Păreri A Walk to Remember

(2002)

O iubire de neuitat

baltaretumihaela pe 08 Septembrie 2009 22:07
dragostea e ca vantul,nu o poti vedea dar o simti
cel mai frumos film pe care l-am vazut....as putea sa-l revad de 100000 de ori....
lorenne pe 31 ianuarie 2010 21:28
si eu l am revazut de 5 ori si niciodata nu m a plictisit...e pur si simplu superb
AdriAdrianna98 pe 13 ianuarie 2014 15:44
Sincer, nu cred ca intrece Titanicul. :) Povestea de acolo e mult mai profunda si-n plus acolo e vorba de sacrificiul suprem ceea ce-l face mult mai dramatic decat acesta. Oricum e foarte bun, nu am ce zice.
nick_sweety pe 12 Iulie 2009 16:23
CAPODOPERA
ffff tare acest film!!!singurul lucrul ce nu mi-a plaqt este acela ca nu a avut un happy end:(.dar poate asta il face sa fie atat de tare!!!
SUPER TARE!!!:*:*:*

cristics pe 31 mai 2012 20:17
Cea ce nu inteleg eu, nota pe IMDB de ce este 7.1 la un asemenea film , si la "papusile mupets" are nota mai mare decat acest film?
Maidanezu pe 25 octombrie 2017 17:02
Chiar are happy end, nick_sweety, chiar are, trebuie doar sa il intelegi. Oricum, este cel mai bun film romantic, ever!
NightChild pe 23 Mai 2009 21:49
Nu prea ma omor dupa filmele de genu, dar filmu asta a fost prea tare :)
Gabytz pe 13 Iulie 2009 17:46
Cel mai bestial film!
Chiar ca,CAPODOPERA!! Astea sunt filme adevarate,de la care ai ce invata.E o lectie de viata!! Recunosc ca pana sa vad filmu asta preferam prostii de genu SF,Horror,etc.Filmul asta e unul dintre putinele,poate chiar singurul care a reusit sa scoata sentimentalismul din mine,am plans o gramada,aia e o poveste de DRAGOSTE ADEVARATA de care orcine ar vrea sa aiba parte!! PLSS cn mai stie filme ca acesta sa-mi spuna si mie "gabriel_alex07@yahoo.com" ,MS anticipat!

ps:@intj chill natang! ce sa zic atata minte ai,de atat dai dovada ..... e plina Romania de prichindei ca tn care n-au un gram de creier si isi etaleaza prostia peste tot. Suntem noi de vina ca n-ai avut tu parte de dragoste?cika: "vai! ce emotionant,impuscati-va dreq cu sentimentalismul vostru" :|:|

crislulu pe 15 iulie 2009 00:12
aviz ultimului comentariu...celui care tot zice sa ne impuscam....gurita ce inseamna pt tine dragostea?....sex si iar sex....doar atat?....ma gandeam eu ca de aceea nu esti capabil sa intelegi anumite sentimente/ trairi
RoTaRel pe 09 Martie 2009 17:29
Super film !
missmiley16 pe 29 Iulie 2009 14:11
e suuper
filmul asta...n-am cuvintee astfel de iubire nu se gaseste si in realitate(din pacate) te invata despre viata si despre tot ce e gresit:XXX te invata ce e dragostea adevarata!!!!
ank_andreea pe 4 iunie 2010 14:42
dragostea adevarata nu se invata, se traieste... trebuie sa stiu unde sa o cauti si cui sa i-o dedici...
sabinutzica pe 18 septembrie 2012 21:35
filmul este dupa o poveste adevarata....fata a murit tot de leucemie....scrie si pe wikipedia
Finichiu Iuliana Elena pe 06 August 2008 20:05
este un film care merita vazut .un film bun ptr tinerii din ziua de azi.merita tot calificativul din lume
Nyc0l3ta pe 03 Iulie 2009 00:19
super filmu...fff interesant. merita vazut. pur si simplu CAPODOPERA
cristincik91 pe 25 Iunie 2009 12:19
de ce acei care nu le place comenturile ca : e super filmul, trebuie sa scrie asa prostii. daca nuti place filmul nu te uita, dar lasa omul sa-si expuie sentimentele.
filmul e o capodopera. Baieti invatati-va din el!!!!! caci fetele astfel de iubire cauta.

yonutzag pe 17 februarie 2010 21:11
ai grija cu limba lui Eminescu!!! te rog :)
Paul8Lamps pe 10 martie 2012 20:54
lool, parca e bancul ala cu manelisti =)) (toate sufletele mele bate pentru tu si noi) :))))
bosoiro pe 29 Iunie 2009 00:05
super film...rar gasesti asa ceva!m-a impresionat ffff mult
lory pe 03 Octombrie 2008 16:59
Este un film emotionant,trist dar frumos......viata trebuie traita la maxim si sa nu lasam nici o clipa sa treaca fara sa o simtim....este un film adevarat ...
lorenna pe 22 Iulie 2009 16:54
chiar daca am dat multor filme nota 10 ....................recunosc nu se compara cu acest film .......................merita nota 1000000000000..................este singura drama la care am plans aproape tot filmu:D ....................
andrelarr pe 26 mai 2010 00:33
exagerezi, nu merita nota 1000000000000,dar nota 1000000000000000000000000 chiar ca merita! :P =))):)))
livu69 pe 30 ianuarie 2011 00:06
poate a plans ca isi imagina ca nu stiu baietii sa inoate si o sa moara inecati :)) aia da drama sa fi inceput asa in forta :))
Dreagosh pe 02 Septembrie 2008 01:19
Un film atat de frumos, incat e ff greu de imaginat un altul mai bun pe lumea asta. Kiar imi pare rau ca inca n-am avut si eu parte de o asemenea relatie. Am 28 de ani.. o mai fi timp?! :(
STX_86 pe 27 mai 2011 09:04
stai linistita fiecare avem jumatatea pusa de o parte..ca e mai devreme sau mai tarziu asta e....si succes
schilviu pe 13 iulie 2011 08:30
Hai mai Dreagosh... La 28 de ani iti pui problema asta, daca o mai fi timp..? "Never too late..!"
elyza pe 17 Ianuarie 2009 19:45
este super filmul :X:X:X:X:X
yo_lory pe 22 August 2008 02:47
super misto ... mie mi`a placut mult :) 5 stele
Voltrax pe 03 Ianuarie 2011 02:09
E de 10,recunosc:)
Sincer..sunt anti filme-labareala..si dupa 10 ani de cand a aparut mi-am propus sa incerc sa ma uit la el si sa nu mai adorm in primele 10 minute:)..E un film uluitor!Nu cred ca am mai vazut 2 sau 3 filme care sa fie atat de bune,desi atat de crude..E un film pe care si daca esti luptator de K1 la inceput il vezi razand in hohote..si il termini de vazut in...lacrimi...pfff
koosie pe 24 Decembrie 2010 22:20
cel mai bun film ever!!! iar sfarsitul destul de trist:((...oricum ii ador pe shane west si mandy moore!!!merita vazut...asa ca ce mai astepti? pune mana pe mouse si downloadeaza-l!!:-w
EveryDayAsunsetDies pe 02 Februarie 2010 02:49
salutare
DUMNEZEIESC, DIVIN , SUPREM , SUFLETESTE, IUBIRE ETENRA, FORMIDABIL DE NEEGALAT
marian_007bond pe 02 Ianuarie 2011 10:18
SUPERB
Un film de neuitat din care aflam ca dragostea exista exact acolo unde te astepti mai putin.
doina pe 19 Iulie 2008 15:46
cel mai frumos film...cu siguranta unul din preferatele mele..shi in legatura cu "conceptul cu nunta"nu era un concept ...dorinta ei nr 1 era s s marite in aceashi biserica unde au crescut shi sau casatorit parintii ei...p parcursul filmului ii indeplineste toate dorintele:o ajuta s fie in 2 locuri in acelashi timp, ii face un tatuaj,ii construieste un telescop iar la fina ii implineste prima ei dorinta
Manole Cora pe 30 Ianuarie 2007 17:54
Am vazut si eu superbitatea asta de film pentru fetele sensibile care se dau in vant dupa Mariah Carey si "Titanic" si care viseaza sa imblanzeasca intr-o buna si fericita zi un barbat dur si APARENT insensibil si sa descopere copilul din el, etc. Cu riscul de a fi etichetata drept "cinica", "frustrata" sau in alte moduri "mai peiorative", trebuie sa spun ca filmul pur si simplu nu valoreaza nici cat un gablontz din Congo. Povestea si situatiile sunt standard si neverosimile, avand pretentia de a marca publicul cu ditamai halca de intelepciune cu replici gen: "Without pain there would be no compassion". Am mai auzit de-astea si in "Lovestory", dar parca acela a fost un film de mai mult bun simt. Actorii se descurca ok, dar sunt convinsa ca pana si ei faceau mishto de rolurile lor la o bere cu prietenii. Nu pot respecta telenovelele comprimate si reprofilate pentru ca nici ele nu ma… citeşte
rizea.alex70 pe 12 Decembrie 2010 12:55
A Walk to Remember
Este un film emotionant,care spune povestea de dragoste dintre un baiat(stilul golan) si o fata buna si credincioasa.....o capodopera nota 10+...pacat ca fata moare in finalul filmului.
clawdia pe 23 Ianuarie 2010 18:58
sooper filmu .......imi plec ff mult felul in cere se indragostesc ei :):)
koosie pe 25 aprilie 2011 17:46
:x
Turi pe 11 August 2010 17:09
Un fel de "Love Story" reloded; un film placut si doar atat.
MiniManson pe 19 Iunie 2009 16:33
povestea este interesanta, imi place ca nu are happy end:). Asta e singurul lucru care il deosebeste de celelalte filme romance.
Ancient pe 20 Noiembrie 2009 19:37
Un film oribil,vag,lipsit de talente actoricesti si un regizor slab.Imi pare rau ca m-am uitat la el,nu se va mai repeta
schilviu pe 13 iulie 2011 08:25
Chiar sa ai grija sa nu se mai repete. Ne scutesti de niste pareri asa de "personale si competente"... Multumim anticipat... :-)))
yullyana pe 17 august 2011 21:10
Nu ma priveste parerea ta, dar sunt curioasa...daca filmul asta n-a avut actori talentati, ba chiar si regizor...atunci care film e pe placul tau, cu talente actoricesti si regizor incredibil?
Gulea Sever pe 06 Ianuarie 2005 00:33
O mare prostie sentimentala siropoasa de spalat pe creier adolescenti naivi. Supraapreciat din toate punctele de vedere. Plictisitor, previzibil, capabil sa fascineze orice fracturat intelectual, prin impresionismul lacrimogen exasperant, dar fara substanta.
lalalaa pe 5 iulie 2010 02:41
"Substanta"filmului consta in lectia de viata care ti-o ofera Iti arata cum viata unui adolescent rebel poate fi schimbata
intj pe 10 Martie 2009 16:36
lasati-o dreq de treaba cu "e cel mai bun film, Vai! ce emotionant" impuscati-va dreq cu sentimentalismul vostru.n-am nik impotriva persoanelor sensibile, ci celor care isi posteaza aici indirect sentimentele prin afirmatii al caror scop e sa atraga persoane de sex opus. unele comentarii m-au amuzat teribil. Vai. as vrea sa am si eu asa o poveste. mai am timp? Reply: NU! SHOOT URSELF PRICK!
Ellaelenna pe 19 aprilie 2009 20:14
un super film...am avut de invatat multe...si chiar mi-au placut actorii...."dragostea e ca vantul...nu o poti vedea dar o poti simti"
daliadalis pe 07 Aprilie 2013 13:51
genial
nu ai cum sa nu traiesti odata cu personajele...............as revedea filmul oridecate ori am ocazia si tot aceasi stare as aveao
Spikos pe 27 Martie 2013 14:16
Un film de dragoste , romantic , foarte placut , usor de urmarit , bine jucat , cu efectele bine dozate , culminand cu extinctia eroinei , dupa o reteta de acum consacrata si sigura (imaginati-va un alt sfarsit !) ; sunt prezente multe lucruri frumoase pe care le-am trait noi insine sau, ne-ar fi placut sa le traim la varsta adolescentei , un film la care se poate plange ; vedem cum drgostea si durerea apropie oamenii dar, ii pot si indeparta ; nota 8.
Andrei.Ciprian pe 29 Martie 2012 20:38
De neuitat!
Un film foarte frumos si deosebit care nu are nevoie de prea multe comentarii.Este obligatoriu de vazut!
silviu1985 pe 10 Iunie 2012 08:49
prea frumos
deci filmul asta desi nu ma omor dupa din astea de dragoste...
a fost mult prea tandru, mult prea frumos, mult prea emotionant ca sa nu il vizionezi pana la capat...
orice a fost frumos in acest film....incepand cu cei doi actori principali...terminand cu coloana sonara si decorurile...

keepAway pe 04 Ianuarie 2011 20:39
:D
Even Angels Fall ..:(

e genul de film pe care nu conteaza de cate ori l-ai vazut, conteaza ca tot l-ai mai vedea :D

dana.luminita pe 29 Decembrie 2010 19:34
foarte frumos filmul. deobicei nu ma prea uit la filme de dragoste dar acesta chiar merita. superb :)
silviutza94 pe 06 Mai 2010 19:21
superb
este cel mai bun film pe care l-am vazut in toata viatza mea m-am uitat de peste 5 ori si plang de fiecare data pacat k nu se mai gasesc filme asa de bune ca asta
andrelarr pe 26 mai 2010 00:26
iti recomand The Notebook sau Cruel Intentions1...nu vei regreta
silviutza94 pe 8 iunie 2010 13:50
cruel intentions 1 l-am vazut si mi-a placut adik le-am vazut p toate 3 dar primul e cel mai bun si dak e sa ma uit si la the notebook ms :*
dddd pe 22 Iunie 2008 14:46
este cel mai super film pe care l-am vazut intradevar Iubirea exista si iti schimba viata ar fi minunat ca toti oamenii sa iubeasca asa cum s-au iubit acesti doi tineri sper ca si voi sa va iubiti la fel de mult
gaby gabyshtoi pe 10 Iunie 2008 00:44
stie careva daca acest film va fi difuzat la vre-un cinematograf din Bucuresti in 2008 ? va rog din tot sufletul sa imi spuneti daca stiti ceva la id-ul gaby_vip14 ! imi doresc extrem de mult sa vad acest film la cinematograf alaturi de o persoana anume ! va rog foarte mult sa ma ajutati ! multumesc !
KraZy.KiD pe 23 Aprilie 2010 21:46
Una dintre cele mai frumoase povesti de dragoste vazute vreodata..nu veti uita acest film :)
iuliasabina pe 13 Iulie 2009 14:04
foarte tare filmu, as putea sa-l vad de sute de ori :x
fenomenal pe 19 Octombrie 2019 00:41
Oare cât de mult să trăiești si cat de intens când ști că mai ai câteva zile sau luni de viață. Ce este viața de fapt?Cine ne obligă să nu zâmbim să nu fim buni,sau să nu iubim..?Doamne ce film ..ce sensibilitate exprimă dramă acestui film...Ooof cat de neputincioși suntem in fața mortii si cata speranță putem să avem..uitând pur si simplu de faptul că nu o sa mai fim...Un film extraordinar care îmbină emotia cu iubirea si cu dramă in același timp..Tot respectul pt actori si regizor...Rar mai vezi asemenea filme..
AmphitriteMermaid pe 23 Iunie 2019 09:27
Un film de o sensibilitate extraordinara. Ne arata ca dragostea poate sa schimbe cu adevarat o persoana.
lizzle_m pe 21 Februarie 2018 15:26
Cel mai bun film al genului.
Nu ma asteptam sa ma atinga atat de mult acest film, chiar este frumos si merita vazut. Dupa parerea mea, acesta este cel mai bun film de dragoste, chiar e special.
bainca pe 14 Februarie 2018 09:38
nota 10 capodopera a iubirii
cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care am vazuto dar si trista , filmul e de nota 10 e al doilea cel mai frumos pe care l-am vazut dupa romeo si julieta
Dragos.87 pe 12 Mai 2017 22:07
Din start nu il recomand celor care nu au un strop de romantism pentru ca este un film romantic insa nu pentru oricine.O poveste frumoasa si emotionanta care arata ca iubirea te poate schimba.Nu trebuie ratat acest film!
andystarx pe 27 Decembrie 2016 22:59
Un film romantic bunicel,poate printre cele mai bune,ca nu sunt foarte multe ,dar sub nici o forma nu se compara cu Love Story ,care este the best,poate doar ca subiect,atat ! Cu o alta conoara sonora,si putin mai lucrat ,filmul chiar era senzational ! Oricum pentru fanii de romantic movies,merita vazut,cu siguranta !
spiritul pe 08 Decembrie 2016 13:01
Impresionant
Un film superb care ar intra cu siguranta in topul meu de filme romantice extraordinare si emotionante.
Razvan600 pe 06 Martie 2015 20:42
Cand 2 persoane se iubesc cu adevarat trec peste orice obstacole, oricat ar fi de dificile
"Dragostea e intotdeauna rabdatoare si draguta. Niciodata nu e geloasa. Dragostea nu e laudaroasa sau increzuta. Nu este nepoliticoasa sau egoista."
Acestea sunt doar cateva replici care mi-au dat o multime de sentimente. Pentru mine este unul dintre cele mai bune filme romantice pe care le-am vazut alaturi de Titanic. Shane West si Mandy Moore s-au potrivit de minune in aceste roluri.

XShadowX pe 02 Martie 2015 10:09
CARTEA bate FILMUL
Acest film dupa cartea lui Nicholas Sparks este placut si bun cu niste actori foarte tineri , frumosi si destul de carismatici ;) . Nu pot spune ca este superb caci m-as insela deoarece totdeauna CARTEA bate FILMUL si intradevar CARTEA este superba asa ca va recomand cititi cartea , de fapt toate cartile lui Nicholas Sparks deoarece va vor da pe spate ( mai ales pe cei romantici si indragostiti ) !
P.S.: imi place mult si muzica lui Mandy Moore ;)

Orizont prin carte pe 17 Octombrie 2014 19:24
Recenzie film A walk to remember (2002) | Orizont prin carte
[...] Posted by gavrilutroxana on octombrie 17, 2014 Posted in: Recenzie film. Scrie un comentariu A walk to remember (2002) –O iubire de ne neuitat; Regia: Adam Shankman; Distribuţa: Mandy Moore, Shane West, Peter [...] citeşte
emy_sinaia pe 12 Octombrie 2014 01:01
Lucruri simple
Cand esti tanar rebel te gandesti ca ai lumea la picioare si nimic nu poate sa ti se intample, decat poate sa te indragostesti de fata aparent nepotrivita. Asa a patit si Landon cand a cunoscut-o pe Jamie bolnava de leucemie. Dar Jamie l-a schimbat si l-a invatat ca ''dragostea nu e niciodata geloasa'' si viata e asa de simpla ca trebuie traita pana la capat. O superba lectie de dragoste din frumosul oras american Beaufort - Carolina de Nord.
Go1 2 3 ... 7 8 9