Păreri Above the Law

Mai presus de lege

zeno.marin pe 20 Ianuarie 2011 21:34
Steve and his Seagull
Care e avantajul la un film cu S. Segal? Pai sunt mai multe:
1. Nu necesita concentrare sau atentie.
2. Nu-ti treubie studii superioare (de fapt nici inferioare...).
3. Poti sa vezi doar un sfert din el, dupa ce a inceput de o ora si tot intelegi cum se va termina si urmatorul sau film...
Ramane in antologia cinematografica scena strangularii de pe capota, direct prin geamul de la masina: "Stap da fkin kaaa...AAArrrgh...". Am s-o caut pe YouTube chiar acum! Ma doare diafragma de ras...
Un film de actiune acceptabil, facut pe vremea cand Steven Segal inca nu se deplasa doar prin rostogolire si inca nu depasea latimea unui ecran 16:9.

cosmin_kedii pe 03 August 2013 20:22
Plin de acțiune și suspans, acest film este superb mai ales atunci cand Sharon Stone este prezenta cu Steven Seagal, probabil, a început să impresioneze cu artele marțiale în acea zi. Avem, de asemenea, un exemplu cinematografic al corupției și a ceea ce se presupune, în special în rândul grupurilor de ofițeri care abuzează de puterea lor
YgReK pe 11 Februarie 2010 21:01
Ce tanar era Seagal atunci :)
deea9595 pe 18 martie 2010 22:10
da,a fost primul lui film:D
cezarika21 pe 29 Aprilie 2014 07:28
Nimic memorabil
Film de debut al lui Steven Seagal, "Above the Law" se remarcă prin lipsa de originalitate, conţinând tot tacâmul de clişee: conspiraţii CIA, trafic de arme acoperit de FBI, lupte de stradă, bombe capcană, un senator cinstit ce luptă împotriva crimei organizate etc. Scenariul este aglomerat cu tot felul de detalii nesemnificative şi destul de încâlcit, acţiunea este haotică, iar interpretările actoriceşti sunt slabe, potrivite unui film cu buget redus. O mulţime de întâmplări nu au logică şi nu se leagă între ele, iar momentele de divertisment lipsesc, fiind înlocuite cu momente de plictiseală. Nimic memorabil.
Mihai2508 pe 15 Septembrie 2010 20:32
Un film cu multa actiune, ca mai toate filmele cu Steven Seagal
deea9595 pe 11 Februarie 2010 14:45
un filmuletz destul de bunicel si cu multa actiune:)
Gable pe 29 Martie 2014 17:02
What can I say? A piece of shit, and Steven Seagal is the worst actor I have ever seen.
AndreiRegizor pe 7 septembrie 2014 10:54
Go fuck yourself !
Gable pe 20 septembrie 2014 23:12
nu te-ai saturat sa-mi comentezi la fiecare parere referitoare la Seagal? ar trebui sa-ti vezi de lungul nasului, si sa nu mai faci comentarii obscene daca nu vrei sa ti se stearga contul. Seagal, din punct de vedere actoricesc e un rahat, scuza-mi exprimarea.
chiba_florin pe 30 Decembrie 2010 15:08
WoW
mie mi-a placut acest film, de altfel cam toate filmele vazute cu Steven Seagal mi-o placut
Salbaticul pe 13 Octombrie 2020 17:45
Un review,50 caractere,un review,50 caractere,aceleași desene animate,marca SS=2.
Dragos.87 pe 09 Iunie 2020 21:49
Destul de reusit acest film clasic marca Steven Seagal comparativ cu ce scoate acum...Mi-a placut actiunea care nu a fost deloc exagerata iar scenele cu bataie iti incanta curiozitatea...Recomand..!
angel69 pe 04 Aprilie 2019 18:19
Un film bun
Film bun...nota 8 de la mine pt acest film....tipul era mult mai tanar, mai simpatic, mai agil si mai placut.....va rog sa nu fiti carcotasi si sa-i dati doar nota 6
mihai_barbu pe 13 Martie 2016 21:07
Unul dintre cele mai bune filme ale lui Seagal cam toate au aceeasi poveste si acelasi deznodamant da ma refer la personaj "Nico Toscani", cu acesta s-a facut consacrat ca zic asa
cosmin742000 pe 19 Ianuarie 2017 21:26
Un film jenant ca orice film in care "joaca" Stevean Seagal
Eustake pe 21 Ianuarie 2011 11:01
Nu prea se mai fac filme de actiune ca pe vremuri, cand iti lasai bucuros spiritul critic la Meteo si apoi te asezai confortabil in canapea ca sa vezi un film „cu batai si impuscaturi” la care sa razi si sa nu iti mai pese atat de mult de logica lui, de gaurile din scenariu si asa mai departe. Above the Law e sincer si nu isi propune nimic mai mult decat portia de amuzament si delectare ieftina si dulce. De-asta spun ca merita vazut, iar Steven Seagal era mult mai simpatic pe atunci.
legolas05 pe 13 Ianuarie 2011 20:59
un film bun....Seagal sia jucat foarte bine rolul.....insa nu merita mai mult de 7