Păreri America's Sweethearts

(2001)

Răsfățații Americii

mtraianc pe 30 Iulie 2010 14:23
actori mari SI UN FILM SLAB
actori mari si un film slab , pierdere de tim iara secventa cu cainele cand il linge pe ala intre piciore este dezgustator
daca aveti alt film uitati-va la ala asta este slab

frumusik10 pe 17 Ianuarie 2010 17:39
a fost frumos filmul dar unele secvente nu prea miau placut
Madyss pe 17 Aprilie 2012 20:57
L-am vazut acum cativa ani si a fost chiar dragut filmul. O comedie romantica...pentru fanii genului recomand cu caldura...
alex_il_fenomeno pe 13 Decembrie 2011 12:57
o comedie usoara si placuta . un film in care activau Julia Roberts, Catherine Zeta-Jones si John Cusack nu merita din start ratat . subiectul interesant , desfasurarea reusita ( desi daca ai mai urmarit astfel de filme o vei considera usor previzibila ) , presarata cu tot felul de poante , care mai de care mai amuzante si mai bine plasate ! iar finalul este excelent , reusind sa fie la inaltimea filmului . mie mi-a placut , l-am considerat excelent pentru o seara linistita dupa o zi obositoare .
xerses pe 23 Aprilie 2015 13:58
Cum se poate sa nu-ti placa jocul atat de "spumos" al acestor actori formidabili?
Utube pe 18 Aprilie 2012 22:00
Filmul este o comedie cu o distribuţie care ar reprezenta visul şi dorinţa oricărui realizator adevărat de filme şi a cărui subiect este despre lansarea unui film, a cărui eroi principal sunt doi dintre cei mai iubiţi eroi americani de filme de dragoste, Gwen (Catherine Zeta-Jones) şi Eddie (John Cusack), şi care lansare este mult aşteptată atât de către fanii celor doi cât şi de către presa mondenă.

Pelicula mai prezintă şi metodele deloc ortodoxe la care recurg producătorii de filme, pentru a fi siguri că obţin o recenzie favorabilă creaţiei lor indiferent de calitatea acesteia, începând cu locaţiile luxoase, în care se ţine lansarea şi unde sunt invitaţi reprezentanţii presei, şi terminând cu cadourile, deloc inconsistente, pe care le pregătesc pentru a îndulci condeiul criticilor.

Din punct de vedere al aspectului comic… citeşte

Matrix pe 29 Martie 2004 21:47
Amuzant. Chiar mi-a facut placere sa-l urmaresc. Iar cele cateva secunde in care o vedem pe costeliva Julia cu vreo 20 kg in plus chiar merita banii.
user-5bde47eeeefa4 pe 29 Aprilie 2023 21:37
.Actori foarte buni,o comedie romantica de nota 20.
ioanaa_ioana pe 09 August 2018 19:14
Nu mi-a placut. O ameteala de intrigi, multi actori cunoscuti, subiect talmes balmes, secvente idioate ( faza cu cainele). Stupizenii gramada. Alternanta de imagini Zeta - Julia este izbitoare, iar la talent lucrurile stau invers.
Dragos.87 pe 05 Aprilie 2017 20:26
Un film relaxant cu multe momente amuzante si niste actori de clasa dar care nu vine cu nimic special sau ceva cu care sa ramai in minte.In momentele urate sau plictisitoare merge!
Ammelie pe 02 Decembrie 2010 16:58
America's Sweethearts (2001)
Amuzant filmul; usurel si dragut, fara prea mari pretentii. Mi-a placut felul in care a fost prezetnate Hollywood-ul, impresarii si minciunile lor, vedetele si 'dramele' lor, persoanele din spatele scenei. Distributia generoasa si interesanta, in rol de macho spaniol peltic chiar nu il vazusem pe Hank Azaria pana acum :), dar s-a descurcat foarte bine, mereu ma surprinde cu versatilitatea lui. Per total, a feel-good movie, desi cu destule clisee. 6.5/10
edy21 pe 31 August 2010 20:49
Foarte draguta comedie mi-a placut cum a jucat Julia !!!
DragonMaster pe 12 Decembrie 2012 16:25
Bunicel
Este o comedie romantica destul de buna cu niste actori renumiti printre care:Julia Roberts, Catherine Zeta-Jones,John Cusack,Billy Crystal,Stanley Tucci.Am mai vazut acest film mai demult si nu am mai tinut minte cum a fost iar ca l-am revazut nu imi pare rau deloc.Ofer nota 6 acestui film.
FreakDoll pe 04 Octombrie 2009 16:27
Da, Julia arata intr-un mare fel grasuta! :)) Amuzant filmul, merita vizionat!
someone_who_dares pe 22 Iulie 2010 17:41
Imi place foarte mult Catherine Zeta-Jones. Cred ca e foarte talentata. E un film bun...
iuly12iuly pe 23 Aprilie 2010 11:20
dragut...fainut nu ce stii ce..mai uitat k nu aveam ce sa vad la TV :D