Păreri Alice Through the Looking Glass

(2016)

Alice În Țara Oglinzilor

marius_radu_nicula pe 12 Iunie 2016 22:10
Johnnie Depp inca joaca bine, rolul ii vine ca o manusa merita vazut filmul.
mariusdbrsc pe 30 Mai 2016 14:41
Filozofic,profund
Un film superb,suprareralist,ideal si pentru cei mici si pentru cei mari:))))MERITA VAZUT!!!!!!
Stefania1998 pe 31 Mai 2016 14:54
Un film foarte foarte frumos , iar în variantă 3D e genial ❤️
AdriAdrianna98 pe 29 Mai 2016 22:49
Un film foarte frumos, mi-a placut mult mai mult primul totusi. E interesanta ideea abordata si mentine atentia mai ales in 3D.
kakapiciu pe 14 Iunie 2016 23:57
Filmul in sine este bun si merita vazut chiar si in 3D dar decizia inteleapta cred ca ar fi sa se opreasca aici cu seria si nu ii strice reputatia cu inca o continuare.
AdriAdrianna98 pe 18 iunie 2016 12:14
De acord! Oricum nu mai au ce sa faca ca sunt doar cele 2 volume.
xerses pe 04 Iunie 2016 15:20
Decoruri si costume frumoase, dar parca lipseste scanteia...
AdriAdrianna98 pe 18 iunie 2016 12:14
Exaaaact!
laurentiu_paun pe 30 Mai 2016 22:15
Dupa parerea mea nu se poate compara cu primul film....se vede lipsa lui Tim Burton de la regie....cu toate ca actorii isi joaca rolurile exceptional,fata de primul film in care s-a pastrat o balanta intre film pentru copii si film profund,care sa iti dea de gandit ...din pacate acest al doilea film din serie s-a axat mult pe comedie,cu foarte multe glume si mai putin pe partea ciudata,stranie,ganditoare si ideilor ascunse a acestei minunate carti.Per total,un film acceptabil dar nu se compara cu prima parte.
Mihai2508 pe 28 Ianuarie 2017 01:18
Un film bine inchegat
O continuare la fel de buna ca prima parte, ceea ce este un lucru bun din punctul meu de vedere. Johnnie Depp joaca la fel de bine, personajul sau fiind unul memorabil, insa este eclipsat de data asta de Sacha Baron Cohen (Time). Efectele speciale sunt foarte bine facute si povestea bine gandita, un film ce merita vazut !
andyy pe 29 Decembrie 2016 01:50
Aventura lui Alice continua in acelasi ton, plin de imaginatie, asa cum ii sta bine unei povesti fantastice, din care poti sa iei si ceva invataminte despre viata reala.
Octaz pe 19 Noiembrie 2016 18:35
Bineinteles ca nu putea sa lipseasca si celebra continuare a lui Alice in Tara Minunilor! M-am bucurat cand am aflat ca, 6 ani mai tarziu, Alice se intoarce in Tara Oglinzilor. Din cate am citit si din cate imi amintesc, filmul nu prea respectaa actiunea din povestea initiala, insa efectele speciale, haioasele personaje si Johnny Depp ne-au facut sa intram in lumea lor si sa ne simtim macar pentru aproape 2 ore intr-o poveste. Cu toate acestea, ca sa punctez si ceea ce m-a nemultumit, parca nu am simtit cam nicio emotie sau acel mic suspans care cred eu ca tine de un regizor bun, este doar punctul meu de vedere. In rest, jos palaria!
alexsony pe 29 Octombrie 2016 21:47
Un film bunicel dar nu se ridica la nivelul primului. Povestea pot spune ca este foarte banala, Palarierul isi da seama ca familia lui este in viata si numai Alice il poate ajuta, si cam asta e tot. Misto cum a fost reprezentat Timpul si modul in care a inghetat totul la final, probabil in cinema 3D ar fi aratat si mai bine totul. Merita vazut daca l-ai vazut pe primul, este placut.
Rose pe 15 Iulie 2016 11:33
Deşi s-a simţit lipsa lui Tim Burton ca regizor, filmul merită vizionat. Beneficiază de interpretări foarte bune şi efecte speciale spectaculoase, iar povestea este bine închegată.
makomomo pe 13 Martie 2017 10:25
Fantezie si povesti
Surprinzator de bun, vazut (neaparat) in 3D este un rasfat al ochilor dtpdv.Nu prea mi-a placut Alice in tara minunilor(cartea)insa filmele au fost senzationale.
Recomand, un film excelent, o poveste frumoasa si plina de efecte.

danut_iulian pe 06 Martie 2017 20:31
Foarte frumos filmul merita vazut.
Interesanta povestea.

margochirila24_69 pe 18 Iunie 2016 20:11
Ce-ar fi viata fara povesti!!! Minunat film! Efecte speciale impresionante si o distributie de zile mari. Sa nu uitam de coloana sonora: "Just Like Fire" - P!nk, pe care nu poti sa nu o fredonezi.
mihai_chindris pe 01 Aprilie 2018 02:51
Cronos
E un film reusit. Johnny Depp continua sa surprinda cu fiecare aparitie dintr-o noua pelicula. Il recomand!
claudiu-daniel-lugoj pe 18 Martie 2018 16:58
Un film foarte bun cu efecte speciale deosebit de bine facute dar si cu o poveste destul de frumoasa.Merita vazut acest film.
silviu1990 pe 21 Ianuarie 2017 19:33
zici c-au tampit ! in fiecare zi baga filmu asta ? sau wtf tot de el ma impiedic