2013 22:33
Posterul e cea mai buna parte din tot filmul.Afisul ala starneste mai multe frisoane decat toate imbarligatura aia de serpi de la final.Actorii de mana a 14-a, efectele speciale slabe, ideea filmului mai mult decat penibila.Nu ma asteptam la mai mult dupa ce l-am vazut pe primul.
kanibalo pe 11 Iunie 2010 13:27
Primul a fost foarte bun,al doilea slab,fara suspans,fara scenariu fara efecte ,nu stiu ce sa zic dar mie nu mi-a placut
claudiu-daniel-lugoj pe 06 Octombrie 2009 14:44
claudiu-daniel lugoj
Un film reusit dar nu bun,peisajele mi-au placut din acest film,efecte speciale cam rare,in orce caz prima parte a fost mult peste cea dea doua,dar daca am vazut prima parte trebuia so vad si pe a doua,nu regret ca am vazuto pentru ca imi plac acest gen de filme cu anaconda.
LUciS pe 27 Martie 2004 06:46
Poate scenaristul e vre-un nepot de-a lu George Bush sau asa ceva, altfel nu vad cum de mai au tupeu sa incerce inca un film pe subiectu asta...
mtraianc pe 11 octombrie 2010 21:56
pai bush era chiar maimuta
Sfinx pe 14 Martie 2004 23:29
Chiar era necesar inca un film Anaconda?
Astia fac orice pentru bani

mtraianc pe 11 octombrie 2010 21:54
de anul viitor va fi chiar obligatoriu ,, nu stiu cine dracu le da bani
Bradley pe 21 Noiembrie 2004 03:04
Nu ma asteptam ca filmul sa fie atat de bun.Sincer cred ca nu ati vazut filmul asta de-l criticati atat de negativ.Vorbim de ANACONDAS fratilor!NU ANACONDA.
Prima parte a fost intr-adevar jalnica.Da!Dar la vremea aceea (1997 daca nu ma insel) nu prea aveau ce face...insa filmul de acum este unul plin de suspans, actiune, aventura, efecte speciale cu solzi :), si un cadru natural oferit de insulele Fiji (in film Borneo) nemaipomenit, misterios si foarte potrivit pentru un asemenea film.Dupa "Troy" si "Passion of the Christ" il consider al treilea film al acestui an si cel mai bun de actiune.Mai bun ca mult promovatul AVP.
Actiunea evolueaza lent, gradat, trecand parca niste nivele ce "colaboreaza" cu ritmul cardiac si respiratia iar in final explodeaza in scene care-ti taie rasuflarea si imaginatia lasandu-te un simplu privitor in fata spectacolului de imaginatie si suspans… citeşte

Ionutz999 pe 04 Mai 2009 15:02
daca anaconda 1 a fost slab anaconda 2 e un film stupid si plictisitor.nu merita nici macar aceste 2 stele pe care i le-am acordat
Salbaticul pe 20 Decembrie 2020 00:20
Un review,50 caractere,un review și încă un review=8.
patrick.j pe 19 Decembrie 2020 19:47
Am văzut documentare despre Anaconda, net superioare. Dacă există fani pentru filme de categoria a 2-a cu asemenea subiect, deja avem o problemă.
6Patronul9 pe 10 Aprilie 2018 12:47
Nu se compara cu prima parte insa este un film reusit,cu un ritm alert,o coloana sonora antrenanta si multe momente de suspans.Il recomand !
andrei_oarga pe 06 Decembrie 2017 14:29
La fel ca primul,peisaje foarte bune si atmosfera bunicică per total,in rest mediocritate comercială,oricum ce a urmat mai departe face aceste prime doua parti sa para excelente.
AlexandruDragosStegaru pe 17 Februarie 2016 12:58
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid
alex43497 pe 22 Mai 2015 00:06
tot prost e si asta.deloc interesant,fara suspans sau actori buni....
tatucu_alin pe 20 Decembrie 2014 13:19
Mie mi-a placut si asta,chiar mai mult ca primul.Actorii joaca foarte bine si efectele sunt reusite.
radu3455 pe 02 Decembrie 2012 16:50
nu la fel de bun ca si prima parte o distributie buna si intpretarile au fost relativ bune nota 8
fenomenoromanesc pe 08 Iunie 2012 14:54
nu a fost nici acesta un film rau,desi a fost mai slab decat prima parte,efectele speciale na-u fost asa de realiste ca prima Anaconda,dar merge,actingul e destul de bun,iar finalu este bineinteles super marfa,nota 8.
chiba_florin pe 30 Decembrie 2010 16:28
ANACONDA
Shi aceasta continuare a primului film este reushita urmarind in deaproape evolutia serpilor in natura shi legatura care o au cu ea
fireskull pe 12 Octombrie 2010 10:00
foarte misto filmu la vazut la tv si mia placut acum sunt 4 supravietuitori in alte filme de acest gen sunt 2,3 dar nu 4:)
mtraianc pe 11 Octombrie 2010 21:58
o tampenie de film
daca se poate numi film este tampenie .. daca nu e film atunci nu stiu cum sa ai spun ,,, MONUMENT AL PROSTIEI
Dominic pe 04 Mai 2004 14:45
Sper ca ideile voastre sa nu fie unele generale....pentru ca nu itzi potzi forma o idee generala despre filmul respectiv.Da ai dreptate e absurda ideea cu inca un film cu aceeashi tema.Dar poate e ceva nou...mai shtii.Anaconda l-am vazut cand eram mic shi sper ca asta sa fie mai bun!!
cosmin_kedii pe 01 Martie 2013 17:55
Acest film de aventura este foarte plăcut si arata foarte frumos cu peisaje frumoase, personaje interesante și dialogul plin de umor.
MaFi0tY pe 18 Iulie 2011 23:45
Intradevar Anaconda 2 este mult mai reusit decat primul .

Din partea mea 10 STELE !

victor_stefan37 pe 01 Martie 2011 00:24
clar cel mai bun din serie...celelalte (3 si 4) sunt de cacat
Dar_kvampire pe 13 Februarie 2011 18:49
Mult mai bun decat primu as spune si maimutica aia frate ce fugea foarte tare 10
RoxyD pe 26 Septembrie 2010 08:50
Un film foarte bun... .
Serban Laura pe 23 Decembrie 2004 16:36
O steluta pentru efecte speciale, o steluta pentru actiune, si o steluta pentru maimutica, in rest mi se pare ca-i o catastrofa, actorii jucand prost.
giovani mandache pe 17 Noiembrie 2004 20:28
doamne ce face lumea pt bani , o porcarie de film 2 ore sau cat tine pierdute aiurea din viata mea
Denis pe 04 August 2004 17:22
Numi prea plac filme cu Anaconda
Gil pe 18 Iulie 2004 15:34
Primul a intrat in categoria 'jeguri de care nu mai vreau sa aud nici peste 1000 de ani' :D

Ma indoiesc ca asta o sa fie mai bun dar cine stie... asa ca nu ii dau nota

dRag0sh pe 22 Octombrie 2004 13:42
nu m-a impresionat cu nimik + e kam plin de S.F.-uri.....vroiam sa se termine mai repede ca incepusem sa ma plictisesc...
dRag0sh pe 14 martie 2004 23:29
parerea mea : BOOOOOOORING.......